in ,

Brončane medalje za MK Velika Gorica na Prvenstvu Hrvatske i polumaratonu

U subotu, 12. rujna u Varaždinu je održano kup i ekipno Prvenstvo Hrvatske za kadete/kadetkinje gdje je nastupilo i pregršt članova Maraton kluba Velika Gorica. Istog je dana u Kopačkom ritu kod dvorca Tikveš održan i 5. Baranjski ferivi polumaraton u sklopu kojeg je održana i utrka na 5 kilometara gdje je Klub također bio zastupljen.

Sjajan nastup zabilježile su kadetkinje na utrci od 600 m. U konkurenciji 29 kadetkinja posebno treba istaknuti sjajan nastup Tene Petračić koja je osvojila 3. mjesto s novim osobnim i klupskim rekordom od 1:39.81. Malo iza Tene u cilj je ušla i Ema Vuković koja je osvojila 5. mjesto s vremenom 1:43.18 i Livija Debelić koja je bila 8. s vremenom 1:48.56. Valja napomenuti da su Tena i Livia još mlađe kadetkinje, a Ema je i dogodine kadetkinja te se iz kluba vesele i daljnjim medaljama koje će zasigurno stići.

Na utrci od 100 m nastupile su Tara Petračić koja je postavila novi osobni rekord 13.90 i osvojila 19. mjesto te Lucija Sever koja je također postavila svoj novi osobni rekord 14.25 i završila na 25. mjestu. Tara i Lucija su također nastupile i na utrci od 300 m, gdje je Lucija bila 20. uz poboljšanje svog osobnog rekorda rezultata za čitavu sekundu i sada iznosi 46.54, dok je Tara s vremenom 46.99 osvojila 23.mjesto.

Na najdužoj kadetskoj disciplini od 2.000 m nastupila je Iva Karlović Papak koja osvojila 11. mjesto s rezultatom 7:33.10 i svojim novim osobnim rekordom.

Severina Prpa nastupila je na 5. Baranjskom Ferivi polumaratonu u sklopu kojeg je održana i utrka na 5 kilometara. Otrčala je trku za 24:35 i poboljšala svoj osobni rekord, a to je ujedno i prvi puta da je trčala 5 kilometara ispod 25 minuta. Zauzela je ukupno 8. mjesto u ženskoj konkurenciji, a u kategoriji do 23 godine bila je treća.