in ,

Članovi zadruge DAR MAR osvojili simpatije i pohvale na Županijskoj smotri učeničkih zadruga

Učenici OŠ Vukovina s broševima inspiriranim turopoljskom nošnjom na županijskoj smotri u Pokupskom

Foto: OŠ Vukovina

U sportskoj dvorani Osnovne škole Pokupsko održana je Županijska smotra učeničkih zadruga na kojoj je sudjelovalo 30 zadruga iz osnovnih i srednjih škola te centara za odgoj i obrazovanje s područja Zagrebačke županije. Među njima su bili i članovi učeničke zadruge DAR MAR iz Osnovne škole Vukovina.

Foto: Zagrebačka županija

Vukovinski zadrugari predstavili su se heklanim broševima nadahnutima ružom s tradicijske turopoljske nošnje, čime su privukli brojne pohvale posjetitelja i članova povjerenstva. Svojim trudom, kreativnošću i odličnom prezentacijom, plasirali su se u zlatnu sredinu ljestvice najboljih.

Foto: OŠ Vukovina

Najbolje ocijenjene zadruge sa smotre steći će pravo sudjelovanja na državnoj smotri.

Otvarajući smotru, zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec istaknuo je važnost učeničkog zadrugarstva i podrške koju Županija pruža mladim zadrugarima.

“Zagrebačka županija kontinuirano povećava sredstva za svoje zadrugare, a zahvaljujući tome zadrugari će moći odraditi sve svoje projekte od kojih posebno treba istaknuti međužupanijsku i međunarodnu suradnju po kojoj su poznati”, rekao je Kolarec.

Foto: OŠ Vukovina

Zahvalnost na uloženom trudu i angažmanu učenika i mentora izrazila je i ravnateljica OŠ Pokupsko Štefica Facko Vrban, ponosna što je upravo njihova škola bila domaćin ovog značajnog događaja.

Foto: OŠ Vukovina

Comments

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Loading…

0

Što misliš?

Napisao Tessa Šreng