“Crna nogometna subota” u Turopolju

Porazi HNK Gorice, Kurilovca i Lukavca, pobjeda Bana Jelačića

Dok je “Gastro Turopolja” imao svoju dječju uvertiru u nedjeljni gastronomski događaj mjeseca u Velikoj Gorici, turopoljski prvoligaš HNK Gorica pripremao se, a kasnije i odigrao zaostalu utakmicu protiv Hajduka na Gradskom stadionu. Ta je utakmica bila razlogom velikog broja policajaca na prilazima Gradu, a na žalost, pogotkom u 8. minuti sudačke nadoknade HNK Gorica izgubila je minimalno od Hajduka. Gorica je od 48. minute igrala bez isključenog Waguea, Ivan Banić obranio je kazneni udarac Marku Livaji koji je ipak na kraju postigao pogodak i ostavio Goricu na posljednjem mjestu na tablici. I nakon ove utakmice priča se o sucima…

Izvor: FB stranica HNK Gorice

U poslijepodnevnim satima i oba velikogorička kluba u 3. NL Centar igrali su svoje utakmice. U goste Kurilovcu na SRC Udarnik došla je ekipa Bistre, koja je u prošlom kolu poražena na svom terenu od Lukavca, pa se očekivalo da i Kurilovec popravi svoj bodovni saldo. Na žalost, to se nije dogodilo – gosti su rano poveli, već u 9. minuti, a sva nastojanja igrača u crvenim dresovima da preokrenu rezultat nisu urodila plodom. U drugom dijelu gosti su rijetko izlazili sa svoje polovice terena, domaći su se ispromašivali, pa čak ni kazneni udarac u 84. minuti nije bio dovoljan za postizanje pogotka jer je vratar gostiju “pročitao” Antonia Ćosića i obranio njegov udarac. Tri boda su tako otišla u Bistru.

Kurilovec: Lalić, Grdenić, Šarić, Crnov, Pezo (od 71. Saiti), Matoš, Stojaković (od 71. Bakula), Završki, Ćosić, Čurek, Pušić (od 79. Alili). Trener: Senad Harambašić.

Izvor: FB stranica NK Kurilovec

Nakon srijede i poraza u sudačkoj nadoknadi protiv Karlovca, Lukavello je bio domaćin susreta protiv Ravnica, koje su slično kao i Lukavec, prilično loše ušle u prvenstvo tako da se u Lukavcu igrao derbi začelja. Na žalost igrača i navijača Lukavca, niti subota nije donijela olakšanje u obliku bodova, gosti su također minimalnim rezultatom pobijedili Lukavčane. Više o ovom susretu objavili smo u izvještaju.

Ostali rezultati 10. kola 3. NL Centar:

Vrbovec – Lučko 1:2, Vrapče – Segesta 0:0, HAŠK – Maksimir 0:2, Mladost – Samobor 0:0, Trešnjevka – Ponikve 3:2, dok se susreti Dinamo (OO) – Gaj Mače i Sava Strmec – Karlovac 1919 igraju u nedjelju.

Tablica 3. NL Centar nakon 10. kola. Izvor: HRnogomet aplikacija

U 4. NL Središte Zagreb “B” od velikogoričkih ligaša igrao je samo Ban Jelačić koji je u Vukovini dočekao goste iz Rugvice. Iako bez kapetana Matea Nikića, koji je operirao rame nakon ozljede u prošlom kolu u Lekeniku, Banovi su došli do novih bodova jer su pogotkom Mirona Memića u 72. minuti minimalno pobijedili goste i na ovaj način čestitali rođendan Josipu Matiću. Nakon lošijeg ulaska u prvenstvo, Banovi su se malo konsolidirali i sada su u sredini tablice sa 13 osvojenih bodova.

Ban Jelačić: Marković, Rovišan, Čumpek (od 58. Hrženjak), Sabljak (od 58. Matić), Maslač, Smolković, Landeka (od 58. Krasnić), Ivanković (od 73. Augustić), Karaula (od 89. Zagorec), Memić (od 89. Zebec), Miletić (od 89. A. Nikić). Trener: Stefan Rajić

Izvor: FB stranica NK Ban Jelačić Vukovina

Preostala dva turopoljska četvrtoligaša igraju u nedjelju poslijepodne – Mraclin na Novoj grabi dočekuje Sutlu-Laduč, dok Gradići na Vulice dočekuju Tigra iz Svete Nedelje.

Ostali rezultati 4. NL Središte Zagreb “B”: Naftaš – Lekenik 1:1, Topusko – Zelina 0:1, Libertas – Stupnik 3:1, TOP – TŠK 2:1.

Od turopoljskih klubova u JŽNL danas je igrala samo Meštrica koja je gostovala u Farkaševcu kod Zrinskog. Mreže su mirovale svih 90 minuta i utakmica je završila kako je i počela – 0:0.

Svi ostali klubovi igraju u nedjelju poslijepodne: u turopoljskom derbiju u Obrezini Mladost dočekuje Klas iz Mičevca, u Kučama neuvjerljivi Turopoljac dočekuje lidera, Jasku Vinogradara, dok drugoplasirana Lomnica gostuje u Zdencima Brdovečkim kod Vatrogasca. Buševečki Polet gostuje na sjeveru županije, u Bedenici kod Strmca, dok Kupa u Pokupskom dočekuje Klokočevac iz Klokočevca.

Prva županijska liga Istok došla je do 8. kola i danas je odigran jedan susret, onaj u Turopolju gdje je na Leštantu domaćin Turopolje dočekao Bunu. Na kraju je svakome pripao po bod, bilo je 1:1.

Ostali nedjeljni parovi 1. ŽNL Istok su Vatrogasac – Ostrna, Dinamo Hidrel – Lonja i Posavec – Milka Trnina.