Derbi u Vukovini završio bez pobjednika

U jednom od derbija 12. kola JŽNL, Ban Jelačić i Naftaš Ivanić odigrali su bez pobjednika

Jedan od derbija 12. kola JŽNL odigran je u subotu, 30. listopada 2021. godine na igralištu u Vukovini. Vrijeme je bilo maglovito i hladno, a teren težak za igru.

Uvodni dio utakmice izgledalo je da gosti iz Ivanića imaju više od igre, ali to je bio samo privid na terenu jer su imali više loptu u svojim nogama, ali bez neke ozbiljnije prijetnje. A Banovi iz Vukovine u svom prvom opasnijem napadu postigli su gol i došli u vodstvo. Neumorni kapetan Mateo Nikić došao je u priliku centrirati s lijeve strane, što je napravio izvrsno i lopta je padala negdje oko 7-8 m ispred vrata gostiju, gdje se našao Josip Miletić i sam, neometan (!?) postigao pogodak. Vodstvo domaćih iz prve prilike.

30.10.2021., 12. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Naftaš 1:1, kapetani Nikić i Miličević te glavni sudac Bionda prije početka utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Gosti i dalje pokušavaju nametnuti svoju igru, ali slabo im to ide, tek pogreška lijevog braniča domaćina dovodi u priliku Vrdoljaka koji ulazi u kazneni prostor domaćina, ali slabo puca i ništa od izjednačenja.

Do pred kraj poluvremena, igra se uglavnom odvija na sredini terena, možda malo više na domaćoj polovini, a onda pred kraj poluvremena, gosti kao da ubacuju u brzinu više i Teo Brkić, najopasniji strijelac gostiju, oduzima jednu loptu na centru igrališta, odigrava dupli pas sa Kletećkim i ulazi u kazneni prostor s desne strane i rutinirano pogađa suprotni kut vrata nemoćnog Davora Sakača. Izjednačenja koje gostima daje dodatnu energiju i u zadnjih 5 minuta u dva napada došli su u priliku 5 puta ugroziti Sakača, ali u tome nisu uspjeli. Najprije je Brkić ušao u kazneni prostor Banova i pucao nisko, ali Sakač brani, a odbijenu loptu dočekuje Kletećki i puca iznad vrata.

30.10.2021., 12. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Naftaš 1:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Drugi napad bio je oko 43. minute, opet Brkić puca s lijeve strane, Sakač brani, puca Vrdoljak, ali opet je tu Sakač, da bi se lopta opet odbila do Brkića, ali ni on ne zabija. Trener gostiju Koletić bio je na rubu živaca zbog silnih promašaja njegovih igrača.

U drugom dijelu tempo igre je pao, nije bilo puno prilika, a i magla se nastavila spuštati na igralište, a samim time i hladnoća je postajala sve neugodnija.

30.10.2021., 12. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Naftaš 1:1, vratar Bana Jelačića, Davor Sakač, najbolji pojedinac utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Domaći se bore, trče i nadigravaju s gostima, koji su se, činilo se malo Izgubili u magli turopoljske ravni, ispod zvonika Župne crkve u Vukovini. Borbenost i volja domaćina dovela je do prilike Prizmića, kada je ušao s desne strane napada u kazneni prostor gostiju i pucao po zemlji, ali vratar Banović ovaj puta bio je na visini zadatka.

Gosti su u drugom dijelu uspjeli pogoditi gredu Sakačevog gola nakon jednog ubačaja s lijeve strane, a jedan slobodni udarac je Sakač (opet!) izbacio ispod same grede u korner.

Zadnjih 10 minuta Banovi su igrali s igračem manje, jer je Josip Mihanović uspio dobiti drugi žuti karton, ali ni to nije dovelo do promjene rezultata.

Na kraju ova zanimljive utakmice, igrane po teškom terenu, izgleda da je neriješeni rezultat i najpravedniji, što su potvrdili i treneri obiju ekipa. Sudac je podijelio po tri žuta kartona svakoj ekipi, a domaćin je dobio i jedan crveni karton.

30.10.2021., 12. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Naftaš 1:1, strijelci na današnjoj utakmici Josip Miletić (zeleno-crni dres) i Teo Brkić (bijeli dres). Foto: Z. Sever/V’Gradu

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022. – 12. kolo

NK Ban Jelačić – NK Naftaš Ivanić 1:1 (1:1)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Subota, 30.10.2021., u 15.00 sati. Gledatelja 50. Vrijeme maglovito i hladno, teren težak za igru.

Glavni sudac: Bionda Tomislav (Zaprešić). Pomoćnici: Benković Dominik (Zaprešić), Krmar Patrik (Zagreb). Delegat: Fabečić Mario (Zagreb).

STRIJELCI: 1:0 – Josip Miletić (16), 1:1 – Teo Brkić (38)

NK BAN JELAČIĆ: Sakač, Rovišan (od 58′ A. Nikić), Landeka, Krasnić (od 46′ Harambašić), Maslač, Memić, Mihanović, M. Nikić, Miletić, Čumpek, Prizmić.

TRENER: Stefan Rajić

NK NAFTAŠ IVANIĆ: A. Banović, Čuni, Tsutida, Krsnik, Kletečki (od 67′ Roganović), Sabolić, Rekavić, Miličević, Vrdoljak (od 69′ D. Banović), Brkić (od 74′ Slivar), Sabljak.

TRENER: Zlatko Koletić

Igrač utakmice: Davor Sakač (Ban Jelačić)