Gosti bili opasniji u prvom, domaćini ih sustigli u drugom poluvremenu

Turopoljski susret u Obrezini bio je zanimljiv iz više razloga, a jedan od razloga bio je i taj da su oba kluba dosta loše odigrala prvih 8 kola proljetnog prvenstva.

Treneri Romano Župetić i Goran Jelavić izveli su najjače moguće postave na teren, a gosti iz Kuča od početka su uzeli igru su svoje noge i napadali, često i opasno. Domaćin kao da još nije došao na utakmicu.

01.05.2022., 24. kolo JŽNL, Mladost – Turopoljac 2:2, kapetani Smajić i Luči i glavni sudac Lučan prije utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Već u 1. minuti kapetan gostiju Lučić dolazi u priliku, puca, ali Gligorević izbija loptu u korner iz kojeg nije bilo ništa opasnog za vrata domaćih.

Svega par minuta kasnije, Horvat dobro puca sa 18 m, ali nedovoljno precizno, da bi u 13. minuti gosti ipak došli u vodstvo. Jedna dubinska lopta Čaića išla je po sredini napada prema vrataru Gligoreviću, a na nju je krenuo i domaći stoper Kos te gostujući branič Domić. Vratar i stoper promašuju loptu, a mladi Domić izlazi sam pred prazna domaća vrata i zabija svoj prvijenac u seniorskoj postavi Turopoljca! Bravo za njegov pogodak, ali i za njegovu upornost!

01.05.2022., 24. kolo JŽNL, Mladost – Turopoljac 2:2, situacija neposredno pred prvi pogodak Domića. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Domaći se polako “bude”, pa u 22. minuti Šorša ulazi u kazneni prostor s desne strane i puca, ali Zagorac je na mjestu.

U 25. minuti opet Domić prolazi desnom stranom i umjesto da puca, dodaje loptu paralelnu sa golom, prema Šutalu, ali ipak vratar domaćih i stoperi izbijaju loptu ispred Šutala.

U sredini terena Čaić, Horvat i Dejanović imaju loptu više u nogama, a Lučić i Šestok često dobro kombiniraju i prijete Gligoreviću. Tako je u 32. minuti Šestok dobio loptu na 16 m od agilnog Lučića, gađa donji desni kut vratara Mladosti, ali lopta odlazi koji centimetar pored vratnice.

U 37. minuti domaćin dolazi u kazneni prostor gostiju, stvara polupriliku, ali stoperi Martinić i Gogić ipak otklanjaju tu opasnost, a u brzoj kontri Lučića i Šestoka, ovaj potonji puca s lijevog vrha peterca i pogađa vratara Gligorevića. Još jedna prilika odlazi u nepovrat, a iz kornera nakon obrane Gligorevića Domić puca preko vrata.

01.05.2022., 24. kolo JŽNL, Mladost – Turopoljac 2:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U sljedećoj minuti domaćin ne koristi priliku kada napadači ne reagiraju dobro i lopta se odbija u gol-aut.

A u 40. minuti Lučić daje jednu dubinsku loptu na koju ide Horvat i dolazi do nje prije igrača i vratara domaćih i zabija za vodstvo Turopoljca 2:0. Bio je to rezultat poluvremena u kojem je Turopoljac imao više od igre, bio opasniji u napadima i pravo je čudo da su dali samo dva pogotka. Domaćin nije ušao u utakmicu na pravi način i uz dva-tri bljeska prema vratima gostiju, uglavnom su se morali braniti.

Drugi dio počeo je opet prilikom gostiju kada Šutalo ulazi s lijeve strane, ali slabo reagira kad je trebao pucati tako da domaćin izbacuje loptu u korner nakon kojeg Horvat puca glavom, ali preko vrata.

U 50. minuti Šestok izlazi sam prema vratima s lijeve strane i puca s vrha kaznenog prostora, pored desne vratnice domaćeg vratara, a kada su u 56. minuti Šestok i Horvat propustili kazniti pogrešku vratara Gligorevića kojemu je ispala lopta na 3-4 m od vrata, u publici se moglo čuti da će ih stići kazna.

Trener Župetić ubacuje Leona Jakija, koji je došao u Mladost upravo iz Turopoljca u zimskom prijelazno roku i u jednom napadu s lijeve strane, došlo je do duela braniča gostiju Domića i napadača Jakija, a sudac je to okarakterizirao kao kazneni udarac kojeg je izveo Pejak u 66. minuti. Vratar Zagorac bio je lopti, ali ipak je udarac bio prejak i domaćin smanjuje vodstvo gostiju. Izmjene trenera Župetića donijele su rezultat.

Nakon pogotka Pejaka, domaći igrači postaju sve opasniji, dok su gostujući igrači vidljivo pali u fizičkom smislu i sve više lopta je pred gostujućim kaznenim prostorom. A napadi domaćin urodili su plodom u 85. minuti kada je Šorša nakon dubinske lopte izbio sam na desnoj strani napada i elegantno svladao Zagorca za konačnih 2:2.

01.05.2022., 24. kolo JŽNL, Mladost – Turopoljac 2:2, Marko Šorša (Mladost). Foto: Z. Sever/V’Gradu

Utakmica koja je imala dva različita poluvremena i u kojoj je svakoj ekipi pripalo po jedno poluvrijeme, završila je neriješenim rezultatom, a još jednom se potvrdilo staro nogometno pravilo koje kaže da ako ne zabiješ svoje prilike, suparnik će te kazniti. Neriješeni je rezultat vjerojatno i najpravedniji ishod ove zanimljive utakmice.

01.05.2022., 24. kolo JŽNL, Mladost – Turopoljac 2:2, Tomislav Horvat (Turopoljac). Foto: Z. Sever/V’Gradu

Utakmica je bila fer i korektna, uz svega jedan žuti karton, zbog povlačenja za dres. Pred preko 100 gledatelja utakmicu je sudio Ivan Lučan s pomoćnicima Dariom Mužarom i Josipom Vitezom, svi iz Velike Gorice.

Jedinstvena županijska liga 2021./2022. –24. kolo, 01.05.2022.

Mladost – Turopoljac 2:2 (0:2)

Obrezina, igralište NK Mladosti. Nedjelja, 01.05.2022. u 17:00 sati. Gledatelja 100. Vrijeme oblačno, teren dobar za igru.

Sudac: Lučan Ivan. Pomoćnici: Mužar Dario i Vitez Josip (svi iz Velike Gorice). Delegat: Mužević Ante (Samobor).

Strijelci: 0:1 – Ivan Domić (13), 0:2 – Tomislav Horvat (38), 1:2 – Alan Pejak (66 – KU), 2:2 – Marko Šorša (85).

NK Mladost: Gligorević, Hadžiabdić, Ivančić B., Ivančić M., Matić (od 46′ Pejak), Hercigonja (od 60′ Jaki), Šorša, Grdić, Kos, Hren, Smajić (C).

Trener: Romano Župetić

NK Turopoljac: Zagorac, Domić, Martinić, Gogić (od 90+2 Markulin), Perić, Dejanović, Horvat, Čaić, Šestok (od 86′ Đuračić), Lučić (C), Šutalo (od 62′ Halilić).

Trener: Goran Jelavić

Igrač utakmice: Tomislav Horvat ( NK Turopoljac)