Kurilovec bio dominantan u prvom poluvremenu, Lukavec uspostavio ravnotežu u drugom

Lukavec je danas ugostio drugog turopoljskog trećeligaša, Kurilovec, a ta činjenica kao i lijepo vrijeme doveli su preko 250 gledatelja na tribine Lukavella.

Treneri Batovanja i Harambašić na teren su poslali trenutno svoje najjače postave, a u domaćoj postavi primjetni su bili izostanci Lutera, Bilića, Radulovića, Borkovića, Gudelja, dok je gostujuća izgledala kompletna.

23.04.2022., 3. HNL, 27. kolo, Lukavec – Kurilovec 0:0, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Početak utakmice, a skoro i cijelo prvo poluvrijeme pripali su igračima Kurilovca, a Tolj se u početku činio posebno raspoloženim za igru. Naime, već u 2. pa u 3. minuti dobro je pucao, najprije s oko 20 m pored desne vratnice vratara Sučića, a drugi puta pored lijeve vratnice vratara domaćih. Nakon toga, igralo se uglavnom na polovici domaćina, ali tek u 20. minuti gosti ponovno ozbiljnije prijete, opet preko Tolja, ovaj puta Sučić brani njegov udarac. A onda u 20. minuti, Selman uspijeva izbjeći zaleđe i izlazi sam pred vratara Sučića koji izvrsnom intervencijom brani ovu stopostotnu priliku za goste. Svega minutu ili dvije nakon toga, gužva u kaznenom prostoru domaćina, pao je Alili, gosti traže kazneni udarac, ali sutkinja Kederov samo odmahuje rukom na taj zahtjev gostiju i igra se nastavlja.

Nakon pola sata igre, domaći napokon upućuju prvi udarac prema vrataru Išeku, a pucač je Kahlina koji puca sa oko 20 m, ali slabo, tako da Išek nije imao problema smiriti loptu. U 36. minuti opet domaći dolaze pred vrata Išeka, Kahlina je u prilici, ali obrana Crvenih reagira na vrijeme i u brzoj kontri Kurilovca, vratar domaćih Sučić odlično čita igru i istrčava na 30-ak m od svojih vrata, dolazi do lopte prije Selmana i izbija je ravno na noge – Tolju, koji ima prazna domaća vrata, ali nije bio precizan, lopta je otišla pored vrata. Velika prilika za goste tako je otišla u nepovrat.

Do kraja prvog dijela još Resler dva puta, jednom na odličan centaršut Grdenića, a drugi puta ulaskom s lijeve strane, promašuje vrata Sučića i na odmor se odlazi netaknutih mreža.

U drugom dijelu stvorena je određena ravnoteža u polju, gosti više nisu toliko često pred Sučićevim vratima, a domaći prvi pokušavaju ugroziti vrata gostiju udarcem Kahline nakon dodavanja Krpečanca u 55. minuti. A Crveni pak dolaze u priliku u 57. minuti kada Selman dobiva odličnu dubinsku loptu, ali je slabo prima i vratar Sučić dolazi do lopte prije Selmana. Za domaćina je izgledan bio i slobodni udarac nakon pogreške Išeka, ali dobar udarac Sedlačeka, Išek uspješno brani.

Do kraja utakmice bilo je još pokušaja i jednih i drugih, a dosta nezadovoljstva gostiju izazvao je jedan prekršaj na desnoj strani obrane domaćih, na rubu kaznenog prostora, kada su gosti tražili drugi žuti karton za domaćeg igrača, ali je sutkinja opet ostala nijema na njihove zahtjeve.

A onda u zadnjoj minuti domaćin napada i lopta dolazi do Althallera koji ulazi u kazneni prostor i nakon što je prošao par obrambenih igrača, puca, ali slabo i lopta odlazi preko vrata. Bila je to zadnja prilika na utakmici, nakon koje je sutkinja Kederov označila kraj utakmice.

23.04.2022., 3. HNL, 27. kolo, Lukavec – Kurilovec 0:0, duel Sedlačeka (Lukavec) i Knežića (Kurilovec). Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nakon zadnjeg zvižduka, igrači su se međusobno sportski pozdravili, kao i sa sucima. Utakmica je bila živa, borbena, puna trke, skokova, prekršaja, udaraca, ali bez onoga što nogomet čini zanimljivim, bez golova. Danas strijelci očito nisu imali svoj dan, a i vratari su bili na visini zadatka i obranili dosta udaraca.

23.04.2022., 3. HNL, 27. kolo, Lukavec – Kurilovec 0:0, pozdrav igrača nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Kurilovec je bio puno bolji u prvom dijelu kada je imao više od igre i nekoliko velikih prilika za postizanje pogodaka, a i barem jednu dvojbenu situaciju u svoju korist na koju sutkinja nije reagirala. U drugom dijelu domaći su se malo oporavili i imali i oni svoje prilike, ali ni jedni ni drugi nisu uspjeli poentirati.

Nakon ove utakmice, Kurilovec je i dalje 13. na tablici sa 30 bodova, dok je Lukavec 14. sa 27 bodova. Sljedeće kolo Kurilovec dočekuje Lučko, a Lukavec gostuje u Karlovcu.

23.04.2022., 3. HNL, 27. kolo, Lukavec – Kurilovec 0:0, treneri Batovanja i Harambašić nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Treća HNL Središte 2021./2022. – 27. kolo

NK Lukavec – NK Kurilovec 0:0

LUKAVEC. Igralište NK Lukavca na SRC Lukavellu. Subota, 23.04.2022., 17:00 sati. Gledatelja 300. Vrijeme sunčano i toplo, teren neravan.

Sutkinja: Kederov Ana (Zagreb). Pomoćnici: Grgurić Nikola (Kutina), Jović Ivan (Zagreb). Četvrti sudac: Maleš Ante (Zagreb). Delegat: Frklić Dražen (Karlovac).

NK LUKAVEC: Sučić 6,5, Grdenić Marijan 6,5, Ivezić 6,5, Krpan 6, Krpečanec 6, Grdenić Marko (C) 7, Kahlina 6 (od 60′ Humeljak 5,5), Valentinčić 5,5, Althaller 6, Sedlaček 6,5, Cimeša 5,5.

Trener: Slaven Batovanja 6

NK KURILOVEC: Išek 6, Grdenić 6,5, Završki (C) 6, Radoš 6, Šarić 6,5 (od 70′ Kušec -), Matoš 7, Knežić 6, Alili 6,5, Tolj 6,5 (od 59′ Bakula 6, od 90+2 Bolješić -), Selman 5,5 (od 70′ Župetić -), Resler 5,5 (od 90+2′ Musa -).

Trener: Senad Harambašić 6

Igrač utakmice: Marin Matoš (Kurilovec)