Po kišnom vremenu Meštrica bila bolja od Vatrogasca iz Kobilića

Nedjeljno jutro, oblačno i kišovito nije baš bilo pogodno za gledanje nogometa, pa iako se u Gornjoj Lomnici igrao derbi između prvoplasirane Meštrice i drugoplasiranog Vatrogasca iz Kobilića, skupilo se tek 60-ak gledatelja. Teren je unatoč kiši bio u dobrom stanju i pripremljen za igru.

29.05.2022. 1. ŽNL Istok, Meštrica – Vatrogasac 3:1, pozdrav prije utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Početak je utakmice pripao domaćinu i Crni su češće bili pred vratima danas raspoloženog Grileca, ali strijelci očito nisu bili raspoloženi kao vratar gsotiju. A imali su domaći prilika i preko Šečića koji je pogodio gredu, i preko Britveca, ali pogotka nije bilo. U drugom dijelu prvog poluvremena, gosti su počeli više gledati prema vratima Mihalinčića, ali ni oni nisu uspjeli u tom periodu bolje igre postići pogodak. Dobra igra i zanimljivo prvo poluvrijeme, iako nije bilo pogodaka.

29.05.2022. 1. ŽNL Istok, Meštrica – Vatrogasac 3:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugi dio domaći ulaze odlučnije i više imaju loptu u svom posjedu, a vrlo brzo nakon početka drugog dijela iz jednog slobodnog udarca s desne strane, s preko 2o m od vrata, loptu namješta Pavao Galović i odličnim udarcem matira do tada vrlo pouzdanog Grileca na vratima gostiju.

Gosti kao da ne mogu spojiti dva-tri dodavanja, a u 62. minuti domaći odigravaju dobru akciju po desnoj strani i Galović odlično prolazi i centrira pred vrata Grileca gdje Britvec dočekuje loptu i dovodi domaćina u vodstvo 2:0. Kako je kiša bila sve jača, tako je i Meštrica bila sve bolja na terenu.

Desetak minuta nakon vodstva od 2:0, Mario Skorin pravi prekršaj na protivničkoj polovici terena zbog čega dobiva drugi žuti karton i mora napustiti igru. Ali, ni to nije zaustavilo domaćina da još jednom poentira i osigura pobjedu. I u akciji za treći pogodak sudjelovao je Pavao Galović, a Britvec je ponovno bio realizator za sigurnih 3:0 domaćina.

29.05.2022. 1. ŽNL Istok, Meštrica – Vatrogasac 3:1, drugi žuti za Maria Skorina. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nakon toga igra je postala malo nervoznija, pa je sudac Bionda u zadnjih 10 minuta podijelio još 3 žuta kartona igračima Meštrice.

Iz jednog takvog, rekao bih nepotrebnog prekršaja na nekih 20 m od vrata Mihalinčića, s lijeve strane Damir Matković je velemajstorski pogodio u same desne rašlje vratara Meštrice i postavio konačnih 3:1 za domaćina.

29.05.2022. 1. ŽNL Istok, Meštrica – Vatrogasac 3:1, Pavao Galović i Ivan Britvec, strijelci za Meštricu. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Na kraju utakmice, igrači su se međusobno pozdravili, a domaći igrači su proslavili pobjedu koja im vrlo vjerojatno sljedeće sezone osigurava igranje u JŽNL, jer bez obzira na rezultat Kloštra poslijepodne, treba im jedan bod iz dva susreta da bi i teoretski osigurali prvo mjesto. Vatrogasac je ispao iz utrke za naslov, ali su igrači Vatrogasca ipak otišli do svojih vjernih Browinga koji su ih po kiši i hladnoći cijelu utakmicu bodrili.

29.05.2022. 1. ŽNL Istok, Meštrica – Vatrogasac 3:1, slavlje igrača Meštrice nakon pobjede. Foto: Z. Sever/V’Gradu

1. Županijska nogometna liga – Istok 2021./2022. – 24. kolo

NK Meštrica – NK Vatrogasac 3:1 (0:0)

Gornja Lomnica, igralište Meštrice, 29.05.2022., u 11.00 sati. Gledatelja 60. Vrijeme oblačno, kišovite i prohladno, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Bionda Tomislav (Zaprešić). Pomoćni suci: Krmar Patrik (Zagreb) i Štibohar Nikola (Zaprešić). Delegat: Stepanić Željko (Velika Gorica).

Strijelci: 1:0 – Pavao Galović (48), 2:0 – Ivan Britvec (62), 3:0 – Ivan Britvec (79), 3:1 – Damir Matković (86).

NK Meštrica: Mihalinčić I. (C), Šimunović, Mihalinčić G., Tuka, Šečić, Bartolović, Skorin, Pagadur, Galović (od 82. Košutić), Britvec (od 88. Prigorac), Augustić (od 80. Huzjak).

Trener: Mario Skorin

NK Vatrogasac: Grilec B., Šošić, Čavar, Vuksan (od 67. Krstanović), Antunović (od 70. Muhić), Matković, Kontić (C), Novak, Grilec J., Štefner, Batinić.

Trener: Nino Matković

Isključenje: Mario Skorin (72. – dva žuta kartona)

Igrač utakmice: Pavao Galović (Meštrica)