Boljim drugim poluvremenom Lukavec pobijedio ekipu Trešnjevke

Na Lukavellu je na rasporedu bio susret klubova iz donjeg dijela tablice 3. HNL Središte, a u goste Lukavcu došla je ekipa Trešnjevke. Vrijeme je bilo sunčano i toplo, teren pokošen i pripremljen za igru, ali ipak malo neravan. Okupilo se oko 150 gledatelja na novoizgrađenim tribinama Lukavella.

U postavi Lukavca nedostajali su Marijan Grdenić, Bilić i Humeljak, pa su na bokovima zaigrali Krpečanec i Krpan. S druge strane u postavi Trešnjevke bio je Meter, koji je prije nosio dres Lukavca.

13.04.2022., 3. HNL, Lukavec – Trešnjevka 3:1, kapetani i sutkinja prije početka. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Već na samom početku utakmice, u 4. minuti Grdenić je napravio prekršaj na rubu kaznenog prostora i za to dobio žuti karton, a sreća je da gosti nisu imali dobrog pucača. Lopta koju je namjestio gostujući Burić završila je u živom zidu. Igralo se dosta rastrgano i u nekom grču, a dobru priliku imao je i Josipović iz sastava gostiju koji je pucao iz voleja sa 16 metara, ali na sreću domaćih, nije pogodio vrata.

Igrači Lukavca pokušavali su protunapadima ugroziti gostujućeg vratara Kranjeca, ali nisu imali uspjeha sve do 25. minute kada je sa 18 metara pucao Valentinčić, ali preslabo za vratara gostiju.

Do kraja poluvremena svaka je ekipa imala po još jednu priliku, gosti glavom u 30. minuti, a domaći u zadnjoj minuti kada su obrambeni igrači Trešnjevke presjekli zadnji pas domaćih pred vratima Kranjeca.

13.04.2022., 3. HNL, Lukavec – Trešnjevka 3:1, Luka Sedlaček u duelu sa Marinom Tabakovićem. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugi dio igrači Lukavca ušli su odlučnije i čvršće, a već u 49. minuti Althaller dobro puca sa 16 metara, ali malo pored vratnice. Luka Sedlaček postaje nerješiva enigma za igrače Trešnjevke i svaki njegov prijem lopte stvara određenu pomutnju u redovima gostujuće obrane. A onda u 60. minuti akcija Lukavčana počinje na lijevom boku od Krpana koji daje paralelu za Cimešu, on odigrava Sedlačeka koji radi nered pred kaznenim prostorom gostiju i pravovremeno upošljava Althallera koji ulazi s desne strane napada i matira Kranjeca za 1:0. Veselje igrača Lukavca zbog vodstva.

13.04.2022., 3. HNL, Lukavec – Trešnjevka 3:1, slavlje nakon prvog pogotka Althallera. Foto: Z. Sever/V’Gradu

No, radost nije bila dugog vijeka jer je već u 66. minuti Karlo Althaller srušio gostujućeg napadača Fajdigu u svom kaznenom prostoru, a sutkinja Jelena Kumer bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator sa bijele točke bio je Vladimir Burić. Opet je sve na početku!

No, samo za kratko. Najprije je u 68. minuti Kahlini lopta nezgodno skočila u trenutku kad se spremao pucati sa 16 metara od vrata, pa je lopta završila visoko iznad vrata. Ali zato u sljedećem napadu zeleno-crnih u 70. minuti, gosti rade prekršaj na vrhu svog kaznenog prostora, na desnoj strani. Loptu uzima Luka Borković, poznat po dobrom izvođenju slobodnih udaraca, a vratar gostiju Kranjec postavlja dva igrača u živi zid. Luka puca uz živi zid, pogađa vratnicu od koje se lopta odbija u ruku zakašnjelog vratara Kranjeca i odbija se u mrežu gostiju za ponovno vodstvo domaćina! Radost i veselje na igralištu, ali i u gledalištu! Bravo za Luku Borkovića!

13.04.2022., 3. HNL, Lukavec – Trešnjevka 3:1, pogodak Luke Borkovića iz slobodnog udarca. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Gosti su u tom trenutku malo potonuli, što “Slavenove trupe” koriste i Karlo Althaller se još jednim pogotkom lijevom nogom sa 16 m s desne strane pretvara u junaka pobjede Lukavca nad Trešnjevkom.

Gosti se svejedno nisu predavali ni nakon trećeg primljenog pogotka i iako su pogodili gredu u jednom napadu, ozbiljnije prijetnje za vratara Lutera nije bilo.

13.04.2022., 3. HNL, Lukavec – Trešnjevka 3:1, Althaller postiže svoj drugi pogodak. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Napravljeno je i nekoliko izmjena u obje ekipe i utakmica je za Lukavec mirno privedena kraju.

Na kraju možemo reći da je Lukavec potpuno zasluženo pobijedio ekipu Trešnjevke, boljom i poglavito efikasnijom igrom u drugom poluvremenu, dok je prvo poluvrijeme izgledalo kao da su gosti bolji i opasniji. Četverolist sutkinja na čelu sa Jelenom Kumer dobro je odradio svoj posao.

Renato Jurčec, trener Trešnjevke čestitao je Lukavcu na pobjedi u jednoj rastrganoj i tvrdoj utakmici u kojoj je prvo poluvrijeme bilo izjednačena. Kako je rekao, u drugi dio domaći su ušli puno odlučnije i u jednoj rastrganoj utakmici bez velike kvalitete bilo je važno pobijediti, a to je Lukavec napravio. Čini mu se da se Lukavec “iščupao”, a Trešnjevki preostaje da se i dalje nastave “čupati”, sada im dolazi Lučko pa idu u Petrinju. Teško je jer cijelo proljeće dobivamo golove iz ničega, a napad to ne može nadoknaditi, zaključio je Renato Jurčec svoju izjavu.

13.04.2022., 3. HNL, Lukavec – Trešnjevka 3:1, treneri Batovanja i Jurčec. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Slaven Batovanja, trener Lukavca složio se s kolegom Jurčecom u viđenju utakmice i realno gledajući smatra da su igrači Lukavca manje griješili tijekom utakmice i ušli s većom željom za pobjedom. Iako su igrali bez četvorice standardnih igrača, što je cijena boda iz Dugog Sela, igrači koji su igrali pokazali su svoju želju i volju i snagu. Luka Sedlaček je bio nerješiva enigma za gostujuće igrače. Vrbovec je sljedeći suparnik, idemo se nadigravati pa što bude, rekao je na kraju trener Lukavca.

S ova tri osvojena boda Lukavec je osvojio 26 bodova i trenutno je na 14. mjestu, dok je Kurilovec osvojenim bodom protiv HAŠK-a u gostima skupio ukupno 29 bodova i nalazi se na 13. poziciji na tablici.

Vremena za slavlje ili odmor nema, jer se redovno kolo igra već u subotu 15. travnja, gdje Lukavec gostuje kod Vrbovca u Vrbovcu, a Kurilovec dočekuje vodeću ekipu u poretku, Zagorca iz Krapine.

Tablica 3. HNL Središte nakon 25. kola

Treća HNL Središte 2021./2022. – 25. kolo, 13.04.2022.

LUKAVEC – TREŠNJEVKA 3:1 (0:0)

LUKAVEC. Igralište NK Lukavca na SRC Lukavellu. Srijeda, 13.04.2022., u 16:30 sati. Gledatelja 150. Vrijeme sunčano i toplo, teren neravan.

Sutkinja: Kumer Jelena (Breganica). Pomoćnice: Pejić Ivona (Zagreb), Katušić Gordana (Gradec). Četvrta sutkinja: Kederov Ana (Zagreb). Delegat: Stipković Josip (Zagreb).

Strijelci: 1:0 – Karlo Althaller (60), 1:1 – Vladimir Burić (66), 2:1 – Luka Borković (70), 3:1 – Karlo Althaller (72).

NK LUKAVEC: Luter 6, Krpečanec 6, Radulović 6,5, Ivezić 6,5, Krpan 6, Grdenić (C) 7, Kahlina 6,5 (od 77′ Žitković -), Valentinčić 6 (od 63′ Borković 6,5), Cimeša 6 (od 77′ Bosančić -), Sedlaček 7, Althaller 7 (od 91′ Pavišić -).

Trener: Slaven Batovanja 6,5

NK TREŠNJEVKA: Kranjec 5, Mandić 5 (od 65′ Fajdiga 5,5), Meter 6 (od 82′ Zelić -), Tabaković 5,5, Kegelj 5,5 (od 65′ Gelo 5), Tičak (C) 6, Josipović 5,5, Pereža 6, Herak 5,5 (od 79′ Pezo -), Lebo 5,5, Burić 6.

Trener: Renato Jurčec 5,5

Igrač utakmice: Karlo Althaller (Lukavec)