in

Lukavec je boljom igrom pobijedio ekipu Bana Jelačića iz Vukovine

Završna utakmica kupa Grada Velike Gorice odigrana je u četvrtak, 02. lipnja 2022. godine na Lukavellu, a sastali su se domaćin Lukavec i kao gost Ban Jelačić iz Vukovine. Prije utakmice viđeni su svi čimbenici velikogoričkog nogometa, od gospodina Željka Mihalja, predsjednika NS VG, tajnika Stjepana Petraca, Dalibora Meića, povjerenika za natjecanje, Marija Karapandžića što dovoljno govori o važnosti utakmice. Na tribinama se okupilo oko 200 gledatelja, što navijača Lukavca, što navijača Bana Jelačića, ali i neutralnih promatrača koji su došli uživati u nogometu. Teren je bio pokošen i pripremljen za igru, iako malo neravan.

02.06.2022. Završnica kupa GVG Lukavec – Ban Jelačić 3:1, suci i kapetani prije početka utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Treneri Slaven Batovanja i Stefan Rajić poslali su na teren najjače moguće postave, a početak utakmice pripao je domaćinu. Igrači Lukavca imali su loptu više u nogama, boravili više na polovici terena koja pripada gostima, ali ipak prvi je udarac u 15. minuti prema vratima uputio igrač Jelačića Krasnić čija je lopta s desne strane išla pod gredu Luterovih vrata, ali Luter se nije dao iznenaditi i izbacio je loptu u korner. No, svega 5 minuta kasnije domaći dolaze u vodstvo. Napad domaćih išao je po desnoj strani napada, kod lopte je bio Althaller, poznat po dobrom udarcu. Kad je došao do nekih 20 m od vrata Sakača, odlučio se na udarac, ali udarac je bio prilično slab i lopta je išla u ruke pouzdanog Sakača. Kad su već svi smatrali da je lopta u sigurnim rukama, neposredno pred Sakačem lopta je nezgodno odskočila, prevarila ga i otišla u mrežu!

02.06.2022. Završnica kupa GVG Lukavec – Ban Jelačić 3:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nakon toga, očekivano, domaćin je imao više od igre, a u prilici se u 31. minuti našao Humeljak kada je ušao s lijeve strane i pucao, ali ovaj puta Sakač je vrhunski reagirao i spasio svoja vrata.

Althalleru se izgleda, svidjelo pucati prema Sakaču pa se opet odlučio na udarac u 40. minuti, opet je udarac bio dosta slab, ali je opet lopta iznenadila Sakača koji je odbija ravno na noge Humeljaku, čiji pak udarac Sakač odlično brani.

Svega tri minute kasnije Althaller kombinira sa Sedlačekom koji dobiva loptu na rubu kaznenog prostora, vara stopera i pogađa desni kut nemoćnog Sakača. Vodstvo 2:0 za domaćina i premoć u polju sugerirali su već tada da je utakmica vjerojatno riješena, iako je Miletić imao dobru priliku na samom kraju prvog poluvremena, ali je Luter ipak prije stigao do lopte.

A kada je na samom početku drugog dijela Sedlaček odlično reagirao glavom na centaršut Bilića i povisio na 3:0, utakmica je bila definitivno riješena. Nisu se gosti predavali, ali nisu mogli ozbiljnije ugroziti Lutera. Lukavec je smanjio tempo igre vjerojatno zadovoljan rezultatom iako je trener Batovanja sugerirao sa klupe da su prerano stali i da još moraju igrati.

Imao je Humeljak još jednu priliku, ali očito danas nije bio njegov dan jer je Sakač i ovaj puta vio spreman na njegov udarac izvana.

U drugom dijelu treneri su uveli u igru sve igrače sa klupe, a Filip Harambašić, igrač Jelačića u 87. minuti smanjio je vodstvo domaćina na 3:1 kada je ušao u kazneni prostor s desne strane i dobro pucao u desni kut vratara Lutera, koji je bio nemoćan.

U preostalih nekoliko minuta, dok su se crni oblaci valjali sa sjevera, važno je spomenuti izmjenu u 89. minuti kada je Sučić, vratar koji je zadobio potres mozga u utakmici poluzavršnice, zamijenio Lutera i zaigrao zadnju minutu u karijeri za Lukavec jer je odlučio dalje napredovati kao nogometni sudac. Publika ga je pozdravila velikim pljeskom.

02.06.2022. Završnica kupa GVG Lukavec – Ban Jelačić 3:1, detalj s tribine. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Utakmica završnice kupa Grada Velike Gorice protekla je u fer i korektnoj igri, a potpuno je zasluženo pripala trećeligašu Lukavcu, koji je bio bolji takmac od Jelačića. Sudac Kelihar sa svojim pomoćnicima nije imao težak zadatak u vođenju utakmice i svoj je posao odradio dobro.

Lukavec je drugu godinu za redom osvojio ovaj trofej i sada igrači Lukavca mogu na odmor, dok su pred igračima Jelačića za odigrati još dva kola prvenstva u JŽNL. I pobjednik i poraženi u ovom susretu stekli su pravo natjecanja u kupu NS ZŽ sljedeće sezone.

Nakon odigrane utakmice gospoda Mihalj i Meić podijelili su statue delegatu i sucima utakmice te medalje i pehare poraženome i pobjedniku.

02.06.2022. Završnica kupa GVG Lukavec – Ban Jelačić 3:1, osvajači kupa s medaljama i peharom. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Kup NS Grada Velike Gorice, završnica, 02. lipnja 2022.

LUKAVEC. Igralište NK Lukavca na SRC Lukavello. Četvrtak, 02.06.2022., u 18:00 sati. Gledatelja 250. Vrijeme sunčano i vruće, teren neravan.

Sudac: Kelihar Luka. Pomoćnici: Krznarić Filip i Matić Marko (svi iz Velike Gorice). Delegat: Lukšić Tomislav (Velika Gorica).

Strijelci: 1:0 – Karlo Althaller (19), 2:0 – Luka Sedlaček (40), 3:0 – Luka Sedlaček (47), 3:1 – Filip Harambašić (87).

NK LUKAVEC: Luter (C) (od 89. Sučić), Grdenić Marijan, Radulović (od 46. Krpan), Ivezić, Bilić, Krpečanec, Kahlina (od 60. Borković), Valentinčić, Althaller (od 83. Bogadi), Sedlaček (od 89. Mihalinčić), Humeljak (od 83. Bosančić).

Trener: Slaven Batovanja

NK BAN JELAČIĆ: Sakač, Rovišan (od 80. Nikić Antonio), Sabljak, Sokić, Prizmić (od 71. Maslač), Landeka (od 71. Koprivčić), Mihanović (od 58. Smok), Nikić Mateo (C), Krasnić (od 86. Jurić), Memić (od 71. Karaula), Miletić (od 58. Harambašić).

Trener: Stefan Rajić

Igrač utakmice: Luka Sedlaček (Lukavec)