in

U 3. kolu JŽNL Zeleni potpuno zasluženo pobijedili goste iz Farkaševca

Prva nedjelja rujna i lijepo vrijeme, ali i želja da se dočeka pobjeda Turopoljca dovelo je oko 100 gledatelja na igralište u Knejama ne bi li svjedočili prvoj pobjedi Turopoljca u novoj sezoni. Teren je već standardno, odlično pripremljen, pokošen i označen.

04.09.2022. 3. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Zrinski 3:0, pozdrav igrača publici prije utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Postava Turopoljca prema očekivanjima, sa 6 igrača mlađih od 21 godine u prvoj postavi i još dvojicom u pričuvama, dok ozljede još uvijek drže nekoliko igrača izvan stroja. Želja i volja kod igrača bila je vidljiva, a tako su i krenuli u utakmicu.

04.09.2022. 3. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Zrinski 3:0, glavni sudac Stojanović i kapetani Čunčić i Mataušić prije utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Krenuli su Zeleni odlučno zabiti pogodak što je prije moguće, pa su tako u prvih 5 minuta propustili tri velike prilike: najprije je Čaić po sredini išao sam na vratara koji je uspješniji, zatim Saraf s desne strane, ali opet vratar gostiju izlazi kao pobjednik, da bi u trećem pokušaju Saraf već svladao i nesavladivog Štibića, ali se onda ispriječila – vratnica! Par minuta kasnije i Šutalo je ušao s lijeve strane, pucao u bliži kut, ali opet vratar brani.

04.09.2022. 3. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Zrinski 3:0, prilika Sarafa. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nakon toga igra se malo smirila, izgledalo je kao da se u domaće uvukao strah zbog neefikasnosti, a ni gosti nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti. Tek 35. minuti ponovno opasniji napad kada je mladi Čaić odlično prošao lijevom stranom, pucao i pogodio vratara u nogu, lopta je promijenila smjer, išla prema Sarafu na drugoj vratnici koji izgleda nije stigao na vrijeme i ugurati loptu u praznu mrežu, već je lopta otišla pored vrata.

04.09.2022. 3. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Zrinski 3:0, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

A pred kraj prvog dijela i gosti dva puta ozbiljno prijete, najprije iz jednog prodora po lijevoj strani u 37. minuti Mataušić pogađa vratnicu, da bi u 43. minuti domaći Hren izgubio loptu koja dolazi do gostujućeg kapetana Mataušića i koji izlazi sam pred mladog Eremiju, ali puca prerano i neprecizno, visoko preko vrata. Prilikom pokušaja sprječavanja Mataušića, došlo je do ozljede mišića braniča domaćih Conera, koji je morao biti zamijenjen.

04.09.2022. 3. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Zrinski 3:0, dio gledatelja. Foto: Z. Sever/V’Gradu

A u sljedećem napadu domaćih, Dario Sudec prolazi po desnoj strani, centrira pred vrata, Štibić odbija loptu na lijevu stranu gdje je prima Šutalo, vara Zrinjana kojeg lopta pogađa u ruku i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku iz koje Saraf postiže pogodak za vodstvo domaćina. Baš u pravo vrijeme za domaćina, na kraju poluvremena.

04.09.2022. 3. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Zrinski 3:0, uvjeravanje da nije bilo penala. Foto: Z. Sever/V’Gradu

I drugi dio počinje odlično za domaćina, jer gostujući stoperi gube jednu loptu na centru koju uzima Saraf, dodaje je Sudecu koji ulazi u kazneni prostor s desne strane i udarcem vanjskim dijelom stopala pogađa desni kut gostujućeg vratara.

Nakon toga igra gostiju dosta pada, a ni domaći nisu više tako uporni, ali svejedno imaju više od igre i stvaraju više prilika od gostiju. Treći pogodak za domaće postiže Dino Hadžiabdić koji je zamijenio ozlijeđenog Conera i koji je po lijevoj strani pretrčao obrambene igrače gostiju i matirao Štibića za sigurnih 3:0 za domaćina.

04.09.2022. 3. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Zrinski 3:0, Hadžiabdić postiže prvijenac u zelenom dresu. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Do kraja su u prilikama bili još i Šutalo i Saraf kod domaćih, a u zadnjoj minuti gosti pogađaju gredu nakon prodora po lijevoj strani i kornera na drugu stativu, no lopta nije ušla u mrežu.

Gledatelji su mogli vidjeti na momente dobru igru, dobrih kombinacija, ali i pogrešaka i jedne i druge ekipe, ali sve u svemu potpuno zaslužena pobjeda Turopoljca, prva u ovom prvenstvu. U čvrstoj, ali fer i korektnoj utakmici sudac Jure Stojanović koji je dobro vodio utakmicu, podijelio je 5 žutih kartona, dva domaćinu i tri gostima.

04.09.2022. 3. kolo JŽNL, Kuče, Turopoljac – Zrinski 3:0, sportski pozdrav nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Jedinstvena županijska nogometna liga, 3. kolo:

NK Turopoljac – NK Zrinski 3:0 (1:0)

Kuče, igralište u Knejama. Nedjelja, 04. rujna 2022. u 17:30 sati. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano i toplo, teren odličan za igru.

Glavni sudac: Jure Stojanović (Obrež Zelinski). Pomoćnici: Karlo Kašnar i Dorian Škof (Sv. Ivan Zelina).

Strijelci: 1:0 – Filip Saraf (45 – KU), 2:0 – Dario Sudec (48), 3:0 – Dino Hadžiabdić (68).

NK Turopoljac: Eremija, Gogić (od 71. Domić), Čunčić (C), Matasić, Coner (od 43. Hadžiabdić), Čaić (od 71. Trputec), Hren (od 46. Jakovljević), Šestok, Saraf, Sudec (od 65. Lucin), Šutalo.

Trener: Stiven Žitnik

NK Zrinski: Štibić, Burić (od 68. Luka Marić), Kupres, Kristijan Marić, Ištuk, Mihelčić (od 83. Kižlin), Zrinjan, Filip Vrančić, Otmačić (od 75. Trnar), Mataušić (C), Domović (od 83. Dominik Vrančić).

Trener: Mladen Vlahović

Igrač utakmice: Matija Čaić (Turopoljac)