U noćnoj utakmici pod reflektorima ekipa Turopoljca bila je bolja i efikasnija od ekipe ZET-a

Nakon 10 dana, ekipa Turopoljca ponovno je zaigrala na terenu s umjetnom travom i izgleda kao da su se već privikli na ravni tepih igrališta NK Nura u Borovju. A trener Jelavić u početnu je postavu uvrstio uglavnom sve mlađe igrače s kojima raspolaže, ali to ekipa ZET-a nije uspjela iskoristiti iako su prvi bili u prilici u 10. minuti susreta kada su u jednoj gužvi na desnoj strani obrane Zelenih previše kombinirali pa su se prekombinirali i obrana Turopoljca je izbacila loptu i otklonila opasnost.

16.02.2022. ZET – Turopoljac 1:3, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Svega par minuta kasnije, u 14. minuti Šutalo i Jaki napravili su nered u obrani ZET-a, ali na kraju Jaki nije bio dovoljno koncentriran i pucao je visoko preko vrata Cingulina.

Antonio Kundih, visoki stoper ZET-a bio je u prilici kada je nakon udarca iz kuta u 25. minuti pucao glavom pokraj vrata mladog Pranjića, a samo dvije minute kasnije Šutalo je pogodio mrežu Cingulina nakon što ga je Horvat pronašao dubinskom loptom iza leđa obrane ZET-a, a Šutalo je rutinski pogodio za vodstvo Zelenih. U prvom dijelu još je za istaći pogođenu gredu mladog Čaića nakon duge akcije cijelog veznog reda Turopoljca i na kraju odlično ubačene lopte od Šutala.

U drugom dijelu u Turopoljcu su zaigrali Čunčić, Iličić, Šestok i Mlinarić, a na vrata je stao Zagorac, da bi kasnije još ušao i Klasnić i Klenović. I u ekipi ZET-a napravljene su određene izmjene, a utakmica je bila živa i zanimljiva, prilike su se izmjenjivale malo pred jednim, malo pred drugim vratima, ali opet su efikasniji bili igrači Zelenih, pa je tako u 68. minuti udarac Mlinarića s vrha kaznenog prostora s lijeve strane u suprotni kut vratar Cingulin mogao samo ispratiti pogledom, a udarac u 84. minuti sa otprilike 30 m spada u kategoriju eurogolova.

Igrači ZET-a uspjeli su smanjiti rezultat na 1:2 pogotkom u 75. minuti na način sličan prvom pogotku Mlinarića, a strijelac je bio Pavić.

U drugom dijelu i jedni i drugi su imali prilika za promjenu rezultata, ali očito su noge još uvijek teške pa je bilo dosta promašaja napadača, ali i obrana vratara.

Treneri Smoljan i Jelavić zadovoljni su viđenim na utakmici i kažu da je bitno da nitko nije ozlijeđen, te da je u ovom stupnju priprema ovakva utakmica bila i očekivana od obiju ekipa.

I vaš izvjestitelj se slaže s njihovim razmišljanjem i smatra da je srijeda večer na igralištu NK Nura u Borovju bila dobra i da su rijetki gledatelji mogli uživati u potezima igrača jedne i druge ekipe.

Susret je izvrsno vodio iskusni sudac Tihomir Čunčić.

Pripremna utakmica

NK ZET – NK Turopoljac 1:3 (0:1)

Zagreb, igralište NK Nura s umjetnom travom. Srijeda, 16.02.2022., u 19:00 sati. Vrijeme prohladno. Gledatelja 24.

Sudac: Tihomir Čunčić

Strijelci: 0:1 – Šutalo (27), 0:2 – Mlinarić (68), 1:2 Pavić (75), 1:3 – Mlinarić (84).

NK ZET: Cingulin, Kocev, Kundih, Magdić, Bakota, Crnov, Roksandić, Delić, Barać, Kljajić, Hajster (još su igrali: Lušić, Pavić, Dragić, Rimac, Matošević).

TRENER: Ante Smoljan

NK TUROPOLJAC: Pranjić, Domić, Dejanović, Paradžik, Gogić, Čaić, Horvat, Lučić, Šutalo, Jaki, Jandriš (još su igrali: Zagorac, Klasnić, Šestok, Mlinarić, Iličić, Čunčić, Klenović).

TRENER: Goran Jelavić

16.02.2022. ZET – Turopoljac 1:3, vjerni navijači Turopoljca. Foto: Z. Sever/V’Gradu