in

U prvoj pripremnoj utakmicu na teškom terenu gosti su se bolje snašli i pobijedili

Subota, 29. siječnja 2022. godine na igralištu Bana Jelačića u Vukovini odigrana je prva pripremna utakmica Bana Jelačića i Gradića. Na izuzetno teškom terenu, blatnjavom i klizavom, a nakon samo tjedan dana priprema (po 4 treninga svake ekipe), gosti su se pokazali puno boljim i snalažljivijim na ovakvom terenu i zasluženo pobijedili domaćina.

29.01.2022., Vukovina, Ban Jelačić – Gradići 2:6, ekipa NK Bana Jelačića. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Gosti su poveli vrlo rano, već u 7. minuti kada je Turkalj odličnom dubinskom loptom izbacio domaću obranu iz igre, a Davida Posavca u čistu priliku koju on koristi i pogađa mrežu nemoćnog Sakača. A već u sljedećoj minuti Šuman je dodao loptu Hrženjaku koji iz drugog pokušaja trese mrežu domaćina.

29.01.2022. Vukovina, Ban Jelačić – Gradići 2.6, ekipa NK Gradići. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Domaćin se vrlo brzo vraća lijepim pogotkom Miletića, kada je lobom s lijeve strane sa visine kaznenog prostora pogodio neobranjivo ispod grede. Isti igrač u 29. minuti nakon ulaska Mihanovića u kazneni prostor gostiju s desne strane i povratne lopte pogađa desni donji kut vratara Božurića.

29.01.2022. Vukovina, Ban Jelačić – Gradići 2:6, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nakon toga igra se na sredini terena, tj. pokušava se igrati, ali po blatnjavom terenu teško je bilo povezati dva dodavanja, a ni ispucavanja nisu bila puno bolja rješenja. Jednostavno, uvjeti za igru bili su izuzetno teški. A upravo uvjeti na terenu doveli su do lošeg ispucavanja lopte od obrambenih igrača domaćina, a Turkalj koristi poklonjenu priliku i dovodi goste u vodstvo u 39. minuti, da bi Šuman samo dvije minute kasnije sličnu pogrešku domaćina kaznio pogotkom za 2:4. A peti pogodak djelo je Borovca, koji je iako nizak rastom, uspio glavom na prvoj vratnici pogoditi mrežu nakon udarca iz kuta.

U drugom dijelu domaći su promijenili skoro cijelu postavu, ali ni to nije donijelo neku promjenu na bolje i iako se cijelo poluvrijeme pokušavalo ugroziti vratare i s jedne i druge strane, tek u 84. minuti Šuman postiže i šesti gol nakon ulaska Turkalja u kazneni prostor domaćina s desne strane i povratne lopte koju Šuman zakucava u mrežu za konačnih 2:6.

Utakmica je potpuno zasluženo pripala gostima koji su se bolje snašli u blatu terena u Vukovini. Treneri su dali priliku svim raspoloživim igračima i vjerujem da će i iz ove utakmice izvući neke pouke za svoje ekipe, ali još je prerano za donošenje bilo kakvih zaključaka o jednoj ili drugoj ekipi, jer su obje u početnoj fazi priprema.

Pripremna utakmica

NK BAN JELAČIĆ – NK GRADIĆI  2:6 (2:5)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Subota, 29.01.2022., u 15.00 sati. Vrijeme sunčano i prohladno, teren blatnjav, izuzetno težak za igru.

Sudac: Ivan Marinčević

STRIJELCI: 0:1 – Posavec (7), 0:2 – Hrženjak (8), 1:2 – Miletić (12), 2:2 – Miletić (29), 2:3 – Turkalj (39), 2:4 – Šuman (39), 2:5 – Borovac (45), 2:6 – Šuman (84).

NK BAN JELAČIĆ: Sakač, Sokić, Rovišan, Maslać, Čumpek, Landeka, Mihanović, Krasnić, Jurić, Memić, Miletić (još su igrali: Mraković, Prizmić, Juričić, Mateo Nikić, Antonio Nikić, Harambašić, Karaula, Rajić, Perečinec).

TRENER: Stefan Rajić

NK GRADIĆI: Božurić, Božić, Budimir, Banić, Krstanović, Borovac, Vidaković, Turkalj, David Posavec, Šuman, Hrženjak (još su igrali: Vojnić, Janječić, Fridrich).

TRENER: Marko Biljan