in

Po teškom terenu i kišovitom vremenu Lukavec u Meštrici pobijedio vrlo dobre goste

Proljetni dio prvenstva u 3. HNL Središte počinje sljedeći vikend, a turopoljski trećeligaš Lukavec za protivnika u “generalki” prije prvenstva izabrao je ekipu Mladosti iz Zaboka, trećeplasiranu ekipu u 4. NL Središte Zagreb skupina A. I dobro je izabrao!

Naime, u prvom dijelu gosti su se predstavili u vrlo dobrom svjetlu i u većem dijelu poluvremena imali su više od igre. Vezni igrači zabočke Mladosti puno su trčali i kombinirali, a Lukavčani nisu imali pravo rješenje za njihovu igru, iako su se i oni trudili.

19.02.2022. Lukavec – Mladost (Zabok) 4:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U 20. minuti napadač gostiju Koletić odlično je pucao, ali je i vratar Luter pokazao svoje kvalitete i loptu izbacio u korner, što se kasnije pokazalo kao krivo rješenje, jer je upravo nakon tog udarca iz kuta Turk pogodio donji desni kut Lutera za vodstvo gostiju.

Imali su i igrači Lukavca svoje prilike, ali nisu uspjeli zatresti gostujuću mrežu, a najveću priliku opet su promašili gosti kada je pred sam kraj poluvremena Iskrić pucao dobro glavom, ali je opet Luter pokazao svoje kvalitete. Imao je i Lukavec dvije prilike, ali završnica akcije nije bila dobra.

19.02.2022. Lukavec – Mladost (Zabok) 4:1, vratar Lukavca Luter u akciji. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugom dijelu došlo je do određenih izmjena, vrijeme je postalo još hladnije i kiša je padala sve jače. A to kao da je dodatno motiviralo Sedlačeka, koji je bio stalna opasnost za obranu gostiju, a u 47. minuti je izjednačio rezultat. Gosti su u drugom dijelu značajno pali u igri, što je još jednom omogućilo Sedlačeku da nakon prodora Marijana Grdenića po desnoj strani dobivenu loptu pospremi iza vratara gostiju.

19.02.2022. Lukavec – Mladost (Zabok) 4:1, Luka Sedlaček, trostruki strijelac za Lukavec. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Ipak, gosti su došli u poziciju za izjednačenje rezultata kada je dosuđen kazneni udarac kojeg iskusni Poljak ipak nije pretvorio u pogodak, nego je pogodio vratnicu. Samo 3 minute kasnije sudac Rožić dosudio je i kazneni udarac za domaćina kojeg Althaller pretvara u treći pogodak domaćina pogodivši desni gornji kut vratara gostiju.

Do kraja utakmice napravljeno je još nekoliko izmjena, a konačni je rezultat postavio Luka Sedlaček svojim trećim pogotkom iz okreta unutar kaznenog prostora gostiju.

Po mokrom i neravnom terenu prikazana je solidna igra obiju ekipa. Gosti su bili bolji u prvom, a domaćin u drugom poluvremenu. U ekipi domaćina zbog bolesti nedostajali su Ivezić, Krpečanec, Kahlina, Humeljak i Krpan, a hoće li biti spremni za početak prvenstva sljedeći vikend, tek će se vidjeti.

Trener NK Lukavca, Slaven Batovanja rekao je nakon utakmice da je zadovoljan rezultatom, ali da je igra u pojedinim momentima u prvom poluvremenu mogla i morala biti bolja. Unatoč nedostatku nekolicine igrača, zadovoljan je “generalkom”. Čvrstim i dobrim gostima čestita na dobroj utakmici.

Pripremna utakmica

NK Lukavec – NK Mladost (Zabok) 4:1 (0:1)

Gornja Lomnica, igralište NK Meštrice. Subota, 19.02.2022., u 13.00 sati. Vrijeme kišovito i prohladno, teren neravan, težak za igru.

Sudac: Rožić. Pomoćnici: Deverić i Ćulumović

STRIJELCI: 0:1 – Turk (20), 1:1 – Sedlaček (47), 2:1 – Sedlaček (65), 3:1 – Althaller (73 – KU), 4:1 – Sedlaček (80).

NK LUKAVEC: Luter, Marijan Grdenić, Bilić, Radulović, Gudelj, Marko Grdenić, Borković, Valentinčić, Cimeša, Sedlaček, Althaller (još su igrali: Eremija, Cvetko, Bogadi, Žitković, Pavišić).

TRENER: Slaven Batovanja

NK MLADOST: Mihovilić, Pavić, Kotarski, Vedriš, Žugec, Turk, Šoštar, Poljak, Koletić, Vojaković, Iskrić (još su igrali: Hrastinski, Bezjak, Prtenjak, Krajačić, Brezak, Tisanić, Tumpić, Martinec).

TRENER: Ivan Zubić