in ,

Gorica započela obećavajuće, ali Rijeka slavi s 3:2

Ilustracija

Neizvjesno je bilo do samoga kraja, a iako smo u utakmicu krenuli obećavajuće, Rijeka je slavila s 3:2.

Nogometaši Gorice i Rijeke odigrali su na djelomično zaleđenom terenu u Velikoj Gorici zaostalu utakmicu 4. kola Hrvatske nogometne lige. Utakmicu je sudio Mateo Erceg iz Benkovca.

Utakmica je započela obećavajuće za domaćine Goricu – već u 3. minuti Josip Mitrović postigao je pogodak za Goricu, da bi već u 25. minuti udvostručili autogolom Ivana Smolčića. Nakon ovih pogodaka domaćina, situacija se počela okretati u korist gostiju. Marko Pjaca je u 35. minuti realizirao kazneni udarac i smanjio zaostatak Rijeke, a isti je igrač u 53. minuti poslao loptu u mrežu za 2:2, nakon što mu je domaći vratar Ivan Banić obranio jedanaesterac. Za konačnih 3:2  zabio je Niko Galešić u 89. minuti.

Crveni karton ‘zaradio’ je igrač Gorice Filip Mrzljak radi nesportskog ponašanja na završetku utakmice.

Rijeka je 11. pobjedom u sezoni došla do 38 bodova i na samo tri boda zaostatka za vodećim Hajdukom. Treći je Dinamo s 34 boda i utakmicom manje. Gorica je s 27 bodova ostala na petoj poziciji.

Odigravanje zaostale utakmice 4. kola HNL-a, koja je originalno na rasporedu bila još u kolovozu prošle godine, dovedeno je u pitanje zbog neočišćenog snijega na dijelu terena. Niske jutarnje temperature onemogućile su domaćine da očiste sve dijelove travnjaka. Ipak, predstavnici klubova odlučili su kako su ispunjeni preduvjeti za odigravanje utakmice pa je s nekoliko minuta kašnjenja ona održana.