in ,

Ines Grdenić i Petar Orešković osvojili broncu na Prvenstvu Hrvatske

Ovog vikenda se u Zagrebu u sportskoj dvorani Peščenica održalo seniorsko prvenstvo Hrvatske u borbama, na kojem su nastupila i tri člana Karate Kluba Velika Gorica.

Ines Grdenić u kategoriji – 55kg, Lucija Kirinić u kategoriji – 50kg  i Petar Orešković u kategoriji – 60kg su predstavljali klub na ovom državnom natjecanju.

Ines Grdenić nakon četiri borbe osvojila je brončanu medalju, no moramo reći da smo možda i očekivali bolji rezultat jer Ines je iskusna i kvalitetna natjecateljica, no nažalost u polufinalnom meču su nijanse odlučivale – kazao je Goran Živković, trener i čelnik kluba i nastavio – Ines je u svojoj karijeri osvojila četiri europske i jednu svjetsku medalju u mlađim uzrasnim kategorijama, te se u zadnjih 14 godina nije vraćala doma bez medalje sa državnog prvenstva, a najčešće sa zlatom oko vrata. Jedan izuzetan podatak vrijedan respekta.

Petar Orešković se također vraća sa medaljom brončanog sjaja, no također ostaje žal jer smatramo kako je mogao u polufinalnom meču reagirati drukčije protiv kasnije prvaka Hrvatske kategorije do 60kg – poručuju iz Karate kluba.

Luciji Kirinić je ovo bilo prvo seniorsko prvenstvo na kojem je nastupila i osvojila je dobro 5. mjesto.  – Lucija je jedna jako talentirana natjecateljica kojoj tek slijede njezini najbolji rezultati, poručuju iz Kluba.

Čestitke cijeloj ekipi i treneru Goran Živkoviću!

Foto/tekst: ZSUGVG