in , , ,

Gorički košarkaši pobjedom protiv Marsonije otvorili 2. dio prvenstva

U 14. kolu 1. muške lige Gorica je jučer u Gradskoj sportskoj dvorani nadigrala ekipu Marsonije rezultatom 88:77. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima, a u 2. su dominirali Bikovi

KK Gorica

Obje ekipe započele su napadački vrlo raspoloženo pa je nakon samo 5 minuta igre na semaforu stajalo 14:15. Gorica je do prvog vodstva došla u 6. minuti (18:17) nakon što je Klepo povezao 4 poena, ali Popić i Zadro su uzvratili i gosti su otišli na +5 (18:23). Prvu četvrtinu zatvorio je Šutalo za smanjenje na 27:29, ali Marsonia je poslije malog odmora u nekoliko navrata odlazila i na 7 razlike (27:34 i 33:40). Najveće vodstvo Brođani su imali u 20. minuti poslije koša Cvitkovića (41:49), a na -5 je smanjio Mašić tricom (44:49) kojom je zaključio 1. poluvrijeme.

Gosti su imali 10 skokova više (16:26) i odličnu tricu (4/7 naspram goričkih 3/14) tako da je vodstvo bilo više nego zasluženo.

Poslije velikog odmora Popić je vratio Marsoniju na 7 poena razlike (44:51), ali Miloloža je uzvratio s dvije trice i najavio neku novu Goricu u nastavku. Pri rezultatu 52:53 trice stavljaju Gunjina i Porobić i Gorica je prešla u vodstvo koje više nije ispuštala do kraja utakmice. U 28. minuti Šutalo je povisio na do tada najvećih +9 (68:59), a četvrtinu je zatvorio Basset za 68:62.

KK Gorica

U 34. minuti Gunjina je pogodio oba slobodna bacanja za 77:66 i po prvi put je jedna ekipa imala dvoznamenkastu prednost na utakmici. Brođani su se pokušavali vratiti u susret, ali više od časnog poraza nisu mogli. Konačnih 88:77 plod je bolje kontrole skoka Gorice u nastavku (17:12) i bolje trice (8/17 Gorica naspram 3/9 Marsonia).

U redovima Gorice najefikasniji je bio Jure Gunjina s učinkom od 24 poena i 4 skoka. Njemu uz bok bili su Kristijan Šutalo s 15 poena i 7 skokova te double-doble Martin Klepo s 15 poena i 10 asistencija. Vito Porobić je u pobjedu ugradio 12 poena, a kapetan Ante Mašić 11 uz 4 skoka.

Kod gostiju iz Slavonskog Broda istaknuli su se Franko Filipović s 13 poena, Fran Jacović s 12 poena i 8 skokova te Josip Popić s 11 poena i 10 skokova.

Miron Češkić, trener Gorice: » Znali smo da neće biti lagana utakmica s obzirom da se Marsonia pojačala s Popićem i Jacovićem. Primili smo 49 poena za 20 minuta igre, odigrali smo jako lošu obranu, a u napadu nas šut nije služio. U drugo poluvrijeme ušli smo puno agresivnije u obrani i iz dobre obrane došli su jednostavni poeni, šut se otvorio, izgledali smo puno bolje na terenu. Čestitam mojim dečkima na pobjedi! Okrećemo se novom kolu koje igramo već u srijedu protiv KK Zagreba.«

KK Gorica

Jure Gunjina, igrač utakmice: »Po meni bila je vrlo dobra i zanimljiva utakmica za gledatelje. Suci su dopustili malo čvršću igru i mi smo se tome adaptirali u drugome poluvremenu kada smo uspjeli preokrenuti rezultat i mirno utakmicu privesti kraju. Nemamo puno vremena za veselje, već u srijedu idemo na teško gostovanje Zagrebu. Idemo probati i tu utakmicu pobijediti i nastaviti u istom ritmu kao do sada.«

Goričani su tako na najbolji mogući način započeli 2. dio prvenstva i s omjerom 9-5 drže i dalje 4. poziciju koja nas vodi u doigravanje. U sljedećem kolu gostujemo u Zagrebu protiv istoimenog domaćina i tražit ćemo priliku za revanš za jedini domaći poraz.