Juniorski Kup GVG pripao HNK Gorici

U neravnopravnoj utakmici, juniori Gorice deklasirali vršnjake Turopoljca

Završnica Kupa GVG, juniori, Turopoljac - Gorica 0:9, pehari i medalje. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

U juniorskoj završnici Kupa Grada Velike Gorice na igralištu NK Turopoljca u Kučama, igrali su NK Turopoljac i HNK Gorica. Vrijeme lijepo, toplo, teren odličan i prema najavama iz oba tabora, očekivala se dobra i barem donekle ravnopravna igra, jer su igrači Turopoljca bili motivirani, a ekipa Gorice nije igrala kompletna. Ali, slijed događanja na utakmici ispričao nam je sasvim drugu priču.

Završnica Kupa GVG, juniori, Turopoljac – Gorica 0:9, Krznarić, Čunčić, Šutalo prije početka. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Već u 5. minuti susreta, nakon jednog kornera s lijeve strane, igrač Gorice Vukčević Antonio ostao je sam na drugoj stativi i bez imalo milosti, usmjerio loptu u gol, a utakmicu prema pobjedi Gorice.

Igrači Turopoljca bili su inferiorni u polju, bolja fizička, tehnička i taktička pripremljenost igrača Gorice nije dozvoljavala ozbiljnije prijetnje prema vratima Gorice i uglavnom nezaposlenog vratara Halilić Matije. Pokušaji napada juniora Turopoljca svodili su se na solo akcije Preradovića i Šutala, ali obrana Gorice bila je brža i lako je otklanjala pokušaje napada prema vratima.

Završnica Kupa GVG, juniori, Turopoljac – Gorica 0:9, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Drugi je gol pao u 30. minuti susreta kada je opet Vukčević Antonio prošao po desnoj strani nekoliko igrača i na kraju i vratara Bedjića, te lako poentirao za drugi pogodak Gorice. Treći je gol pao u 40. minuti kada je opet Antonio, ali ovaj puta Vujičić, prošao po lijevoj strani i zabio u suprotni kut za 3:0.

Ako su igrači Turopoljca nešto i pokušavali odigrati do tog gola, nakon njega igra se potpuno raspala, pa je u dvije minute (43. i 44.), Krznarić Marko dao dva gola za 5:0 prije odlaska na odmor.

U drugom dijelu teško se moglo govoriti o nekoj smislenoj igri juniora Turopoljca, crveni dresovi lako su dolazili pred kazneni prostor zelenih i tada je na scenu stupio igrač broj 10 u redovima Gorice, Pušić Ivan, koji je zabio tro-gol u 50. 73. i 79. minuti, da bi točku na i stavio Banić Dario pred kraj utakmice, u 81. minuti. Teško je bilo i pratiti tko je sve u prilici pred golom Bedjića, koji je, usput budi rečeno, uz ovih devet primljenih golova, obranio barem 4-5 izglednih prilika vršnjaka iz HNK Gorice.

Prava je šteta da su domaći igrači “izgorjeli” u silnoj želji da odigraju pravu utakmicu protiv jakog suparnika i što se nisu mogli ozbiljnije oduprijeti igračima HNK Gorice. No, moramo biti svjesni da je i ulazak u završnicu veliki uspjeh mladića iz Turopoljca.

Utakmicu je vodila trojka Tihomir Čunčić, Patrik Deverić i Katarina Ćulumović. Podjelu pehara i medalja finalistima, kappetanu NK Turopoljca Tomislavu Šutalu, predao je Zlatko Petrac, dok je pobjednicima pehar i medalje predao gradonačelnik Velike Gorice, gospodin Krešimir Ačkar, koji je uveličao završnicu Kupa svojim dolaskom.

Završnica Kupa GVG, juniori, Turopoljac – Gorica 0:9, juniori Gorice s medaljama. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu
Završnica Kupa GVG, juniori, Turopoljac – Gorica 0:9, juniori Turopoljca s medaljama. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Završnica Kupa Grada Velike Gorice – juniori

Kuče, igralište NK Turopoljca u Kneja. Srijeda, 26. svibnja 2021. godine, 18.00 sati. Vrijeme sunčano, toplo, dobro za igru, teren odličan.

Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćnici: Patrik Deverić, Katarina Ćulumović (svi V. Gorica).

NK Turopoljac – HNK Gorica 0:9 (0:5)

Strijelci: 0:1 – Vukčević Antonio (5), 0:2 – Vukčević Antonio (30), 0:3 – Vujičić Antonijo (40), 0:4 – Krznarić Marko (43), 0:5 – Krznarić Marko (44), 0:6 – Pušić Ivan (50), 0:7 – Pušić Ivan (73), 0:8 – Pušić Ivan (79), 0:9 – Banić Dario (81).

NK Turopoljac: Bedjić Stjepan, Domić Ivan (od 80′ Šumiga Patrck), Markulin Ivan, Karnas Patrik (od 70′ Jakovljević Jakov), Birkić Karlo, Ban Ivan (od 80′ Balaj Tin), Jandriš Mijo (od 49′ Jaki Leon), Čaić Martija, Krbavac Luka (od 46′ Andrić Josip), Preradović Marko, Šutalo Tomislav (C).

Trener: Đuračić Stjepan

HNK Gorica: Halilić Matija, Žuljević Josip (od 46′ Pušić Ivan), Terseglav Leon (od 46′ Banić Dario), Krznarić Marko (C), Isaković Kris (od 46′ Skrbin Vinko), Caganić Jakov, Klarić Karlo (od 46′ Schubert Enrico Sebastian), Vukčević Antonio, Knežić Ivan (od 46′ Quni Dominik), Džemaili Semir, Vujičić Antonijo.

Trener: Sven Raić