JŽNL, 6. kolo: Prvi poraz Lomnice, peta pobjeda Mladosti u nizu

Kupa pobijedila, Turopoljac i Meštrica izgubili, Polet remizirao, Klas nije igrao

Ovog vikenda na rasporedu je bilo 6. kolo u JŽNL, u kojoj igra i 7 turopoljskih klubova. A na terenima je bilo svega, od odgoda utakmice, preko pobjeda i poraza do neriješenog rezultata. No, idemo redom:

Lomnica je kao drugoplasirana na tablici, do ovog kola bez poraza, gostovala u Bedenici, kod Strmca. Očekivali smo nastavak pobjedničkog niza, ali do toga nije došlo već su Boemi “naletjeli na minu”, izgubili 0:2 i sada zaostaju za Jaskom 3 boda.

LOMNICA: Jerković, Gršić, Dijanežević (C) (od 82. Leon Beg), Grdenić, Arbanas, Havliček, Mostarlić, Gudelj, Šoštarec, Čizmadija, Teo Beg.

Trener: Stjepan Deverić

Mladost je igrala turopoljski derbi na svom terenu u Obrezini, a u goste su došli igrači iz Meštrice. I odlično je počelo za domaćina jer je gostujući igrač Marin Tuka postigao autogol za vodstvo Žutih, da bi do izjednačenja goste doveo Benjamin Pirša u 34. minuti. Do promjene rezultata došlo je tek u 70. minuti, kada je džoker s klupe (opet), Franjo Periša, slično kao i protiv Poleta, postigao pogodak i osigurao 3 boda Mladosti i njezino bodovno izjednačavanje s Lomnicom, sa svega 3 boda zaostatka za vodećom Jaskom Vinogradarom.

MLADOST: Sučić, Martinić, Marijo Tadić (C), Bubalo, Smajić, Šorša (od 54. Jaki), Grdić (od 61. Kos), Crepulja (od 90. Josip Tadić), Borković, Ivančić, Bedeković (od 54. Periša).

Trener: Romano Župetić

MEŠTRICA: Juratović, Prosenjak, Krpečanec, Bartolović (C), Ćevid, Pagadur, Janječić, Skorin, Pirša (od 54. Košutić), Galović, Tuka (od 68. Huzjak).

Trener: Mario Skorin

Strijelci: 1:0 – Tuka (9 – AG), 1:1 – Pirša (34), 2:1 – Periša (70).

Turopoljac je nakon 3 pobjede u nizu gostovao u Rakovom Potoku, ali je očito “bujica” bila prejaka i Zeleni nisu uspjeli “pregaziti” preko Potoka. Domaći su poveli na samom početku pogotkom Borkovića, da bi Tomislav Horvat vratio nadu Kučanima, ali se opet pojavio Borković i rastjerao snove o nastavku uspješnog niza za ekipu Turopoljca.

TUROPOLJAC: Eremija, Domić (od 59. Lucin), Čunčić (C), Ivančić, Gogić (od 79. Hren), Čaić, Horvat, Šestok, Šutalo, Hercigonja, Saraf.

Trener: Stiven Žitnik

Strijelci: 1:0 – Borković (9), 1:1 – Horvat (39), 2:1 – Borković (54).

Polet je u subotu gostovao u Križu, kod domaće Sloge. Domaćin je došao u vodstvo u 25. minuti iz kaznenog udarca, a to je bio i rezultat prvog dijela. U drugi dio bolje ulaze Poletovci i izjednačuju u 65. minuti preko Ivana Zagorca, ali samo za kratko jer domaćin opet dolazi u vodstvo u 73. minuti. I kad su domaći već očekivali kraj utakmice i nova tri boda, Bruno Šestak je zabio za izjednačenje, duboko u sučevoj nadoknadi susreta i donio bod igračima Poleta.

POLET: Gligorević, Đuretić, Janječić (od 70. Radovanović), Cvitanović, Banić (od 46. Šestak), Pejak, Jušić (od 64. Sučić), Stuparić (C), Župetić, Matušin, Zagorec.

Trener: Josip Rožić

Strijelci: 1:0 – Krivec (25 – KU), 1:1 – Zagorec (65), 2:1 – Tupek (73), 2:2 – Šestak (90+3).

Kupa je u Pokupskom dočekala Vatrogasce iz Zdenaca Brdovečkih, koji su u određenoj krizi rezultata. Kako kažu iz Pokupskog, u čvrstoj utakmici uspjeli su se dobro suprotstaviti gostima i pobijediti golovima svog kapetana Josipa Brajkovića sa 2:0. Gosti su propustili realizirati kazneni udarac, a njihov trener Antonio Horvat prva je ovosezonska žrtva loših rezultata. Kupa ove sezone dobro plovi.

KUPA: Tomislav Sečenj, Šestak, Klasnić (od 65. Zlodi), Ruklić, Petković, Vranešić, Davor Belečić (od 84. Bašić), Matija Brajković, Tihomir Sečenj, Josip Brajković, Ivan Belečić (od 90. Jankeš).

Trener: Miroslav Lukinić

Strijelci: 1:0 – Josip Brajković (39), 2:0 – Josip Brajković (85 – KU).

Klas je u subotu u derbiju začelja trebao igrati protiv Klokočevca, ali je zbog vode na terenu utakmica odgođena do daljnjega.

Izvor: HRnogomet aplikacija, fb NK Kupa i NK Lomnica, arhiva V’Gradu