Kurilovec na Udarniku izgubio od “davljenika” HAŠK-a

Čvrsta i dobra ekipa HAŠK-a nadigrala je i pobijedila nekompletni Kurilovec

28. kolo 3. HNL, Kurilovec - HAŠK 0:2, sutkinje i kapetani prije utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Na dobro pripremljenom terenu, po lijepom i sunčanom vremenu, na ŠRC Udarnik u Kurilovec stigao je HAŠK 1903 u 28. kolu 3. HNL Središte. Početna postava Kurilovca daleko je bila od one idealne, nije bilo Da Cruza, Debijađija, Ćosića, Dianeževića, Spudića, Šarića i to se osjetilo na igri domaćih.

Početak utakmice protekao je u uzajamnom nadmudrivanju i pokušajima dolaska do gola i s jedne i s druge strane, ali osim dva – tri udarca izvan kaznenog prostora, ozbiljnijih prijetnji nije bilo. Sve do 28. minute, kada su gosti imali slobodan udarac iskosa s desne strane, visoka lopta je ubačena u kazneni prostor Kurilovca i golman Beljan uspio je dva puta obraniti udarce iz blizine, ali na treći udarac stopera gostiju Miloša, morao je vaditi loptu iz mreže. Udarac iz blizine na desnoj strani obrane domaćih otišao je u gornji desni kut golmana Beljana i veselje među igračima i na klupi gostiju bilo je ogromno. I zasluženo, moglo bi se reći.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prijetnji ni s jedne strane.

28. kolo 3. HNL, Kurilovec – HAŠK 0:2, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U drugi dio Kurilovec je ušao sa željom barem poravnanja rezultata, ali u tome nisu uspjeli. Najbliži pogotku crveni su bili u 56. minuti kada je Sudar pucao s lijeve strane i pogodio suprotnu vratnicu vrlo dobrog mladog vratara gostiju, Nike Kralja.

Već u sljedećoj minuti Ristovski, igrač gostiju dobro puca sa 16 m s lijeve strane napada gostiju, udarac je išao pod samu prečku, ali golman Beljan bio je na visini zadatka i izbacio je u korner.

Imao je Kurilovec više od igre, ali gosti su se vrlo vješto branili, a crveni su najopasniju situaciju napravili u 71. minuti, kada je Milatović pucao s desne strane, golman je loptu odbio, ali nitko od napadača domaćih nije stigao do te lopte.

Pokušaji domaćina da zabiju gol, razbijali su se uglavnom do kaznenog prostora gostiju, dok su gosti imali dosta prostora za kontre iz kojih su često pucali prema golu. U jednoj takvoj akciji, lopta je s lijeve strane gostujućeg napada došla do Zelenike na desnu stranu, nedaleko vratnice, koji puca oštro i Beljan nije uspio zaustaviti njegov udarac te gosti vode 2:0.

28. kolo 3. HNL, Kurilovec – HAŠK 0:2, gostujući Zelenika matira Beljana. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Utakmica je bila fer i korektna, sa svega jednim žutim kartonom, a gosti koji su se znalački branili i opasno napadali, zasluženo odnose bodove iz Kurilovca. Izostanak glavnih nositelja igre u sastavu domaćih zasigurno je jedan od razloga lošije igre i neefikasnosti.