Prvak JŽNL, Samobor, projurio kroz Kuče

Samobor je rutinirano odigrao utakmicu i visoko pobijedio Turopoljca u Kučama

JŽNL, 32. kolo, Turopoljac - Samobor 1:4, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Srijeda poslijepodne, prekrasno vrijeme, sunčano i toplo, teren odlično pripremljen za igru, radovi na aglomeraciji u punom su jeku, kamioni, rovokopači, semafori, prekopane i raskopane ceste, a u Kuče dolazi prvak JŽNL za sezonu 2020/2021., NK Samobor. Treba li što više? Ekipe bez ikakvog pritiska oko plasmana, Samobor svoje planove u prvenstvu ostvario, Turopoljac ne može ni gore ni dolje na tablici. Očekivala se dobra utakmica, a prognoze su išle tako daleko da se u nekim računicama čak vidio i poraz Samobora.

JŽNL, 32. kolo, Turopoljac – Samobor 1:4, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

A kad su igrači izašli na teren, tako je i izgledalo. Domaći u tradicionalno zelenim dresovima ušli su odlučnije u utakmicu i već u 3. minuti susreta, mladi Jandriš je odličnom dubinskom loptom izbacio obranu prvaka iz igre, odlično je ušao Martinić s desne strane i pogodio – vratnicu! Imali su domaći loptu više u nogama, ali iskusni gosti znali su kako priprijetiti. Kontrama su vrlo lako dolazili do gola Kovačića, pa je tako već u 5. minuti Brčić dobro pucao sa nekih 20 m, ali preko gola.

Domaćin i dalje pokušava probiti obranu i dati gol gostima, ali najprije Begić u 11. minuti puca sa nekih 20 m, ali preko gola, da bi isto tako i Šestok nakon akcije sa Horvatom, pucao preko gola u 16. minuti.

A u 21. minuti jedna kontra iskusnih Samoboraca po lijevoj strani napada, lopta dolazi do Krajačić Dine koji dobro puca u Kovačićev desni kut i dovodi goste u vodstvo.

Samo par minuta kasnije, domaći najbolji strijelac Horvat je u prilici, ali njegov udarac glavom na centaršut Begića odlazi pored gola.

U 33. minuti najprije Brčić Dario dovodi goste u vodstvo od 2:0, da bi sedam minuta kasnije Lovrić postigao i treći gol za goste, čime je praktički utakmica bila gotova. Obrana domaćih u tim je trenucima bila prilično porozna i spora, a iskusni gosti su to znalački iskoristili i vodili sa 3:0. Ali da jedna nesreća nikad ne dolazi sama, potvrdilo se i kada je Šestok nakon 40 minuta u igri osjetio bol u nozi i umjesto njega u igru je ušao Leon Jaki, koji je prije kraja poluvremena bio u prilici, ali nije uspio zatresti mrežu, dva je puta pogodio golmana.

U drugom dijelu trener Turopoljca, Milan Marinić pokušao je izmjenama i promjenama u rasporedu igrača na terenu pokrenuti svoje igrače, ali osim jednog dobrog udarca kapetana Lučića u 55. minuti, nekih većih promjena nije bilo. Možda je važno istaknuti da je u igru po prvi puta u seniorsku ekipu ušao i mladi Ivan Domić.

Gosti su i dalje lako dolazili do Kovačića, pogodili su i stativu, da bi samo minutu kasnije, u 70. minuti, Lovrić pobjegao neorganiziranoj obrani domaćina i poentirao i po četvrti puta za Samobor.

Do kraja utakmice Horvat je ipak uspio matirati Štefkovića i malo ublažiti poraz domaćina.

U fer i korektnoj utakmici, bez ozbiljnijeg prekršaja, gosti su potpuno zasluženo pobijedili, postigli i stoti gol u prvenstvu i najvjerojatnije osigurali završetak prvenstva bez poraza. Zasluženo!

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 32. kolo, 02.06.2021.

NK Turopoljac – Samobor 1:4 (0:3)

KUČE, igralište NK Turopoljca u Knejama. Srijeda, 02.06.2021., u 17.30 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, toplo, teren odličan za igru.

Glavni sudac: Radišić Božo (Zaprešić). Pomoćnici: Debogović Tin (Bijela Gorica), Krmar Patrik (Zagreb). Delegat: Petrac Zlatko (Mala Buna).

Strijelci: 0:1 – Krajačić Dino (21), 0:2 – Brčić Dario (33), 0:3 – Lovrić Danijel (40). 0:4 – Lovrić Danijel (70), 1:4 – Horvat (78).

NK Turopoljac: Kovačić 5,5, Perić 5,5, Begić 6, Lučić (C) 6,5, Halilić 5 (od 46′ Fabijančić 5,5), Dejanović 6 (od 68′ Markulin 6), Jandriš 6,5, Martinić 6, Šutalo 6 (od 68′ Domić 6), Šestok 6 (od 41′ Jaki 5,5), Horvat 6,5.

Trener: Milan Marinić 6

NK Samobor: Štefković 6,5, Burić 7, Ibrahimović 6,5, Bišćan 6,5 (od 81′ Horvat -), Ivkovčić 7, Makarun 7, Lovrić 7,5, Grgečić 7, Ivančević 6,5, Brčić 6,5, Krajačić 7.

Trener: Franjo Pužin 7

Igrač utakmice: Lovrić Danijel (Samobor)