in

Kurilovec sa Perekovićem na klupi prekinuo seriju poraza

U dobroj utakmici, Kurilovec je na Udarniku pobijedio Špansko 3:0

3. HNL, 32. kolo, Kurilovec - Špansko 3:0, pobjednički krug nakon utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Iako je tijekom dana vrijeme bilo lijepo, pred utakmicu počela je lagana kišica, koja je padala tijekom cijelog susreta Kurilovca i Španskog, zbog čega je lopta dobila na brzini u dodiru s travom. Teren je bio dobro uređen za igru.

3. HNL, 32. kolo, Kurilovec – Špansko 3:0, Tihomir Pereković i Ivan Zagorec. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Na klupi Kurilovca bio je Tihomir Pereković, koji je naslijedio Marka Pancirova, a postava Kurilovca i ovog puta bila je bez nekoliko prvotimaca, počevši od Rajića, Čureka, Da Cruza, Dianeževića, Šarića… Unatoč tome, crveni su krenuli bolje u utakmicu i stvorili neke poluprilike i prilike koje napadači nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Tako je u 12. minuti Bakula pucao glavom, ali vratar gostiju Gujić, brani, kao i udarac Milatovića u 16. minuti. Netko je na terasi već spominjao onu priču o tome ako ne daš gol, da ćeš ga primiti. Gosti kao da su ga čuli, pa je gostujući Tarle dobro opalio s nekih 20 m u donji lijevi kut vratara Debijađija, koji se ispružio koliko je dug i uspio obraniti. U tom periodu crveni kao da su se malo tražili, gosti su bili ravnopravni u polju, a opasan je bio i Strmečki, igrač gostiju koji je dobro opalio sa 25 m, ali na sreću, pored gola Debijađija.

3. HNL, 32. kolo, Kurilovec – Špansko 3:0, obrana Debijađija. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Tada se i crveni vraćaju u igru, pa tako Adžić dobro puca glavom nakon slobodnog udarca s desne strane, ali udarac u desni kut vratar gostiju brani. To je bio i zadnji opasniji udarac prema jednim ili drugim vratima.

U drugi dio Kurilovec opet ulazi bolje i prijeti udarcem Sudara s nekih 20 m, ali udarac odlazi pored lijeve vrattnice vratara Gujića. A u 57. minuti opasno se živjelo pred Janom Debijađijem, kada je slobodni udarac izveo gostujući Ljubičić, a glavom pucao netko iz buketa igrača, ali je Debijađi dobro obranio i odbio loptu koju opet pucaju gostujući igrači, ali Debijađi je nesavladiv. A kada je i on bio savladan, lopta je pogodila stativu i odbila se u polje. Uzdah olakšanja mogao se čuti iza mojih leđa!

Tada opet kreću crveni i u 66. minuti, Luka Sedlaček lijevom nogom odlično puca sa nekih 18 m od gola, pogađa desni gornji kut Gujića, koji je nemoćan i Kurilovec vodi 1:0. Veselje domaćih igrača u potpunosti je razumljivo.

3. HNL, 32. kolo, Kurilovec – Špansko 3:0, Luka Sedlaček u prodoru. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U 78. minuti još jedan prodor po desnoj strani, lopta ne centrirana u kazneni prostor gostiju, Tolj puca i pogađa obrambenog igrača gostiju Crnogorca i lopta se odbija u gol. 2:0 za Kurilovec, potpuno zasluženo.

I za kraj, Marin Sudar povećava vodstvo i postavlja konačnih 3:0 udarcem sa 18 m. Napad je počeo na lijevoj strani, da bi lopta došla do Sudara na desnoj strani koji je onda dao prekrasan gol za konačni rezultat.

3. HNL, 32. kolo, Kurilovec – Špansko 3:0, slavlje nakon pogotka Sudara. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U fer i korektnoj igri podijeljeno je 5 žutih kartona, uglavnom zbog preoštrih startova. Kurilovec je bio bolja ekipa cijelu utakmicu, stvorio više prilika, ali nije bio efikasan sve do 66. minute, kada je utakmica usmjerena prema pobjedi. Odličan start Tihomira Perekovića na klupi Kurilovca.

Treća HNL Središte 2020./2021. – 32. kolo

NK Kurilovec – NK Špansko 3:0 (0:0)

Kurilovec, igralište NK Kurilovca. Subota, 29.05.2021., u 17.30 sati, bez gledatelja. Vrijeme kišovito, teren dobar za igru.

Glavna sutkinja: Šegota Karla (Zagreb). Pomoćne sutkinje: Petravić Maja (Zagreb) i Katušić Gordana (Gradec). Četvrta sutkinja: Kumer Jelena (Breganica) . Delegat: Brcković Damir (Duga Resa).

Strijelci: 1:0 – Luka Sedlaček (66), 2:0 – Ivan Crnogorac (78 – AG), 3:0 – Marin Sudar (88).

NK Kurilovec: Debijađi, Spudić (od 85′ Krpan), Ćosić, Marinić, Muhar, Tolj, Bolješić, Adžić, Milatović (od 46′ Sudar), Bakula, Sedlaček (C).

Trener: Tihomir Pereković

NK Špansko: Gujić, Bajan Jan, Bencek, Šiprak (od 22′ Crnogorac), Ivezić, Mudronja (od 46′ Gaviria), Tarle (od 46′ Bajan Bruno), Ljubičić (C), Strmečki (od 81′ Kokorić), Lerotić (od 69′ Pavlek), Milinović.

Trener: Stipe Brnas