Kurilovec u igri bez golova osvojio bod protiv Karlovca

Crveni iz Kurilovca uspjeli su se oduprijeti napadima Karlovca i u drugom kolu osvojili prvi bod

Utakmica je odigrana po lijepom, sunčanom vremenu i vidjelo se da je Nenad Vlahovac poznat i kao Gedžo, odradio odličan posao što se tiče košnje i označavanja igrališta, ali za rješavanje neravnina na terenu u ovo suho vrijeme trebat će još vremena. Lopta je zbog toga ponekad čudno odskočila, teško ju je bilo kontrolirati, a čini se da je to ipak išlo na ruku ekipe koja se brani, ovaj puta Kurilovca.

Kurilovec, 2. kolo 3. HNL Središte, Kurilovec – Karlovac 19191 0:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Kurilovec je u drugom uzastopnom domaćinstvu dočekao goste iz Karlovca sa željom spriječiti njihove napade i obraniti se, a krajnji rezultat pokazuje da su u tome i uspjeli. Igra je bila čvrsta, brza, puna duela, dugih lopti, skokova, ali najmanje je bilo prilika za golove i nije se “umiralo u ljepoti”. Ipak, više od igre imali su gosti, koji su priprijetili već u 7. minuti nakon udarca iz kuta kada Knezović puca glavom pored gola. U 22. minuti Čakarić, igrač Karlovca ulazi u kazneni prostor s desne strane, puca s nekih 10 m, ali vratar domaćih Išek izbija loptu u korner iz kojeg Knezović glavom opet ne pogađa vrata domaćina. Do kraja prvog dijela bilo je pokušaja organiziranja napada i s jedne i s druge strane, ali bez nekog većeg uspjeha.

Drugi dio počeo je slobodnim udarcem za domaćina u 47. minuti, ali dobar udarac Reslera koji je išao prema donjem desnom kutu vratara Paus-Kunšta, vratar brani. Napadači gostiju ne uspijevaju opasnije zaprijetiti Išeku, pa trener Ćuk poseže sa izmjenama, ali bez vidljivijeg pomaka na bolje. Za izdvojiti je još polupriliku Čakarića u 73. minuti, kada nije pogodio loptu centriranu s desne strane napada, te priliku ponajboljeg igrača gostiju Marinića koji uspijeva doći do lopte prije vratara domaćih Išeka, ali njegov pokušaj loba odlazi visoko preko vrata.

Sudac je produžio utakmicu za 5 minuta i gosti su svim silama pokušavali doći do gola, ali silna želja često ih je vodila u loša rješenja, pa od svega nije bilo ništa. A i domaćin se srčano branio.

U čvrstoj, pravoj prvenstvenoj utakmici mladost Kurilovca velikim se htijenjem i zalaganjem uspjela obraniti od napada gostiju iz Karlovca, koji nisu bili ni blizu efikasnosti iz prvog kola. Domaćin je bio puno zadovoljniji osvojenim bodom, a neriješeno je i najrealniji rezultat pokazanog na terenu.

3. Hrvatska nogometna liga Središte 2021./2022. – 2. kolo, 04.09.2021.

NK KURILOVEC – NK KARLOVAC 1919 0:0

Kurilovec, igralište SRC Udarnik. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano i toplo, teren tvrd i neravan, težak za igru.

Glavni sudac: Fotivec Zdravko (Špičkovina). Pomoćnici: Bedeniković Nikola (Zabok) i Čutura Dragan (Petrinja). Četvrti sudac: Meglić Filip (Krapinske Toplice). Delegat: Mlakar Davorin (Zagreb).

NK Kurilovec: Išek 6, Grdenić 5,5, Musa 6, Završki 6, Bukvašević 5,5, Popović 6, Resler 5,5, Tolj 5,5, Selman 5 (od 89′ Milatović -), Bakula 7 (od 90+3 Vidaković -), Marelja 5,5 (od 60′ Beganović 5).

Trener: Senad Harambašić

NK Karlovac 1919: Paus-Kunšt 6, Vratarić 5, (od 76′ Ribar), Olmo 6, Knezović 6, Prpić 6, Pribanić 5,5 (od 57′ Dadić 5), Čakarić 6 (od 76′ Cahani -), Marinić 6,5, Mićunović 5,5 (od 57′ Pamić 5), Mamić 5,5 (od 57′ Zavalić 5), Bagarić 5,5.

Trener: Sreten Ćuk

Igrač utakmice: Antonio Bakula (Kurilovec)