in

Lukavec u Kurilovcu do prvih trećeligaških bodova

Boljom igrom u drugom dijelu, Lukavec je pobijedio Lučko

Srijeda, 3. kolo 3. HNL Središte, na SRC Udarnik u Kurilovcu “domaćin” Lukavec ugostio ekipu Lučkog. Okupilo se stotinjak gledatelja željnih vidjeti Lukavec koji je u prva dva kola poražen u susretima sa zagorskim klubovima, ali i Lučko kojeg trenira i vodi Perica Vidak, bivši trener Kurilovca. A nije nevažno napomenuti i da nekoliko bivših igrača Kurilovca nastupa u Lučkom, a danas su u prvoj postavi bili Dianežević, Čurek i Ćosić.

08.09.2021., 3. kolo 3. HNL, Lukavec – Lučko 1:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Ispitivanje snaga na početku pokušao je “razbiti” Humeljak u 7. minuti kada je u izglednoj situaciji na 16 m od vrata gostiju loše zahvatio loptu i promašio vrata. Isti je igrač dobro prošao po lijevoj strani u 14. minuti, ali Grdenić Josip nije dobro pucao. Tada je došao red na goste, ali pokušaj udarca Filipa Jovičevića sa 20-ak m bio je preslab za danas raspoloženog vratara Lukavca Lutera koji je svoje raspoloženje pokazao već u sljedećoj minuti kada je gostujući Čičković izbjegao zaleđe domaće obrane i sjurio se prema Luteru, malo s lijeve strane, ali Martin Luter odlično brani ovu čistu priliku Lučkog.

Igralo se dosta čvrsto i uz dosta trke, a u 26. minuti Lukavec odigrava odličnu akciju kada kapetan Luka Borković daje loptu do Abazija na lijevu stranu koji odlično dodaje na drugu, desnu stranu napada prema Valentinčiću čiji udarac u izglednoj prilici za udarac ne pogađa vrata Jovičević Carlosa. U prvom dijelu još je za zabilježiti bio udarac glavom Čičkovića na odličan centaršut Dianeževića, ali lopta odlazi iznad grede domaćeg gola.

U drugi dio Lukavec ulazi puno odlučnije i čvršće u igru, pa već u 48. minuti slobodni udarac s vrha kaznenog prostora s lijeve strane napada, izvodi Luka Borković, ali nije bio precizan. Gosti su nakon toga imali korner kojeg su domaći prekinuli i u brzoj kontri koja je krenula s desnog boka preko Grdenić Marijana koji daje loptu Humeljaku. Humeljak se oslobađa dvojice igrača i upošljava odlično Armina Abazija koji dolazi pred gol i elegantno poentira uz nemoćnog Jovičevića. Vodstvo Lukavca 1:0 u 50. minuti, pljesak i radost u gledalištu. Zasluženo vodstvo domaćih!

Gosti se pokušavaju vratiti, ali im baš i ne ide, a u 55. minuti Abazi opet dobro puca, ali vratar gostiju brani. I Lučko napada, u 57. minuti Dianežević opet dobro centrira na drugu vratnicu, ali Karlo Belak, igrač gostiju ne pogađa vrata.

A kada je u 65. minuti kapetan gostiju Mario Jazvić dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na centru igrališta, pobjeda Lukavca se činila puno bližom. Ali nije sve bilo jednostavno. U 70. minuti Luter najprije odlično reagira na ubačaj s lijeve strane i izbija loptu, ali samo do Sambu Abubacara koji je u izvrsnoj prilici za zgoditak, ali Luter maestralno brani.

Prilika utakmice svakako je bila ona u kojoj se našao Dino Konjevod kada je u 80. minuti Josip Grdenić prošao po lijevoj strani i odlično dao povratnu loptu samom Konjevodu na 10 m od vrata, ali je pucao visoko preko gola!

Do kraja su gosti još dva puta priprijetili, najprije Jan Bajan, kad je išao sam prema vratima, ali je pucao pored gola, a zatim i Sambu Abubacar u sudačkoj nadoknadi vremena kad se našao sam pred Luterom, na nekih 8 m, ali Luter i ovaj puta izlazi kao pobjednik ovog duela.

Ubrzo nakon toga sudac je odsvirao kraj utakmice što je značilo samo jedno – prvu pobjedu Lukavca u 3. HNL Središte! Potpuno zasluženo, igrali su hrabro i čvrsto, ne respektirajući protivnika nego nadigravajući se s njim. Najzaslužniji za pobjedu svakako su strijelac jedinog pogotka Armin Abazi i danas nesavladivi Martin Nino Luter. Lučko je imalo više od igre u prvom dijelu, a Lukavec je u drugom dijelu bio puno opasniji i efikasniji.

3. HNL SREDIŠTE 2021./2022. – 3. KOLO, 08.09.2021.

NK LUKAVEC – NK LUČKO 1:0 (0:0)

Kurilovec, igralište SRC Udarnik. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano i toplo, teren tvrd.

Glavni sudac: Mlinarić Vlatko (Sisak). Pomoćnici: Čutura Dragan i Horvatinović Andrej (Petrinja). Četvrti sudac: Ješić Davor (Sisak). Delegat: Pavlečić Antonio (Zagreb).

STRIJELAC: 1:0 – Abazi (50)

NK LUKAVEC: Luter, M. Grdenić, Lagundžija (od 68′ Ivezić), Ezgeta, Abazi, Humeljak (od 80′ Šiprak), Borković (od 80′ Galić), Valentinčić (od 68′ Konjevod), J. Grdenić (od 89′ Župetić), Gudelj, Meter.

TRENER: Slaven Batovanja

NK LUČKO: M. Jovičević, Belak (od 64′ Jazvić Matej), Kušec, Kulenović, Dianežević, Ćosić, Abubacar, Čurek, Čičković (od 46′ Puntar), Jazvić Mario, F. Jovičević (od 64′ Bajan).

TRENER: Perica Vidak