Nakon Lovrićevog gola, Gorica do pobjede u Koprivnici

Nogometaši Gorice pobijedili su 1-0 na gostovanju kod Slaven Belupa, golom Kristijana Lovrića, i uzeli nova tri boda u borbi za Europu

Facebook HNK Gorica

Uoči utakmice pojavio se podatak da je Gorica upravo u Koprivnici zabijala najmanje od svih gostovanja, samo tri puta u pet utakmica. Gorica je ovog puta zasluženo uzela sva tri važna boda.

Iako je kapetan Kahlina već neko vrijeme ozlijeđen, svi ostali igrači bili su na raspolaganju, što se jasno moglo vidjeti i na terenu. Već u samom početku Goričani su dominirali.

U nastavku je domaćin, koji je u prvih 45 minuta imao svega jednu polupriliku, istrčao nešto agresivnije, no već nakon nekoliko minuta priča se opet vratila na staro. Dominacija Gorice, držanje lopte, a Slaven pokušava s dugim loptama na visoke napadače.

Dario Špikić povukao je po desnoj strani, činilo se da će sam ići u završnicu, no fantastičnom paralelnom loptom pronašao je Kristijana Lovrića na drugoj strani. Primio je loptu u situaciji “jedan na jedan”. Bio je to 14. gol najboljeg strijelca HNL-a.

Nakon toga Slaven Belupo pokušao je malo više doći do gola, no sve se svodilo na pokušaje ubacivanja na Krstanovića i Knölla. Završilo je s minimalnih 1-0, što je dovoljno za važna tri boda na iznimno teškom gostovanju.

Nakon 19 odigranih utakmica Gorica je na 36 osvojenih, devet manje od vodećeg dvojca, od kojeg ima i jednu utakmicu manje. Četvrta Rijeka je na 30 bodova i dvije utakmice manje, što znači da je borba za europska mjesta tek započela.

-Ostavili smo srce na terenu, idemo sretni doma, prokomentirali su zadovoljni igrači Gorice.

Sljedeći na redu je Šibenik, igra se u subotu na Gradskom stadionu, na koji četiri dana poslije dolazi Rijeka.

SLAVEN BELUPO – GORICA 0-1
KOPRIVNICA Stadion Ivan Kušek Apaš. Bez gledatelja. Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Hrvoje Radić (Split) i Alen Jakšić (Solin). Četvrti sudac: Marko Cestarić (Sisak). VAR: Ivan Bebek (Rijeka). AVAR: Robi Kezele (Rijeka).
STRIJELAC: 0-1 Lovrić (59)
SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić (od 14. Van Bruggen), Paracki, Prce – Bogojević (od 79. Delić), Lulić, Bačelić-Grgić, Glavčić, Gamarra (od 62. Mlinar) – Etoundi (od 46. Knöll), Krstanović. Trener Tomislav Stipić.
GORICA: Banić – Doka, Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić – Babec (od 86. Hamad), Suk – Špikić, Kalik (od 73. Mitrović), Lovrić (od 82. Dvorneković) – Dieye. Trener Siniša Oreščanin.
ŽUTI KARTON: Etoundi, Van Bruggen, Lulić (Slaven Belupo), Suk, Steenvoorden, Lovrić (Gorica)