Odlična Kupa namučila favorizirani Turopoljac u Kučama

Turopoljac nakon 3. kola jedini stopostotan

Prekrasan sunčani dan, velik broj navijača, turopoljsko-pokupski derbi između domaćeg Turopoljca i gostujuće Kupe iz Pokupskog. Turopoljac s dvije pobjede iz isto toliko susreta, Kupa tek s jednim osvojenim bodom u prva dva kola.

Početak je pripao domaćinu koji ima loptu više u nogama, a već u 3. minuti Horvat isprobava udarac, ali slabo. Zeleni su nadmoćni i u 11. minuti pokušaj centaršuta mladog Mije Jandriša s desne strane iznenađuje i njega i vratara Kuševića, a i sve nazočne – lopta odsjeda u mreži gostujućih vratiju i domaćin vodi 1:0.

05.09.2021., JŽNL, 3. kolo, Turopoljac – Kupa 2:1, postava Turopoljca. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Gosti se brane i sa 9 igrača, a zeleni ne pronalaze načina da ih probiju. U 20. minuti lopta dolazi do Mlinarića, na desnoj strani u kaznenom prostoru, on prelazi dva igrača i puca, ali pogađa gredu od koje se lopta odbija ravno na noge Horvata koji u punom trku ne uspijeva pogoditi mrežu gostiju.

Nakon toga napadi domaćih polako jenjavaju, pokušaji prema vratima gostiju su sve jaloviji i bezuspješni, a i gosti se polako otvaraju, dolaze najprije pred kazneni prostor domaćina, a onda i u kazneni prostor, ali ipak nema promjene rezultata.

05.09.2021., JŽNL, 3. kolo, Turopoljac – Kupa 2:1, postava Kupe. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U drugom dijelu se očekivalo da domaćin opet krene silovitije prema vratima gostiju, ali dogodilo se – suprotno. Očito su gosti uvidjeli nemoć domaćih napadača, ali i veznih igrača, kao i određene pukotine u obrani Turopoljca i već u 47. minuti koriste jedan bijeg Brajkovića koji puca nisko s lijeve strane, vratar Lauš odbija loptu do koje prvi dolazi Klasnić i izjednačuje rezultat. Domaći igrači kao da ne vjeruju da se to dogodilo, ali ipak su morali s centra. Igrači, a pogotovo navijači gostiju, poznati “Kupa Boysi” dobili su dodatni podstrek i njihovo je navijanje postalo još glasnije, a od svojih igrača tražili su pobjedu. I oni su vidjeli inferiornost domaćina u tim trenucima i pokušali su dati dodatni poticaj svojim igračima. A u 65. minuti hitri Marijan Petković dolazi u dobru poziciju s desne strane, ali njegov udarac ide preko gola. Na sreću domaćih igrača i navijača, a na žalost gostiju.

05.09.2021., JŽNL, 3. kolo, Turopoljac – Kupa 2:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Treneri mijenjaju, rotiraju igrače unutar postava, ali domaćin je i dalje nemoćan. Svi napadi se razbijaju u čvrstom bloku žutih, na čelu s Ivicom Petkovićem. Ipak, jedan prodor Perića po lijevoj strani u 73. minuti dovodi ga u poziciju da puca, a dobar udarac odsjeo je na gredi gostujućih vrata, ali do promjene rezultata nije došlo.

Gosti su u drugom dijelu igrali puno slobodnije i češće su dolazili pred kazneni prostor domaćina, no bez većih prilika.

A onda u 86. minuti, po desnoj strani napada domaćih krenuo je Perić, izvrsno centrirao na drugu vratnicu gdje se našao Leon Jaki i glavom pogodio u vratarev lijevi kut. Vratar Kušević bio je nemoćan i domaćin vodi 2:1. No, ni tada nije bilo sigurno da gosti neće izjednačiti, jer se ostatak utakmice, uključujući i sudački dodatak, dosta opasno živjelo pred golom Lauša, ali zeleni su se uspjeli obraniti i ubilježiti nova tri boda.

Utakmica u kojoj je domaćin bio neprepoznatljiv, ni približno razigran kao protiv Rakovog Potoka, tri boda su ipak ostala u Kučama. Ekipa Kupe pokazala se u odličnom svjetlu, rastrčana, karakterna, disciplinirana, na početku malo defanzivnije postavljena, ali kasnije se malo podigla i prema naprijed, tako da ne bi bilo nezasluženo da su osvojili bod. Je li kod Turopoljca teška utakmica u Ivaniću odigrana prošle srijede ostavila traga ili su igrači potcijenili ekipu Kupe, ostaje na struci da nađe odgovore, ali činjenica je da su nakon 3 odigrana kola igrači Turopoljca sami na vrhu tablice sa 9 osvojenih bodova.

Jedinstvena županijska liga 2021./2022. – 3. kolo, 05.09.2021.

Turopoljac – Kupa 2:1 (1:0)

KUČE Igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 05.09.2021., u 17.30 sati. Gledatelja 250. Vrijeme sunčano, teren tvrd i neravan.

Sudac: Hrgović Alen (Zagreb). Pomoćnici: Deverić Patrik i Matić Marko (oba iz Velike Gorice). Delegat: Kocek Tihomir (Sveti Ivan Zelina)

Strijelci: 1:0 – Mijo Jandriš (11), 1:1 – Ivan Klasnić (47), 2:1 – Leon Jaki (86).

Turopoljac: Lauš, Martinić, Čunčić, Lučić (C), Perić, Dejanović (od 59′ Iličić), Jandriš (od 59′ Jaki), Šestok (od 90′ Markulin), Čaić (od 78′ Šutalo), Mlinarić (od 59′ Kovačić), Horvat.

Trener: Marko Pancirov

NK Kupa: Kušević, Petković Marijan (od 89′ Petković Tomislav), Klasnić Leon, Ruklić (od 71′ Sečenj), Petković Ivica, Vranešić, Belečić (od 85′ Bašić), Pirša (od 59′ Grahovac), Šandor, Brajković (C), Klasnić Ivan (od 59′ Šestak).

Trener: Miroslav Lukinić

Igrač utakmice: Ivica Petković (Kupa)