Osvrt na rezultate subotnjih utakmica amaterskih nogometnih klubova

Od osam klubova NS VG koji su igrali ove subote, samo je Jelačić osvojio sva tri boda

20.11.2021., 16. kolo 3. HNL Središte, Kurilovec - Trešnjevka 1:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V'Gradu

Subotnje poslijepodne bilo je sunčano i lijepo, iako malo prohladno, a 8 klubova NS VG igralo je svoje utakmice. Na žalost, za većinu klubova lijepo vrijeme nije donijelo i dobre rezultate. Evo kako je bilo:

U 3. HNL Središte Kurilovec je bio domaćin Trešnjevci, koja je bodovno dosta ispod Kurilovca, ali na terenu se to nije vidjelo. Gosti iz Zagreba bili su bolji i zasluženo pobijedili sa 2:1. Igračima Kurilovca mnogo toga nije polazilo za nogom pa je došlo do ovog neočekivanog poraza. A upravo je to govorio i trener Senad Harambašić prije početka utakmice, da su upravo ovakve utakmice najteže za pobijediti. Strijelac pogotka za Kurilovec bio je Đevad Selman.

U 4. HNL Središte skupina B u subotu je igrao Mraclin. I njemu smo predvidjeli pobjedu, ali nismo bili dobro prognozeri, izgubili su 2:4. Iako su vodili na poluvremenu sa 2:1, u drugom dijelu domaćin je tri puta poentirao za na kraju, pomalo velikih 4:2 za Stupnik. Strijelci za Mraclin bili su Jurić i Ladislav Kos. No, unatoč porazu, u NK Mraclinu kažu da su zadovoljni rezultatima i pozicijom na tablici.

U Jedinstvenoj županijskoj ligi trećeplasirani Turopoljac gostovao je kod novaka u ligi, Zrinskog iz Farkaševca. Očekivali smo više od poraza. Zeleni iz Kuča su poveli golom Jakija u prvom dijelu, ali su već u sljedećoj minuti primili pogodak za izjednačenje. I kad su već svi očekivali neriješen završetak susreta, u sudačkoj nadoknadi vremena Turopoljci su primili pogodak i izgubili i bod i treće mjesto na tablici. U zadnje četiri utakmice osvojena su svega 3 boda, što ih je koštalo bolje pozicije na tablici.

Ban Jelačić gostovao je kod posljednjeplasiranog Klasa i u igri na jedan gol, onaj Klasov, Banovi su dali jedan, tri boda vrijedan pogodak. Strijelac je bio Saša Sabljak, a sa 8 utakmica bez poraza i tri pobjede u nizu, Banovi su se popeli na treće mjesto na tablici.

Mladost iz Obrezine gostovala je kod lidera u Ivanić-gradu. Naftaš nije dozvolio nikakvo iznenađenje i sa 4:2 je pobijedio “Žutu podmornicu” te osvojio naslov jesenskog prvaka. Imala je Mladost svojih prilika, ali na kraju su igrali s igračem manje zbog isključenja Periše. Strijelci za Mladost bili su Sudec i Hercigonja.

U 1. županijskoj ligi svoju utakmicu odigrao je Vatrogasac kod kuće protiv Gaja, ali samo bod za Ninu Matkovića i njegove trupe, završilo je 2:2. Dvostruki strijelac bio je Damir Matković.

U Novom Čiču ipak pomak na bolje, jer nakon 4 poraza u nizu, ovaj puta protiv Milke Trnine ipak je osvojen bod. Strijelac za rano vodstvo bio je Topalović već u 7. minuti. Vjerujem da su i domaći, kao i mi očekivali više.

Preostale utakmice igraju se sutra, osim susreta Rugvica Save i Gradića, koji je odgođen za sljedeći vikend.