Osvrt na rezultate turopoljskih klubova u amaterskim nogometnim ligama

Kurilovec pobjedom povećao vodstvo na tablici, Lukavec i Gradići remizirali, pobjeda Mraclina i Poleta u JŽNL, Meštrica preuzela vodstvo u 1., a Turopolje povećalo prednost u 2. ŽNL

Utakmica 3. HNL Kurilovec - Segesta 2:1

I ovog vikenda amaterska su nogometna prvenstva nastavljena uz malo povoljnije vremenske prilike, bez padalina, ali s malo vjetra u subotu. U ovom kolu bilo je nekoliko derbija, što susjedskih, što pravih derbija koji su odlučivali o poretku na tablicama. No, krenimo redom, od 3. HNL do 2. ŽNL.

NK Kurilovec je nakon tri uzastopna gostovanja, na ŠRC Udarnik dočekao ekipu Segeste iz Siska i u očekivano teškoj utakmici uspio je pobijediti sa 2:1. Iako je već do 20. minute prvog poluvremena imao vodstvo od 2:0 i poneku priliku za “podebljanje” tog vodstva, na odmor se otišlo s tim rezultatom. A u drugi su dio gosti ušli odlučnije i iz kaznenog udarca smanjili rezultat na 2:1, te ozbiljno prijetili odličnom Jan Paolu Debijađiju, ali više od toga nisu mogli. Strijelci su bili Dianežević i kapetan Rajić. A prvi pratitelj Kurilovca na vrhu tablice, Jarun, odigrao je neriješeno pa sad Kurilovec ima prednost od 3 boda.

U 4. HNL Središte Lukavec je kod kuće dočekao susjede iz Odre i nakon 90 minuta igre, bilo ja kao i na samom početku – 0:0. Iako su gosti od 68. minute igrali s igračem manje, Lukavčanima ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Ovim rezultatom Lukavec je ostao na drugoj poziciji, sa dva boda zaostatka iza Ravnica.

Gradići su gostovali u Strmcu Samoborskom i poveli golom Abazija nakon skoro pola sata igre u prvom dijelu. Usijevali su čuvati vodstvo sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada je golman Zagorac “pokleknuo” i omogućio domaćinu ipak osvajanje jednog boda. Za taj bod, igrači Gradića dobili su i pet žutih kartona, a na tablici su Gradićani ostali na petoj poziciji.

U Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi turopoljski su klubovi bili nešto uspješniji nego prošlog vikenda, ali još uvijek su to prilično zabrinjavajući rezultati ponekih klubova.

Trećeplasirani Mraclin je u derbiju na “Novoj Grabi” dočekao drugoplasirani TOP iz Kerestinca i pogotkom Juriča u drugom dijelu, pobijedio 1:0. Ovom pobjedom bodovno se poravnao s TOP-om na 43 boda, te sad oba kluba 6 bodova zaostaju za liderom Samoborom.

Polet je nastavio svoju dobru seriju ovog proljeća i pobijedio u Zdencima Brdovečkim domaćeg Vatrogasca 2:0, golovima Zagorca i Matušina. Sa osvojenih 7 bodova u tri susreta, od toga dva gostovanja, Cipeki su naš najbolji klub proljetnog dijela prvenstva JŽNL. Trenutno su na 6. poziciji sa 33 boda.

20. kolo JŽNL, Sloga – Ban Jelačić 1:0, Izvor: fb Ban Jelačić

Ban Jelačić iz Vukovine u subotu je gostovao kod Sloge u Križu i nadao se bodovima. Ali, Sloga nije više ona Sloga iz prošle jeseni, pa je povela već u 14. minuti susreta, da bi golman domaćih obranio kazneni udarac Vukovima i omogućio prvu pobjedu Slogi u dosadašnjih 20 kola JŽNL! Sa 31 bodom, Ban Jelačić drži 9. poziciju na tablici.

Turopoljac iz Kuča jedno je od neugodnijih iznenađenja proljetnog dijela prvenstva. I treću utakmicu su izgubili, ovaj puta u Jakovlju, od domaćeg Dinama. Iako je Dinamo nastupio oslabljen, a zeleni iz Kuča napadali cijeli susret i stvorili 7-8 prilika, mrežu domaćina nisu zatresli. Domaćin je pak, iskoristio jednu grešku zelene obrane pred kraj utakmice i zatresao mrežu te slavio s minimalnih, ali zasluženih 1:0. Zeleni iz Kuča su u krizi, zadnjih 6 kola osvojili su samo jedan bod i pod hitno se trebaju konsolidirati ako ne žele veće probleme. U tri proljetna kola postigli su 1, a primili 7 golova, ostali su na 24 boda, što im je dovoljno za zadržavanje 11. mjesta.

20. kolo JŽNL, Dinamo – Turopoljac 1:0

Lomnica je u istoj situaciji kao i Turopoljac, tri utakmice bez pobjede, ali i bez postignutog pogotka. Novi trener, legenda Štef Deverić još nije uspio mobilizirati trupe i počeo skupljati bodove. I Boemi su u jesenskom dijelu skupili 24 boda, što im je dovoljno za 12. poziciju. I Lomnica treba hitnu konsolidaciju i popravljanje bodovnog konta.

Klas je također izgubio i treći susret ovog proljeća, ovaj puta protiv Svete Nedelje, koja je također najavila borbu za mjesto koje vodi u ligu više. Klas isto vapi za strijelcem koji bi dao gol i eventualno donio neki bod na račun Klasa, ali za sada ga još uvijek nema na vidiku. Sa svega 10 bodova, Klas je na 16. poziciji, ispred Rakovca i Sloge Križ.

U 1. ŽNL Istok, Mladost iz Obrezine bila je slobodna, dok su ostali igrali. Evo kako:

U susjedskom derbiju sastali su se Posavec i Dinamo Hidrel na igralištu u Leknenom. Do samog kraja, rezultat je bio izjednačen, da bi golman Dinama “počastio” domaćina i omogućio im postizanje pogotka u zadnjoj minuti. Naravno, Posavec slavi, Dinamo tuguje. Dinamo je 9. na tablici sa 22 boda, dok je Posavec 13. sa 14 bodova.

Vatrogasac je u Kobiliću svladao Milku Trninu i sa 32 osvojena boda sada je na 4. poziciji, jednim bodom manje od vodećeg trojca Meštrice, Kupe i Kloštra sa po 33 boda.

Meštrica, koja sada “kolo vodi”, pobijedila je Zvekovac sa svega 2:0. Jer, gosti su planirano došli sa samo 7 igrača i već nakon 15 minuta igra je prekinuta, jer se jedan igrač Zvekovca “ozlijedio” i nije mogao nastaviti igru. No, 3 boda su pripala Meštrici, što joj je bilo dovoljno da preuzme ulogu lidera nakon ovog kola.

18. kolo 1. ŽNL, Ostrna – Kupa 0:0

Kupa je gostovala u Ostrni gdje se igralo dugim loptama, ali nijedna obrana nije popustila, tako da je ostalo kako je i počelo – ništa : ništa. Ovim bodom Kupa je sa 33 boda na 2. poziciji, ali ima utakmicu manje od vodeće Meštrice i trećeplasiranog Kloštra.

Buna je gostovala kod Dubrave i izgubila minijmalno, 0:1. Sa 20 osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu prvenstva, Buna je na 10. poziciji na tablici.

A Turopolje u 2. ŽNL Istok ugostilo je Croatiu iz Nove Kapele i pobijedio ih sa visokih 3:0. S obzirom da je i Brcko izgubio, a Graničar bio slobodan ovo kolo, Turopolje se odvojilo na 4 boda od pratećeg trojca. Vidi li se to svjetlo na kraju tunela i za NK Turopolje? Nadajmo se da je tako!