in ,

Osvrt na rezultate turopoljskih klubova u amaterskim nogometnim ligama

Kurilovec pobjedom krenuo u proljeće, Lukavec remizirao s konkurentom za prvo mjesto, Jedinstveni ligaši igrali promjenjivo, županijski prvoligaši krenuli odlično

Ovaj vikend, 13. i 14. ožujka 2021. godine krenula su natjecanja u amaterskim ligama, od 3. HNL do 2. ŽNL. U subotu su utakmice igrane po lijepom vremenu, iako su tereni bili mokri od kiše koja je padala u petak, dok je u nedjelju bilo loše vrijeme za nogomet zbog kiše, vodom natopljenih terena, igralo se skoro na rubu regularnih uvjeta. Kao da je i vrijeme protiv odluke stožera CZ o popuštanju mjera u amaterskom sportu. Ali, posvetimo se mi odigranim utakmicama ovog vikenda:

U 3. HNL Središte, Kurilovec je u subotu gostovao kod NK Ponikva u Gajnicama, jednog od direktnih konkurenata za visok plasman. Pod vodstvom novog trenera Marka Pancirova, start u polusezonu bio je odličan, Kurilovec je pobijedio 2:1. Prema riječima trenera Pancirova, Kurilovec je bio bolji prvo poluvrijeme kada su i poveli u svega dvije minute 2:0. Najprije je Adžić doveo Kurilovec u vodstvo u 22. minuti, da bi u 24. minuti Cruz povećao vodstvo na 2:0. U drugom dijelu domaćin je prividno imao više od igre i pokušao anulirati vodstvo Kurilovca, ali osim smanjenja rezultata u 64. minuti, više nisu uspjeli. S obzirom da je i Jarun pobijedio u gostima, Kurilovec je ostao na jedan bod zaostatka za njima. Odličan start novog trenera na klupi Kurilovca, bravo za njega i za igrače.

U 4. HNL Središte, vodeći Lukavec gostovao je kod drugoplasiranih Ravnica. Nakon 90 minuta igre, rezultat je bio 1:1, čime je Lukavec zadržao prvo mjesto i prednost od tri boda u odnosu na Ravnice. Lukavčani su poveli sredinom prvog dijela golom Cimeše, dok su domaćini izjednačili pred kraj poluvremena. U drugom dijelu nije bilo pogodaka. Odličan posao ekipe Lukavca na gostovanju u Ravnicama.

U nedjelju je u Gradićima gostovao Tondach iz Bedekovčine, a hat-trickom Igora Hajduka Gradići su upisali nova tri boda na svoj konto i s tom pobjedom plasirali su se na 5. mjesto na tablici. Igor je načeo mrežu gostiju u prvom dijelu, da bi u smiraj utakmice još dva puta poentirao za konačnih 3:0. A ako tome dodamo da je i mladi Zagorac zaključao svoja vrata, pobjeda je čista k’o suza. Očito je “posavečka kriza” stvar prošlosti. Bravo za Gradiće!

U Jedinstvenoj županijskoj ligi, Polet je u subotu gostovao kod Naftaša i poveo u 30. minuti golom Šestaka koji je par minuta ranije zamijenio ozlijeđenog Brajković Danijela. No, domaćin izjednačuje u 44. minuti, a taj rezultat ostaje do kraja utakmice. Poletovci su od 41. minute igrali s igračem manje jer je zbog 2 žuta kartona isključen Zlodi. No, ni to nije bilo dovoljno Naftašu da osvoji sva tri boda. Utakmica je bila nervozna i podijeljeno je čak 8 žutih kartona i jedan crveni. Trener Poleta, Tomčić očito je dobro pripremio igru za gostovanje u Ivaniću.

Lomnica je subotnje poslijepodne iskoristila za gostovanje kod lidera Samobora i već nakon 25 minuta bili su u minusu od 5 golova. Samobor je očito dobro uigran i spreman za iskorak više u nogometnoj hijerarhiji. Lomnicu je prije dva tjedna preuzeo Stjepan Štef Deverić koji je istaknuo izuzetno loš ulaz njegovih igrača u utakmicu, što je kasnije rezultiralo tako visokim porazom. No, kako kaže, prvenstvo je dugo i vjeruje da će se Lomnica dići i igrati kako se od nje očekuje.

Klas je proljetnu polusezonu počeo u Stupniku i izgubio s podnošljivih 0:2. Oba gola primili su u prvom dijelu, ali nisu imali snage za preokret. Stupnik se pokazao kao bolja ekipa i teško je očekivati početak pobjedničke serije baš u Stupniku. I na ovoj je utakmici bilo napetosti tako da je sudac dodijelio 5 žutih karona, od čega 3 igračima Klasa, a Lončarić je k tome još dobio i dva žuta, odnosno crveni karton, tako da su Mičevčani drugo poluvrijeme igrali s igračem manje. A nakon sat vremena igre, i trener gostiju Karanović isključen je zbog prigovaranja sucima.

Mraclin je na “Novoj grabi” počastio goste iz Zdenaca sa 4 gola u njihovoj mreži, a pobjedu je posvetio pokojnom Davoru Štubanu – Šoreu, koji nas je sve skupa prerano napustio. Mraclinski “plavi orkestar” pod ravnanjem novog maestra Milanovića nastavio je putem kojim ih je vodio i prethodni “maestro” Pancirov. A mrežu su načeli vrlo rano golom Ivana Kosa, onako kapetanski, kako on zna. Golijadu je nastavio Milatović krajem prvog dijela, a nastavili su Vidović i Jurić u drugom dijelu. Iako ni gosti nisu bili potpuno bez šansi, kako bi se po rezultatu moglo reći, ipak su šanse Vatrogasaca u Mraclinu bile minimalne. Ovo je 9. pobjeda za redom ekipe Mraclina čime su učvrstili 3. mjesto na tablici i izjednačili se bodovno sa drugoplasiranim TOP.om! Impozantan niz, mora se priznati.

Vukovinski Ban Jelačić gostovao je u Jakovlju, kod Dinama. Domaći su poveli u prvom poluvremenu, ali karakterna ekipa trenera Rajića u drugom je dijelu “vezla svoj vez” i golovima mladog i perspektivnog Harambašića, a kasnije i Smoka preokrenuli rezultat u svoju korist, čime su Dinamovcima uzvratili za poraz u prvom kolu u Vukovini. Vukovinski “Vukovi” nastavljaju s dobrim igrama i opasno nadiru prema vrhu. Četvrta je pozicija na dohvat ruke! Bravo!

Turopoljac iz Kuča gostovao je u Rakitju gdje im je domaćin bio GNK Sveta Nedelja. Suci su prije početka razmatrali opciju odgode utakmice zbog vode na terenu, ali su odustali od te ideje. Pokazalo se kasnije da je to izuzetno loša odluka sa gledišta zelenih iz Kuča! Naime, iako su već u 7. minuti poveli golom kapetana Vjekoslava pl. Lučića, nisu odoljeli kasnijem pritisku domaćina koje je pred sam kraj poluvremena izjednačio. A u drugom dijelu izgledalo je kao da je trener domaćih Kovačić uveo neku drugu postavu, jer su bili puno odlučniji, čvršći i konkretniji u igri, dobivali su većinu duela. Igrači Turopoljca jedva da su zaprijetili domaćinu u drugom dijelu, da bi do kraja susreta domaćin još 4 puta zatresao mrežu zelenih. Bez obzira što je ekipa Svete Nedelje kvalitetna ekipa i što se igralo na “njihovom” terenu, ovakvom raspletu i možemo reći, debaklu Kučana nije se nitko nadao. Očito moraju dobro analizirati što se dogodilo i kako prebroditi tu “mini krizu” u kojoj se očito nalaze.

U 1. županijskoj nogometnoj ligi u kojoj se natječe 7 klubova NS VG, Meštrica je pobijedila Posavca na njegovom terenu rezultatom 3:1 i očito je da su dobri rezultati Posavca u kupu GVG uzeli danak. A Meštrica je pobjedom u Leknenom ozbiljno krenula u utrku za Kloštrom.

Dinamo Hidrel je visokom pobjedom 3:0 pobijedio Gaj u njihovom dsvorištu, u Gaju i najavio bolje proljeće u Novom Čiču. Rezultat kojeg bi Novočičani htjeli vidjeti sve češće na utakmicama i koji ih sigurno motivira za nastavak utrke za Brckom.

Vatrogasac je iskoristio prednost domaćeg terena i i otpratio Lonju u Lonjicu sa 2 gola u mreži. Ta tri boda izbacila su ga na 3. mjesto na tablici sa 4 boda zaostatka za Kloštrom. I utakmicom manje.

Mladost iz Obrezine “prošetala” se Ostrnom bez većih problema i podarila im “petardu”, što je i sukladno kvaliteti ekipe. I Mladost ide prema vrhu tablice i sve govori da će ovo prvenstvo će biti vrlo zanimljivo.

U Pokupskom su se susrele dvije susjedne ekipe, Kupa i Buna. Pokupci su ovaj put ili bolji sa 3:1, otprilike kako je stanje na tablici i sugeriralo da bi moglo biti. Kupa suvereno drži drugu poziciju na tablici i za to zaslužuje svaki respekt.

U 2. ŽNL Istok, jedini klub iz NSVG, NK Turopolje odradio je zadaću za pet i s pet golova u mreži poslao Žabnicu kući. Ovime je razlika između Turopolja i Brcka ostala 2 boda, a samim time i šanse za povratak među županijske prvoligaše ostaju realne i otvorene.