in

Osvrt na rezultate utakmica turopoljskih klubova odigranih ovog vikenda

Kurilovcu i Lukavcu po bod, Gradićima sva tri, Polet “potopio” Novu Grabu, a Buna iznenadila Vatrogasca

Kurilovec - Dugo Selo 4:0, detalj s utakmice

Još jedan nogometni vikend amaterskih klubova s područja NS VG je iza nas. Neke smo rezultate već komentirali, a neki su nas i danas iznenadili. Svakako je za napomenuti da je pobjednički niz Kurilovca zaustavljen, ali ni bod sa gostovanja u Maču nije neuspjeh. Kurilovec i dalje drži prvo mjesto u 3. HNL Središte. U 4. HNL Središte, Lukavec je odigrao neriješeno, a Gradići su rutinski “odradili” Slunj. U JŽNL bilo je zanimljivih rezultata, a svakako je najzanimljiviji bio susret turopoljskih klubova iz dvaju susjednih naselja, Mraclina i Buševca, čime smo ušli u eru turopoljskih derbija u JŽNL. U 1. ŽNL iznenadila je Buna u Kobiliću. No, krenimo redom.

U 3. HNL, NK Kurilovec se vratio s jednim bodom iz Mača. Iako su Kurilovčani dva puta vodili, to nije bilo dovoljno za više od jednog boda, koji je bio dovoljan za zadržavanje prve pozicije na ljestvici. Strijelci su bili Čurek i Sedlaček.

Antonio Ćosić, igrač NK Kurilovca

U 4. HNL Središte Zagreb, NK Lukavec je tek u 90. minuti došao do boda protiv Zeline. Čak ni trojica isključenih igrača gostiju nisu bila dovoljna Lukavčanima za pobjedu protiv čvrstih Zelinčana. Tek je Luka Borković iz kaznenog udarca u zadnjoj minuti susreta osigurao taj jedan bod.

NK Gradići su pak rutinski odradili posao protiv Slunja iako su se gosti dosta dugo “opirali” onome što je na kraju ipak došlo, a to je pobjeda domaćina. Samo dvije minute nakon ulaska, Pralas je poentirao i odškrinuo vrata pobjede u 75. minuti, da bi već tradicionalno, Hajduk postigao drugi gol za konačnih 2:0, u trećoj minuti sudačke nadoknade. Uz napomenu da su domaći promašili i kazneni udarac. A ovom pobjedom Gradići su zasjeli na 3. mjesto tablice.

22. kolo JŽNL, Mraclin – Polet 0:2, treneri Damir Milanović (Mraclin) i Zoran Tomčić (Polet)

U JŽNL je svakako najzanimljiviji susret bio onaj u Mraclinu, gdje je trećeplasirani NK Mraclin dočekao NK Polet iz Buševca. Derbi dvaju klubova iz susjednih sela Donjeg Turopolja, ali i dviju dobrih ekipa JŽNL. Mraclin je eventualnom pobjednom mogao zasjesti na drugu poziciju, zahvaljujući Banu Jelačiću, koji je odigrao neriješeno u Kerestincu. No, taj scenarij ostao je samo kao mogućnost, jer na Novoj Grabi Cipeki su odigrali dobru utakmicu i onemogućili Parikožarima opasniju prijetnju prema golu Bradića. A Ivan Zagorec bio je nerješiva zagonetka za mraclinsku obranu i sa dva pogotka i još tri pogođene stative sigurno je bio najistaknutija figura utakmice. Tek pred kraj susreta igrači Mraclina su stvorili dvije ozbiljnije prilike, ali nisu zabili gol. Zaslužena pobjeda gostiju 2:0.

NK Ban Jelačić je u subotu gostovao u Kerestincu i iako oslabljen neigranjem Čumpeka, Smoka, Sabljaka i Sakača, pa i bez trenera Stefana Rajića, odigrao je neriješeno protiv TOP-a. Iako je TOP vodio 1:0 i 2:1, golovi Harambašića i Matea Nikića vratili su Vukove iz Vukovine u “egal”, a kažu da je bilo prilike i za nešto više. No, i ovako je dobro, jer ne donosi se bod iz Kerestinca često.

NK Turopoljac svladao je u subotu Slogu u Križu sa 2:0, pogocima Tomislava Horvata i donio mir u svlačionicu i među navijače zelenih iz Kuča. Iako nema većeg napretka na ljestvici, sa šest bodova iz zadnje dvije utakmice zadržan je priključak sa sredinom tablice.

NK Lomnica gostovala je kod Vinogradara, koji je u proljetni dio prvenstva ušao kao potpuno druga ekipa u odnosu na onu jesensku. Domaćin je pobijedio 3:1, a gol za Boeme dao je Marin Ćurić i smanjio vodstvo domaćih na 2:1, ali više od toga nije se dalo. Ovo je prvi postignuti gol u proljetnom dijelu prvenstva ekipe Štefa Deverića.

NK Klas je gostovao u Jakovlju, kod Dinama i donio i drugi bod ovog proljeća. Utakmica se dugo “Lomila” i u 82. minuti Mičevčani su čak i poveli golom Matoševića, ali domaćin je u zadnjoj minuti izjednačio i uskratio potpunu radost gostiju. Ovim bodom Klas se na bod približio Rakovcu, a na tri udaljio od posljednje Sloge iz Križa.

22. kolo JŽNL, Mraclin – Polet 0:2, Ivan Zagorec, strijelac dva gola za Polet

U 1. ŽNL Istok također je igran turopoljski derbi u Kobiliću, gdje je domaći NK Vatrogasac dočekao goste, NK Bunu iz Bune. Krajnji rezultat nikako ne ide u prilog željama Vatrogasca za plasman u ligu više, jer su gosti odnijeli kući puni plijen pobjedom 3:2. Prvo je poluvrijeme završilo miroljubivo, 0:0, da bi gosti poveli golom Josipa Raka, a domaćini onda preokrenuli rezultat golovima Štefnera i Ivkića. No, iako s igračem manje, gosti se ne predaju već golovima Đurašina izjednačuju, a onda i Muže u 88. minuti donose veliko veselje gostima. Vatrogasac je ostao na 32 boda i zaostaje za vodećima Meštricom i Kloštrom 5 bodova, ali ima i dvije utakmice manje.

NK Meštrica je u prijepodnevnom terminu dočekala Bana Jelačića iz Banova i nakon sat i pol igre ispratila ih je put Banova s pet golova u mreži. Na poluvremenu bilo je 4:0, da bi u zadnjoj minuti domaći postigli i peti gol. Strijelci su bili Augustić i Galović po dva gola i Skorin jedan. Trenutno je Meštrica vodeća ekipa prvenstva.

NK Dinamo Hidrel iz Novog Čiča pobijedio je kod kuće NK Lonju s minimalnim rezultatom 1:0, Gol je u smiraj utakmice, u 72. minuti postigao Balenović, a sa ova tri boda Dinamo se približio Lonji na svega 2 boda i trenutno je 7. na tablici.

NK Mladost iz Obrezine u subotu je gostovala kod Kloštra i izgubila također minimalno, 0:1 i ostala na 32 boda i dvije utakmice manje od vodećeg dvojca Meštrice i Kloštra, ali još uvijek s realnim šansama za konačni trijumf.

U Leknenom se dogodilo ono što se prije ili kasnije, moralo dogoditi. Naime, NK Zvekovac nije doputovao na utakmicu protiv NK Posavca i utakmica će vjerojatno biti registrirana rezultatom 3:0 za Posavec, tako da izgleda da je “pobjednik vikenda” upravo Posavec koji će upisati 3 boda bez prljanja dresova!

22. kolo JŽNL, Sloga (Križ) – Turopoljac 0:2, Tomislav Horvat, strijelac dva gola za Turopoljac

NK Kupa bila je slobodna ovo kolo.

U 2. ŽNL Istok, NK Turopolje je na Leštatu dočekalo NK Mladost iz Obedišća i s “pet lakih komada” ispratilo goste kući. Četiri je pogotka u mrežu gostiju pospremio Herceg, a još jednog Kunštek. Turopoljci i dalje imaju bod prednosti u odnosu na na najbližeg pratitelja i korača polako, ali sigurno prema 1. ŽNL Istok.

Eto, tako je bilo ovaj vikend na nogometnim terenima gdje su igrali klubovi NS VG. Uzbuđenja se nastavljaju već ove srijede kad se igraju zbog korone prošle jeseni odgođene utakmice. Veselimo se novim pobjedama turopoljskih klubova u amaterskim ligama.