Osvrt na rezultate turopoljskih nogometnih klubova prošlog vikenda

Poraz Kurilovca, neriješeno u zagorsko-turopoljskim susretima 4. HNL, prva proljetna pobjeda Klasa u JŽNL

23. kolo JŽNL, Ban Jelačić - Polet 2:0, detalj s utakmice

I ovaj je vikend donio uzbuđenja na zelene travnjake amaterskih liga, iako vremenske prilike nisu bile najidealnije, a za neke klubove takvi su bili i rezultati. Ovog vikenda bilježimo prvi proljetni poraz Kurilovca (3. HNL) i prvu proljetnu pobjedu Klasa (JŽNL), svjedočili smo lokalnim derbijima u Vukovini i Pokupskom gdje su domaćini uzeli po sva tri boda. Ali, krenimo redom:

Kao što smo rekli u uvodu, NK Kurilovec doživio je prvi poraz u proljetnom dijelu prvenstva 3. HNL Središte, i to u Karlovcu, od Karlovca 1919. Najavili smo i očekivali više iz Karlovca, ali kad se uzme u obzir 5-6 igrača koji iz raznoraznih razloga nisu bili na raspolaganju treneru Pancirovu, možda ovo i nije iznenađenje. Iako je Kurilovec imao vodstvo od 2:0 golovima Hodaka i Sedlačeka, domaćin je pronašao snage i volje te preokrenuo rezultat u svoju korist. No, u Kurilovcu nema vremena za žalovanje za bodovima, jer već u srijedu na ŠRC Udarnik u Kurilovcu dolazi trećeplasirano Trnje.

Tablica 3. HNL Središte

U turopoljsko-zagorskim okršajima u 4. HNL Središte, oba naša predstavnika gostovala su u Zagorju i postigli identične rezultate.

NK Lukavec je bio gost Mladosti u Zaboku i donio – bod. Rezultat je bio 3:3, iako su domaći do 39. minute vodili 2:0, Puntarić (43′) i Humeljak (58) su njihovu prednost poništili, ali opet domaćin vodi u 84. minuti, da bi Kaurin poravnao u 3. minuti sudačke nadoknade. Važno je reći da je Meter dobio drugi žuti u 63. minuti, kao i da je na utakmici pokazano i 6 žutih kartona, po 3 svakoj ekipi. Lukavec je ostao na drugoj poziciji na tablici.

22. kolo 4. HNL Središte, Mladost (Zabok) – Lukavec 3:3, detalj s utakmice, izvor: fb NK Lukavec

NK Gradići su gostovali u Stubici i već u 2. minuti poveli golom Abazija, ali domaćin najprije izjednačuje (32′), pa i vodi (50′), da bi Radoš izjednačio na 2:2 u 61. minuti, Pralas “upalio svjetlo na kraju tunela” i dao treći gol u 85. minuti, a onda u 5. minuti sudačke nadoknade, domaćin izjednačuje. Dobili su igrači Gradića i 3 žuta kartona, domaći jednog, ali su domaći igrali s igračem manje od 83. minute. Gradići su ovim neriješenim ishodom pali za jedno mjesto na tablici i sad su četvrti.

Tablica 4. HNL Središte

U JŽNL turopoljski su klubovi igrali jedan susjedski derbi u Vukovini, pobijedio je domaćin, a važno je napomenuti i činjenicu da je Klas iz Mičevca ostvario prvu pobjedu ovog proljeća.

NK Ban Jelačić je u susjedskom derbiju dvaju klubova iz Donjeg Turopolja, dočekao goste iz Buševca, NK Polet. Utakmica je bila čvrsta, borbena, prava prvenstvena, na momente i nervozna i nije se “umiralo u ljepoti”. Gosti su bili oslabljeni neigranjem 5-6 prvotimaca, dok su domaći bili kompletni. Golom Smoka iz kaznenog udarca, domaćin je poveo u 25. minuti, a konačni je rezultat postigao mladi Harambašić u 86. minuti. Sudac je pokazao tri crvena (dva gostima, jedan domaćinu) i po dva žuta kartona svakoj ekipi.

NK Mraclin je gostovao u Rakovom Potoku, bez svog kapetana Ivana Kosa, pobijedio 2:0 golovima Jurića i Roginića iz prvog dijela, nadigrao domaćina i pokazao da je poraz protiv Poleta bio samo “trenutak slabosti”.

NK Turopoljac je u “svom dvorištu” ugostio Vatrogasce iz Zdenaca Brdovečkih i sa tri pogotka Marija Šandora i jednim Tomislava Horvata, pobijedio 4:1 i ostvario treću pobjedu u nizu. Uz četiri postignuta gola, igrači Turopoljca su promašili kazneni udarac i 5-6 čistih prilika. Nadamo se da su se “čuvali” za gostovanje sljedeće subote u Kerestincu, kod drugoplasiranog TOP-a!

23. kolo JŽNL, Turopoljac – Vatrogasac 4:1, detalj s utakmice

NK Klas iz Mičevca je dočekao prvu proljetnu pobjedu “žutih”, ukupno treću u cijelom prvenstvu. Iako su gosti imali više od igre, šanse im nisu bile čiste kao što je bila Klasova iz koje su postigli gol, ali i još 2-3 koje nisu iskoristili. Pobjeda koja donosi “svjetlo na kraju tunela” za Mičevčane.

NK Lomnica ugostila je Dinamo iz Jakovlja, ali ni ovaj put nisu uspjeli doći do bodova na Makuni. Dinamovci su postigli gol u 20. minuti susreta i uspjeli su ga sačuvati do kraja. Za prikazano u igri, domaći su dobili dva, a gosti 4 žuta kartona. Lomnica je u ovih 6 proljetnih kola dala jedan, a primila 15 golova, bez osvojenog boda. Kriza rezultata se nastavlja.

Tablica JŽNL

I 1. ŽNL Istok puna je uzbuđenja i svako kolo igra se bar jedan derbi. A tako je bilo i u ovom kolu.

U derbiju kola susreli su se u Pokupskom domaća NK Kupa i gosti iz Kobilića, NK Vatrogasac. Kupa je bila i ostala prva, jer je pobijedila 2:1. Poveli su u prvom dijelu, da bi gosti izjednačili iz kaznenog udarca, ali 10 minuta prije kraja domaćin osigurava pobjedu 2:1. U fer igri pobijedio je bolji takmac, Kupa, koja je ostala na prvoj poziciji, ispred Meštrice i Mladosti.

21. kolo 1. ŽNL Istok, Kupa – Vatrogasac (Kobilić) 2:1, detalj s utakmice

NK Meštrica je još u subotu gostovala u Vezišću i pobijedila Milku Trninu 2:1, golovima Augustića i Galovića. Ovom pobjedom zauzeli su drugu poziciju na tablici, sa dva boda zaostatka iza kupe.

NK Buna je dočekala Kloštar i u zanimljivoj utakmici odigrali su 1:1, što je i najrealniji rezultat. Gosti su poveli u 17. minuti, a domaći izjednačili u 47., što je ujedno ostao i krajnji rezultat. Tim je neriješenim ishodom Buna najviše pomogla klubovima NS VG koji se bore za prvo mjesto.

NK Posavec gostovao je u Dubravi i minimalnim rezultatom izgubio od domaćina, Dubrave. Gol odluke postignut je u prvom dijelu utakmice, ali Posavec nije našao načina promijeniti ga do kraja utakmice.

NK Mladost iz Obrezine u nedjelju je imala naplanirani trening, jer gosti iz Gaja nisu došli na utakmicu. Utakmica će najvjerojatnije biti registrirana rezultatom 3:0 za Mladost.

Banovo je bilo mjesto nedjeljnog putovanja igrača NK Dinama Hidrela, Ban Jelačić bio je domaćin, a k tome nije bio baš ni gostoljubiv. Naime, pobijedio je sa čistih 3:0 golovima u 27., 52. i 55. minuti. Dinamovci su otputovali u Dubravu sa svega 13 igrača.

Tablica 1. ŽNL Istok

Tako je bilo ovog vikenda. Već sljedećeg čekaju nas nova uzbuđenja, a u 3. HNL Središte već u srijedu igra se redovno kolo, pa tako u Kurilovec dolazi Trnje, trećeplasirana ekipa prvenstva. Nadamo se dobroj utakmici i naravno, pobjedi domaćih!