Osvrt: Nedjeljni rezultati turopoljskih amaterskih nogometnih klubova

Mraclin i Lomnica pobijedili, Gradići i Kupa izgubili, ostali odigrali neriješeno

U nedjelju, kad je turopoljski ručak na Gastru Turopolja završio, fokus nogometnog dijela sportske javnosti prebačen je na amaterske nogometne terene petoligaša iz 4. NL Središte Zagreb “B” i šestoligaša u JŽNL. A bilo je zanimljivih rezultata i napetih situacija diljem Turopolja, a i šire. Pa, krenimo redom:

4. NL Središte Zagreb “B”

Nakon subotnje minimalne pobjede Bana Jelačića u Vukovini, i preostala dva turopoljska ligaša igrali su svoje utakmice kod kuće. Mraclin je ugostio ekipu Sutle Laduča, ekipe sa dna ljestvice. Očekivala se pobjeda, a ona je i ostvarena. Pogocima Jurića i Hajduka Mraclin je došao do pobjede 2:0, čime je ostao prvi pratitelj vodeće Zeline.

Mraclin – SU-LA 2:0. Izvor: fb NK Mraclin

Istovremeno, na Vulice u Gradićima, Gradići su ugostili Tigra Svetu Nedelju. Gosti su odnijeli sva 3 boda ostvarivši pobjedu 2:0, čime su se priključili Mraclinu i Naftašu kao prvim pratiteljima Zelini sa 21 osvojenim bodom. Gradići su ostali na 18 bodova, ali još su uvijek u vrhu tablice.

U sljedećem kolu sva tri turopoljska ligaša gostuju, Mraclin kod TŠK, Gradići kod Sutle Laduča, dok Ban Jelačić gostuje u Stupniku.

Rezultati 10. kola 4. NL Središte Zagreb “B”:

Mraclin – Sutla Laduč 2:0, Gradići – Tigar Sv. Nedelja 0:2, Ban Jelačić – Rugvica Sava 1:0, Naftaš – Lekenik 1:1, Topusko – Zelina 0:1, Libertas – Stupnik 3:1, TOP – TŠK 2:1, Croatia – Moslavina 3:2.

Tablica 4. NL Središte Zagreb “B”. Izvor: HRnogomet aplikacija

Jedinstvena županijska nogometna liga

Nedjeljno poslijepodne ponudilo je nastupe 6 od 7 klubova iz velikogoričkog nogometnog saveza u ovoj ligi.

U susretu turopoljskih klubova u Obrezini sastali su se domaća Mladost i gosti iz nedalekog Mičevca, posljednjeplasirani Klas. Obrezina nekompletna, a gosti s nekoliko novih imena na popisu igrača, kao i trenerom Barukčićem, umjesto prijašnjeg Hrvoja Šiptara. I, pomalo iznenađujuće, gosti dolaze do prednosti od dva pogotka u prvom dijelu (Šikić iz KU i Kolundžić), da bi u drugom dijelu Adis Smajić europogotkom najprije smanjio vodstvo gostiju, a onda u sam smiraj utakmice, u sudačkoj nadoknadi Josip Tadić, tajni adut trenera Župetića, postiže još europskiji pogodak sa 20-ak m i ostavlja barem jedan bod u Obrezini.

Lomnica, prvi pratitelj vodeće Jaske Vinogradara, gostovala je na neugodnom terenu u Zdencima Brdovečkim. Domaći su imali kazneni udarac, ali vratar Boema Jerković čita izvođača i brani udarac, da bi u drugom dijelu Mateo Kljaić i Josip Grdenić postigli po pogodak za lijepih 2:0 za Lomnicu i približavanje Jaski na samo bod prednosti. Lomnica igra dobro i ozbiljan su kandidat za visoki plasman.

Kad već spominjemo visoki plasman, lider dosadašnjem dijela prvenstva, Jaska Vinogradar gostovao je u Knejama, kod Turopoljca koji je zaredao s porazima i imao ih 4 u nizu. No, ovaj puta su u utakmicu ušli bolje nego inače i imali više od igre u prvom dijelu i dvije dobre prilike, ali ipak se na odmor otišlo bez pogodaka. A onda u drugom dijelu, prava drama. Gosti bolji, poveli su 1:0, pa je isključen igrač Turopoljca, pa su gosti poveli 2:0, ali samo na dvije minute jer Mislav Čunčić glavom smanjuje, pa onda opet isključenje još jednom Zelenog, da bi u zadnjoj minuti sudačke nadoknade Franko Perić postavio konačnih 2:2. Gosti su u međuvremenu promašili još koju priliku, a Turopoljac je napokon prekinuo crnu seriju poraza.

Polet iz Buševca gostovao je u Bedenici, kod Strmca. Nedostajalo je Josipu Rožiću nekoliko igrača (Stuparić, Šestak, Župetić, Bačan, Jušić i Sučić), a k tome su još domaći već u 7. minuti poveli. No, iskusni Cipeki preokreću rezultat do 13. minute pogocima Janječića i Matušina, što je bio i rezultat poluvremena. U drugom dijelu Poletovci više ne poentiraju, već domaćin izjednačuje i postavlja konačnih 2:2. Polet i dalje ostaje u vrhu tablice.

Kupa je u Pokupskom dočekala goste iz Klokočevca, istoimenu ekipu koja je pogotkom u 16. minuti pobijedila minimalnim rezultatom i ostavila Kupu na 8 osvojenih bodova. Pokupska mladost pod vodstvom Miroslav Lukinića na žalost nije uspjela postići više od minimalnog poraza.

U sljedećem kolu očekuju nas dva međusobna susreta turopoljskih klubova: Lomnica – Mladost, Polet – Kupa, Meštrica – Strmec, Bregana – Turopoljac, Klas – Dinamo (J).

Rezultati 10. kola JŽNL:

Mladost – Klas 2:2, Vatrogasac – Lomnica 0:2, Strmec – Polet 2:2, Turopoljac – Jaska V. 2:2, Zrinski – Meštrica 0:0, Kupa – Klokočevac 0:1, Rakov Potok – Bregana 1:1, Dinamo (J) – Sloga 2:0.

Tablica JŽNL nakon 10. kola. Izvor: HRnogomet aplikacija