Polet iz Buševca pobjednički kroz Novu Grabu

Mraclin je izgubio od Poleta na Novoj Grabi i propustio priliku zasjesti na drugu poziciju

22. kolo JŽNL, Mraclin - Polet 0:2, detalj s utakmice

U turopoljskom derbiju na Novoj Grabi susreli su se domaćin Mraclin i Polet, gost iz susjednog Buševca. Igralo se po dobrom terenu, vrijeme je bilo oblačno, ali ugodno za igru.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga i uglavnom se igralo između dva kaznena prostora, bez nekih opasnijih pokušaja, sve do 18. minute kada je Ivan Zagorec uputio jedan prizemni udarac prema golu Dražića, ali nije pogodio, da bi se par minuta kasnije kapetan gostiju, Sučić našao u prilici kada je golmanu Mraclina Dražiću lopta na trenutak ispala, ali je ipak stigao otkloniti svoju pogrešku i stići do lopte prije Sučića.

22. kolo JŽNL, Mraclin – Polet 0:2, ekipa NK Mraclina

Nakon toga su uslijedile dvije poluprilike domaćih, najprije u 25. minuti Roginić puca slabo, da bi dvije minute kasnije i kapetan domaćih Kos pucao unutar kaznenog prostora, ali golman Bradić je bio na mjestu.

A onda u 31. minuti napad gostiju s lijeve strane, Sučić prebacuje loptu glavom i ona dolazi do Zagorca koji puca sa petnaestak metara, lopta pogađa nekoga iz obrane domaćih i mijenja smjer, vara golmana Dražića i – gosti vode 1:0!

22. kolo JŽNL, Mraclin – Polet 0:2, ekipa Poleta

Već u sljedećoj minuti opasni Zagorec puca s desne strane, loptu odbija Dražić u stativu i prilika je propala. Ali, zato je Zagi poentirao u 35. minuti kada je stoper domaćih pogriješio i lopta je došla do napadača Poleta koji takvu priliku ne propušta. I gosti vode 2:0! Igra Mraclina nakon toga dodatno pada, ali do poluvremena se rezultat ne mijenja.

U drugi dio Polet je ušao s namjerom sačuvati stečeno vodstvo, dobro se branio i parirao Mraclinu u sredini terena, te prijetio domaćinu prvenstveno preko danas opasnog Ivana Zagorca Zagija. A prvu veliku priliku za goste u drugom dijelu ne koristi Šestak koji u 60. minuti nakon centaršuta Matušina promašuje prazan gol. Bilo je tu još nekoliko poluprilika gostiju, pucali su Matušin i Zlodi, ali ništa od promjene rezultata.

22. kolo JŽNL, Mraclin – Polet 0:2, borba za visoku loptu

Domaći su priprijetili u 73. minuti preko Roginića koji je dobio idealnu loptu u kazneni prostor, s desne strane, ali njegov udarac brani Bradić. A u istoj minuti Baćan je dobio i drugi žuti karton, tako da su gosti ostali s igračem manje.

Domaćin pokušava smanjiti zaostatak, ali napadi se razbijaju na čvrstoj obrani gostiju, a u takvoj igri opet gosti dolaze prvi u šansu kada Zagorec puca sa 16 metara s desne strane napada i pogađa desnu stativu nemoćnog Dražića. Isti scenarij dogodio se i u 84. minuti kada Zagorec opet pogađa desnu golmanovu stativu, ali lopta nije htjela u gol.

U međuvremenu je domaćin u 81. minuti priprijetio preko Šikića koji je pucao sa 16 metara nakon povratne lopte Milatovića, ali golman Bradić lako brani taj udarac.

22. kolo JŽNL, Mraclin – Polet 0:2, duel u zraku

Kako je utakmica išla svom kraju, domaćin je stvorio nekoliko prilika, pa je najprije Roginić pucao sa oko 8 metara malo iskosa, Bradić brani u 87. minuti. U sljedećoj minuti okušao je svoj udarac opet Šikić, iz prve na odbijenu loptu, sa 18 metara, ali lopta odlazi pored lijevog gornjeg kuta golmana Bradića. I dok su svi čekali zadnji zvižduk suca Čužića, u prilici se našao i Milatović kada je pucao s lijeve strane, ali ni on nije bio precizan.

Utakmica je završena pobjedom gostiju 2:0, potpuno zasluženo. Dojam je da su gosti bolje ušli u utakmicu, da su znali što hoće i kako to ostvariti. U obrani su igrali čvrsto, u sredini nisu dozvoljavali Mraclinu razvijanje igre, a u napadu su bili opasni, Ivan Zagorec Zagi bio je nerješiva enigma za obranu Mraclina. Ovom pobjedom Cipeki su se u potpunosti “osvetili” za poraz koji su im Parikožari nanijeli prošle jeseni na Zvrniku.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021. – 22. kolo

NK Mraclin – NK Polet 0:2 (0:2)

Mraclin, igralište Nova Graba. Nedjelja, 11.04.2021., u 16.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme oblačno, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Ivan Čužić (V. Gorica). Pomoćnici: Alen Hrgović (Zagreb), Dario Aščić (V. Gorica). Delegat: Slavko Ivanec (Sv. Nedelja).

Strijelci: 0:1 – Ivan Zagorec (31), 0:2 – Ivan Zagorec (35).

NK Mraclin: Dražić 6, Petravić 6,5, Domitrović 6, Skrbin 5,5, Dandić 6 (od 86′ Desput -), Cerovski 6 (od 51′ Vidović 6), Onić 6, Šikić 6, Milatović 6, Roginić 6, Kos (C) 6 (od 51. Jurić 6).

Trener: Damir Milanović 6

NK Polet: Bradić 7, Baćan 7, Tičarić 7, Janječić 7,5, Pejak 7 (od 33′ Klafurić M. 7), Jušić 7, Sučić (C) 7,5 (od 61′ Brajković M. 7), Stuparić 7,5, Šestak 7 (od 61′ Zlodi 7), Zagorec 8,5 (od 89′ Brajković D. -), Matušin 7,5 (od 83′ Klafurić I. -).

Trener: Zoran Tomčić 7

Igrač Utakmice: Ivan Zagorec (Polet)