Polet poražen na Zvrniku

U dobroj utakmici gosti iz Kerestinca pobijedili domaći Polet

Ekipa Poleta Buševec prije utakmice 21. kola JŽNL protiv TOP-a

Utakmica između Poleta, šestoplasirane ekipe na ljestvici Jedinstvene županijske lige (JŽNL) i drugoplasiranog TOP-a igrana je po sunčanom vremenu na vrhunski pripremljenom terenu na ŠRC Zvrnik u Buševcu. Obje ekipe bile su oslabljene neigranjem nekoliko prvotimaca.

Zoran Tomčić, trener Poleta i Hrvoje Komar, trener TOP-a

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, domaći su prvi priprijetili u 15. minuti kada je Zlodi promašio glavom na centaršut Matušina s lijeve strane, da bi već u sljedećoj minuti gosti opasno priprijetili preko Peršina koji je pucao sa 7-8 metara s desne strane, ali je Bradić izvrsno reagirao i obranio taj udarac.

U 20. minuti nakon centaršuta s lijeve strane kojeg je uputio Pejak, Šestak puca glavom, ali preko gola.

A najveća šansa u prvom dijelu bila je nakon slobodnog udarca Poleta sa 20 metara, kada je lopta došla na desnu stranu Poletovog napada i sa otprilike 5 metara Baćan puca, ali vratar izvrsno brani nogom.

Polet – TOP, 21. kolo JŽNL, kapetan Sučić izvodi slobodan udarac

Do kraja prvog dijela igralo se uglavnom na sredini terena, s pokušajima kreiranja opasnijih napada, ali uglavnom  napadi su se razbijali prije dolaska do 16 metara jedne ili druge ekipe.

U drugi dio domaćin je opet krenuo opasnije i zaprijetio preko Matušina i Klafurića u 57. i 58. minuti, ali golman gostiju bio je nesavladiv. I kako to obično biva, ako ne zabiješ gol, onda ga dobiješ. To se dogodilo i Poletu i u 60. minuti susreta igrač gostiju Žuti poentirao je za vodstvo gostiju. Domaćin je pokušavao izjednačiti, ali izvrsni golman gostiju Maglica danas je bio nesavladiv i zaslužio je epitet igrača utakmice.

Najopasniji pokušaj domaćina bio je udarac Sučića, ali i to je obranio Maglica, da bi pred sam kraj utakmice Dizdarević stavio točku na i i postavio konačnih Polet – TOP 0:2.

Polet – TOP, 21. kolo JŽNL, gužva pred golom Poleta

Trener gostiju, Hrvoje Komar nakon utakmice bio je zadovoljan osvojenim bodovima, ali bio je vrlo nezadovoljan igrom svoje ekipe koji kako kaže, nisu uspjeli razviti svoju igru na izvrsno pripremljenom travnjaku.

Trener Poleta, Zoran Tomčić rekao je da utakmica bila dobra, da su igrala dva dobra suparnika, a da je Polet kažnjen za propuštene prilike, dok su gosti svoje prilike iskoristili. Čestitao je igračima TOP-a na zasluženoj pobjedi.

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 21. kolo

NK Polet – NK TOP Kerestinec 0:2 (0:0)

Buševec, ŠRC Zvrnik. Subota, 03.04.2021., u 16.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, teren odličan za igru.

Glavni sudac: Božo Radišić (Zaprešić). Pomoćnici: Danijel Horvatić (Zaprešić), Patrik Deverić (Velika Gorica). Delegat: Željko Grdaković (Jastrebarsko).

Strijelci: 0:1 – Žuti (60), 0:2 – Dizdarević (87)

NK Polet: Bradić, Baćan, Tićarić, Zlodi (od 54′ Klafurić I.), Pejak, Matušin, Sučić (C), Šestak (od 84′ Rožić), Jušić, Klafurić M., Brajković (od 77′ Mikulić).

Trener: Zoran Tomčić

NK TOP: Maglica, Noršić (od 17′ Holetić), Krnjus, Žuti, Peršin (od 58′ Mlinarić), Jerković (od 81′ Dizdarević), Ivanović (od 46′ Sviben), Mihočinec, Delač (od 76′ Škarica), Rupčić, Jukić (C).

Trener: Hrvoje Komar

Igrač utakmice: Marin Maglica (TOP)