Turopolje osvojilo naslov prvaka u 2. ŽNL Istok

NK Turopolje pobijedilo NK Brcka i osvojilo prvo mjesto i plasman u 1. ŽNL Istok sljedeće sezone

2. ŽNL Istok, 26. kolo, Turopolje - Brcko 5:2, kapetan Andreas Šejić u akciji. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu
2. žnl, Turopolje – Brcko 5:2, Ivan Kovačević Zoran Smrekar i Mario Filipović, članovi uprave kluba prije početka utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Nedjelja poslijepodne, pljusak koji je došao je i prošao, pojavilo se sunce, teren na Leštatu u Turopolju izgledao je odlično, nogometaši Turopolja, kao domaćini i Brcka, kao gosti zagrijavaju se, svaki na svojoj polovici terena. Veliki dan i velika prilika za nogometaše Turopolja da pobjedom nad direktnim rivalom osiguraju naslov prvaka 2. županijske nogometne lige Istok i plasiraju se u 1. županijsku ligu Istok.

2. žnl, 26. kolo, Turopolje – Brcko 5:2, ekipa NK Turopolje. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Utakmicu je vodio iskusni sudac Matija Spudić iz Ivanić Grada, s pomoćnicima Hrvojem Tišljarom i Franom De Villom.

A početak je bio kao iz snova, jer je gostujući branič već u 3. minuti srušio Ivu Berkovića u prodoru s lijeve strane i sudac je pokazao na bijelu točku. Marin Ivanković ovakvu šansu ne propušta i domaći vode 1:0.

2. žnl, Turopolje – Brcko 5:2, vratar Turopolja, Ogrič u akciji. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Gosti se brzo oporavljaju od ovog šoka i već u 6. minuti Babić Ivan bio je u prilici, ali nije bio precizan. A u 15. minjuti se malo “zakuhalo” na sredini terena, a sudac je podijelio dva žuta kartona, domaćem Karloviću i gostujućem Svaguši. A već u sljedećoj minuti opet Babić puca, ali pogađa vratnicu. Uz još jedan pokušaj Berkovića kojeg brani vratar Kušinec, značajno je da je Dominić Domagoj, gostujući stoper prekršajem zaustavio domaćeg napadača u izglednoj situaciji, za što mu je sudac pokazao žuti karton, drugi na utakmici, isključujući. Iako s igračem manje, gosti još jednom pogađaju vratnicu preko Križanovića u 33. minuti.

2. žnl, Turopolje – Brcko 5:2, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Domaći pokušavaju kontrolirati sredinu terena, a gosti su opasniji u kontrama, sve do 43. minute kada je Herceg presjekao jednu povratnu loptu gostujuće obrane i sam izašao pred vratara Kušinca i elegantno ga matirao. A dok su gosti još bili šokirani, Karlović postiže i treći gol za domaće, nakon dobre akcije Jambrešića, Hercega i Karlovića kao realizatora.

U drugom dijelu činilo se da je sve gotovo, ali gosti nisu tako mislili, pa su u 50. minuti, opasno priprijetili preko opet, Babića, ali Ogrič brani.

2. žnl, Turopolje – Brcko 5:2, slavlje nakon postignutog gola. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

A kada je u 53. minuti Robić dao gol za 4:0, nakon dobre akcije Šejića i Hercega, činilo se da fešta može početi. No, već u 56. minuti gosti smanjuju na 4:1 kada Pratljačić ostaje sam pred vratarom Ogričom i lako ga matira.

Nije to zasmetalo previše domaćina, koji i dalje napada, stvara prilike, a u 60. minuti na odličan ubačaj Šejića, Karlović se baca i zabija za 5:1. Utakmica je praktički gotova, iako se gosti ne predaju, igraju korektno i borbeno, ali bez nekog većeg rezultata. A u 70. minuti Svaguša glavom nakon kornera postiže i drugi gol za goste, a pokazalo se, postavio je konačni rezultat utakmice.

2. žnl, Turopolje – Brcko 5:2, NK Turopolje, prvaci 2. žnl Istok. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Do kraja utakmice domaćin je promašio još 4-5 prilika, najviše Jambrešić, ali to više nije ni bilo bitno, Brcko je pobijeđen, naslov prvaka i plasman u 1. županijsku ligu je ostvaren, slavlje je moglo početi.

A kad je sudac označio kraj susreta, svi igrači, stručni stožer i planovi Uprave kluba obukli su prigodno tiskane majice za osvajanje naslova prvaka.

2. žnl, Turopolje – Brcko 5:2, umorni mladići u bijelim dresovima. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U utakmici koja je od početka bila usmjerena prema pobjedi Turopolja, domaćin je potpuno zasluženo pobijedio solidne goste, osvojili naslov prvaka i plasman u ligu više. Čestitamo svima na tom uspjehu i želimo im uspjeh i u višoj ligi.

2. Županijska nogometna liga Istok 2020./2021. – 26. kolo

NK Turopolje – NK Brcko 5:2 (3:0)

Turopolje, igralište na Leštatu. Nedjelja, 06.06.2021., u 17.30 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano i vrlo toplo, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Spudić Matija (Ivanić Grad). Pomoćni suci: Tišljar Hrvoje i De Villa Fran (oba iz Križa). Delegat: Kirinić Željko (Kobilić).

Strijelci: 1:0 – Ivanković Marin (4 – KU), 2:0 – Herceg Stanko (43), 3:0 – Karlović Matej (45), 4:0 – Robić Matej (53), 4:1 – Pratljačić Ivan (56), 5:1 – Karlović Matej (60), 5:2 – Svaguša Stipe (70).

NK Turopolje: Ogrič Igor, Blagušević Jasmin (od 70′ Jambrečina Ladislav), Berković Ivo (od 25′ Jambrešić Jurica), Križanac Marin, Ivanković Marin, Ceković Mislav (od 46′ Josić Željko), Šejić Andreas (C), Herceg Stanko (od 65′ Sejdinović Almir), Robić Matej (od 66′ Zdunić Luka), Karlović Matej, Lučić Tomislav.

Trener: Župetić Romano

NK Brcko: Kušinec Filip, Križanović Ivan, Tomić Tomislav (od 28′ Zečević-Božić Lovro), Cindrić Marko, Dominić Domagoj (C), Pratljačić Ivan (od 76′ Galić Marko), Babić Ivan, Svaguša Stipe, Žutak Lovro, Jureta Karlo, Mušanović Damir.

Trener: Balija Božidar