Turopoljski derbi u Lomnici pripao domaćinu

Lomnica iskoristila svoje prilike i zasluženo pobijedila Turopoljca iz Kuča

31. kolo JŽNL, Lomnica - Turopoljac 2:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Na igralištu Makuna u Donjoj Lomnici, u turopoljskom derbiju susreli su se domaća Lomnica, u svojim narančastim dresovima i gosti iz Kuča, Turopoljac, u tradicionalno zelenim dresovima. Bio je to susret dviju ekipa koje se dobro poznaju.

31. kolo JŽNL, Lomnica – Turopoljac 2:1, Lučić (zeleni dres), sudac Ilčić, Arbanas (narančasti dres). Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Početak utakmice protekao je u ispitivanju snaga, a prvu je priliku imao domaći igrač Dijanežević, u 7. minuti susreta, ali gostujući blok otklanja opasnost. Gosti brzo uzvraćaju pa je tako kapetan gostiju, Lučić izašao sam pred vratara domaćih Buđaka, ali je u ključnom trenutku odlučio potražiti nekoga od suigrača i prilika je propala. A već u 15. minuti Šestok, koji je igrao drugu utakmicu nakon ozljede i bio željan lopte i nadigravanja i Lučić išli su na vratara domaćih, ali opet nisu bili dovoljno odlučni i obrana domaćih otklonila je opasnost.

A samo dvije minute kasnije, Jeđud se našao sam oči u oči s vratarom Turopoljca, Kovačićom, pucao nisko u desni Kovačićev kut, ali je vratar refleksom obranio udarac. Nakon toga, prilike su se prorijedile, da bi u 27. minuti gostujući igrač Martinić dobio odličnu loptu na desno krilo, dobro ju je prihvatio i krenuo prema golu, prošao i golmana, ali nije pogodio prazan gol.

31. kolo JŽNL, Lomnica – Turopoljac 2:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

A najljepši trenutak utakmice dogodio se u 30. minuti kada je Šestok jednom minijaturom na vrhu kaznenog prostora s lijeve strane napada gostiju, izbacio dva igrača iz igre i pucao desnom nogom u gornji lijevi kut vratara Buđaka, pogodio njegovu desnu vratnicu od koje se lopta odbila u lijevu vratnicu i ravno Buđaku u ruke!

I to je bilo sve od prilika u prvom dijelu. Svakako zanimljivo, ali neefikasno poluvrijeme u kojem su gosti bili opasniji, ali nisu zabili gol. A to se plaća, kaže poslovica.

Drugi je dio počeo pogreškom stopera gostiju koja je omogućila dolazak Josipa Ćurića pred vratara Kovačića, ali je bolji bio Kovačić. Ali, zato u 48. minuti Jeđud se spustio s lijeve strane prema golu Kovačića, nitko ga nije uspio zaustaviti na vrijeme i najagilniji igrač domaćih elegantno je poentirao pored nemoćnog Kovačića. 1:0 za domaće.

Nije vodstvo domaćih bilo dugog vijeka, već u 53. minuti nakon malo glavometa u i oko kaznenog prostora domaćih, najspretniji je bio kapetan gostiju Lučić, prebacio Buđaka i izjednačio rezultat.

Ali, nije dugo trebalo da gosti opet naprave pogrešku u obrani, kada stoper Halilić gubi nepotrebno loptu na centru igrališta, domaći je igrači brzo prebacuju u napad i dok su se gosti “dogovarali” tko će i hoće li reagirati, Jeđud ne čeka rezultat njihovog dogovora, nego poentira za vodstvo domaćina. Bilo je to u 62. minuti susreta.

Gostujući je trener pokušao izmjenama “dići” svoju ekipu, ali nije bio uspješno. Iako je još kapetan Lučić imao priliku u 65. minuti kada je ušao s desne strane i pucao u bliži kut Buđaka, koji taj udarac brani. I Horvat je imao priliku nakon ubačaja u kazneni prostor, ali nije dobro zahvatio loptu.

Do kraja utakmice gosti su pokušavali nešto napraviti u napadu i eventualno izjednačiti, ali u tome nisu bili uspješni, a domaći igrači su pokušavali na kontre još koji puta iznenaditi gostujuću obranu. A skoro su i uspjeli u tome, ali je stoper Paradžik prekršajem bio prisiljen zaustaviti napadača domaćih u izglednoj situaciji u centralnom krugu, što mu je “priskrbilo” crveni karton.

U korektnoj utakmici, napadački orijentiranih ekipa, domaćin je zasluženo pobijedio goste koji nisu bili efikasni. Domaći igrači unijeli su više volje i srca u utakmicu i to im se na kraju isplatilo, upisali su i drugu pobjedu ovog proljeća, dok je Turopoljac upisao svoj šesti poraz.

No, nema vremena ni za slavlje u Lomnici, ni za žalovanje u Kučama, jer se redovno kolo igra već ove srijede, 02. lipnja 2021. godine. Lomnica gostuje kod posljednjeplasiranog Rakovca, dok Turopoljac ugošćuje prvaka JŽNL, Samobor.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020/2021. – 31. kolo

NK Lomnica – NK Turopoljac 2:1 (0:0)

Lomnica, igralište Makuna. Nedjelja, 30. svibnja 2021. godine, 17.30 sati. Bez gledatelja. Vrijeme poluoblačno, teren pogodan za igru.

Glavni sudac: Zlatko Ilčić. Pomoćnici: Jurica Šarić, Štefo Bičanić (svi Dugo Selo). Delegat: Ivan Borovčak (Zagreb).

Strijelci: 1:0 – Antonio Jeđud (48), 1:1 – Vjekoslav Lučić (53), 2:1 – Antonio Jeđud (62).

NK Lomnica: Buđak, Gršić, Godinić, Bubalo, Dilberović, Čurić Josip, Arbanas (C), Dijanežević, Mandura, Štuban (od 89′ Dittrich), Jeđud (od 66′ Ćurić Marin).

Trener: Stjepan Deverić

NK Turopoljac: Kovačić – Perić (od 46′ Šutalo), Paradžik, Halilić (od 74′ Fabijančić), Begić – Jandriš (od 57′ Dejanović), Matasić (od 74′ Preradović), Šestok (od 57′ Jaki) – Lučić (C), Horvat, Martinić

Trener: Milan Marinić

Crveni karton: Marko Paradžik (Turopoljac)

Igrač utakmice: Antonio Jeđud (Lomnica)