in

U 3. HNL Središte: Turopolje – Zagorje 0:2

U 1. kolu kupa GVG, klubovi iz JŽNL bili bolji od klubova iz 1. ŽNL Istok

Počela su amaterska nogometna natjecanja, trećeligaši su nastavili svoje prvenstvene utakmice, četvrtoligaši su igrali pripremne utakmice, a većina klubova iz Jedinstvene županijske lige i svi klubovi 1. ŽNL Istok odigrali su utakmice 1. kola kupa GVG. Evo kako je bilo:

3. HNL Središte

U subotu su se u prvom turopoljsko-zagorskom srazu trećeligaša na Lukavellu sastali NK Lukavec i NK Zagorec, vodeća ekipa 3. HNL. Prohladno i vjetrovito vrijeme te težak teren nisu omogućavali ljepotu u igri, ali u prvom je dijelu Lukavec poveo golom Althallera, da bi u drugom poluvremenu gosti sa tri pogotka u mreži Lutera uspjeli odnijeti i to toliko bodova u Krapinu. Gosti nezadovoljni terenom, domaćini nezadovoljni suđenjem…

26.02.2022. Lukavec – Zagorec 1:3, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugom turopoljsko-zagorskom srazu u nedjelju ujutro sastali su se u Maču domaći NK Gaj i NK Kurilovec. Završilo je pobjedom domaćina 3:2, a strijelci za Crvene bili su Selman i Matoš. Selman je doveo Kurilovec u vodstvo iz kaznenog udarca, ali svega 7 minuta trajalo je vodstvo, a još par minuta kasnije (34′) Kurilovcu je isključen Stjepan Završki. Pokazano je 5 žutih domaćinu i 3 žuta i jedan crveni Kurilovcu. Domaćin je vodio 3:1, da bi Marin Matoš minutu prije kraja smanjio poraz…

Gaj Mače – Kurilovec 3:2, detalj s utakmice. Izvor: FB NK Kurilovec

Kup natjecanje Grada Velike Gorice

Kao što sam napisao, klubovi iz JŽNL bili su u prvim susretima bolji od klubova iz 1. ŽNL i plasirali su se u 2. kolo, neki uz manje, a neki uz više napora.

NK Posavec je u Leknenom dočekao Banove iz Vukovine i poveo 2:0 golovima Vraneka, ali je u drugom dijelu Ban Jelačić okrenuo rezultat i sa dva pogotka Miletića te po jednim Harambašića i Krasnića ipak postavio stvari na svoje mjesto. Prošlogodišnji finalist ispao je tako u 1. kolu.

NK Turopoljac je u Kneja dočekao NK Dinamo Hidrel iz Novog Čiča. Očekivao se lagan posao za Zelene, što se i dokazalo vodstvom i pogotkom Mislava Čunčića u prvom dijelu uz još nekoliko propuštenih prilike. Ali, u drugom dijelu zaigrali su gosti i izjednačili rezultata pogotkom Žugaja, što je i ostao rezultat regularnih 90 i nešto minuta. U izvođenju kaznenih udaraca ipak je sreća pomazila domaćina i jedna obrana više vratara Zagorca odvela je Turopoljac na noge Gradićima u drugom kolu.

Turopoljac – Dinamo 1:1 (6:5 KU), detalj s utakmice. Izvor: FB NK Turopoljac

NK Polet je u nedjelju dočekao NK Bunu. I tu se očekivao lak posao za domaćina, ali rezultat govori da pobjeda ipak ne dolazi sama. Iako su Poletovci poveli pogotkom Šestaka u prvom dijelu, gosti izjednačuju pogotkom Starčevića početkom drugog dijela, a stvari na očekivano mjesto vraća Zagorec pogotkom 20 minuta prije kraja.

NK Kupa – NK Vatrogasac 1:0, detalj s utakmice. Izvor: NK Kupa

NK Kupa je na novouređenom terenu u Pokupskom dočekala Vatrogasce iz Kobilića, povela pogotkom a koga drugoga nego Brajkovića u 18. minuti i zadržala taj rezultat do kraja utakmice. Nino nije uspio nadmudriti Miroslava, a Kupa u drugom kolu igra protiv Mraclina.

NK Mladost je u Obrezini dočekala “dečke ‘zLeštanta”, podarila im 3 pogotka, počastila poslije utakmice i gleda prema sljedećem protivniku, NK Lukavcu. Strijelci za Mladost bili su Bedeković, Matić i Hercigonja, dok je Turopolje poentirao Zdunić.

NK Meštrica je dočekala NK Klas, ekipu o kojoj relativno malo znamo, ali koja je uspjela otići u drugo kolo, u kojem će igrati protiv Bana Jelačića. Domaćin je poveo pogotkom Augustića, ali u onda gosti preokrenuli pogocima Dilberovića i Josipa Tadića, da bi izjednačenje domaćinu donio Košutić. U lutriji jedanaesteraca bolji su bili gosti iz Mičevca.

Slobodni u drugom kolu kupa su HNK Gorica i Kurilovec, a datum odigravanja utakmica drugog kola odredit će se naknadno.