U derbiju 24. kola JŽNL Jelačić i Jaska podijelili bodove

Svakoj ekipi pripalo po jedno poluvrijeme i po jedan bod

Derbi 24. kola JŽNL odigran je u subotu u Vukovini gdje je drugoplasirani Ban Jelačić dočekao najugodnije iznenađenje proljeća, ekipu Jaske Vinogradara, koja je na 4. poziciji na tablici i već 11 utakmica u nizu nisu poraženi.

30.04.2022., 24. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Jaska Vinogradar 2:2, kapetani Nikić i Braje i sudac Vuković prije utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Oba trenera nisu mogli računati na idealne postave, tako je Stefanu Rajiću nedostajala cjelokupna obrana, Sabljak, Maslač, Čumpek i Landeka, dok i u ekipi gostiju nije bilo Borkovića i Rupčića. A početak je za domaće krenuo kao iz snova, jer već u 4. minuti dolaze do vodstva na način da je nakon kornera s lijeve strane napada domaćih obrana gostiju izbila loptu u polje gdje ju je iz zraka volejom Nikić pospremio u sami gornji lijevi kut vratara gostiju, Braje Ivana. Gosti kao da nisu došli na utakmicu u prvom dijelu što opet koriste domaći i u 10. minuti Memić se nalazi u čistoj prilici za postizanje pogotka, ali u zadnji trenutak zasmetao ga je stoper gostiju Krnjus i Memić puca preko vrata.

30.04.2022., 24. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Jaska Vinogradar 2:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Ali, zato u 14. minuti nema ni Krnjusa ni Brajea, već Miletić koji odigrava s Nikićem kratko dodavanje i na povratnu loptu Nikića odlično puca u bliži kut vratara Brajea i dovodi Banove u vodstvo 2:0. Gosti teško spajaju dva dodavanja i vezna linija Jelačića u sastavu Nikić, Mihanović i Krasnić dominiraju terenom.

U 30. minuti susreta Smok, koji je također bio raspoložen za igru, prolazi 2-3 igrača gostiju na lijevoj strani napada, bliže kućicama s pričuvnim igračima i odlično dijagonalom pronalazi Miletića na desnom krilu. Miletić varkom izbacuje braniča gostiju iz igre, namješta si loptu na lijevu nogu i odlično puca, ali pogađa gredu.

Isti dvojac, Smok i Miletić samo sada u obrnutim ulogama, kombiniraju i u 38. minuti, ali sada Smokov udarac odlazi preko vrata. Do kraja prvog dijela vidjeli smo i jedinu priliku gostiju koja se dogodila u 44. minuti, kada je nakon kornera s desne strane najviši u skoku Borna Kordić, ali puca preko vrata.

Drugi dio pružio nam je potpuno drukčiju sliku na terenu. Gosti su ušli puno čvršće i odlučnije u igru, vezni red domaćih više ne vlada suvereno kao u prvom dijelu, gosti su rastrčaniji i življi i počinju stvarati prilike, dok ih je na strani domaćina puno manje u odnosu na prvi dio.

Prva ozbiljnija prijetnja domaćem vrataru Sakaču bila je u 63. minuti kada Vračević nakon odličnog ubačaja Matije Mravunca s desne strane puca preko vrata. Domaći pokušavaju u 67. minuti preko mladog Karaule, koji je malo prije toga ušao na način da Karaula ulazi s lijeve strane, dobro puca, ali činilo se da je bilo i boljih rješenja. Njegov udarac Braje brani, ali ni nakon 2 kornera za domaće, ništa ozbiljnije pred vratima gostiju nije se dogodilo. Ali, zato svega minutu ili dvije kasnije gosti smanjuju vodstvo domaćih kada je ovaj puta Borovec na odličan ubačaj Matije Mravunca opet s desne strane, dobro reagirao i postigao pogodak. Gostujući trener tada u igru ubacuje i ozlijeđenog Borkovića, koji svojom korpulentnošću i iskustvom pravi “nered” u domaćim obrambenim redovima. Najprije Tvrtko Nad puca nakon gužve pred domaćim vratima, ali nebu pod oblake u 72. minuti, slično kao i mladi Kopić u 75. minuti.

Gosti vode igru, imaju loptu više u svojim nogama i češće su pred vratima domaćina, dok igrači Jelačića tek u rijetkim protunapadima pokušavaju ugroziti Brajea, ali bez većih uspjeha. Već spomenuti gostujući Borković teško gubi duele u zraku, ubačaje sa strane rukom bacao je kao da izvodi centaršuteve nogom, a ako je bilo potrebno, pojasnio je ponešto i sucu. A jedna dubinska lopta upravo na Borkovića dovela je do pogreške stopera Sokića i vratara Sakača koja je dovela napadača gostiju Borovca u priliku koju on objeručke koristi i izjednačuje rezultat na 2:2 u 86. minuti. Svega dvije minute kasnije, mladi napadač gostiju Kopić odlično puca s desne strane i pogađa desnu vratnicu vratara Sakača od koje se lopta odbija u vratara i u korner. Bila je to zadnja velika prilika gostiju, dok su do kraja domaći imali obećavajući slobodni udarac u zadnjoj minuti na 18 m udaljenosti od vrata, ali Krasnić nije pucao ni dovoljno precizno ni dovoljno jako, tako da je ostalo 2:2.

Dobra utakmica u kojoj je svakoj ekipi pripalo po jedno poluvrijeme, s dosta trke i lijepih driblinga i proigravanja, pogotovo u prvom dijelu, sa po 4 žuta kartona svakoj ekipi i na kraju 4 lijepa pogotka. Iako je utakmica mogla otići na jednu ili drugu stranu, neriješeni je rezultat, čini se najrealniji prema prikazanom na utakmici.

Nakon ove utakmice, Ban Jelačić ostao je i dalje na drugoj poziciji sa 44 boda, dok je Jaska Vinogradar ostala na 4. mjestu sa 40 bodova, barem do nedjeljnih utakmica.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021/2022. – 24. kolo

NK Ban Jelačić – NK Jaska Vinogradar 2:2 (2:0)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Subota, 30. travnja 2022. godine, 17.00 sati. Gledatelja 100. Vrijeme poluoblačno, toplo. Teren dobar za igru.

Glavni sudac: Vuković Ivan (Donji Laduč). Pomoćnici: Družanović Ivan (Zaprešić), Krmar Patrik (Zagreb). Delegat: Bugarinović Miroslav (Križ).

Strijelci: 1:0 – Mateo Nikić (4), 2:0 – Josip Miletić (14), 2:1 – Borovec Tin (68), 2:2 – Borna Kordić (86).

NK Ban Jelačić: Sakač, Prizmić, Matić, Sokić, Rovišan, Krasnić, Nikić (C), Mihanović, Miletić (od 65′ Harambašić), Memić, Smok (od 65′ Karaula).

Trener: Stefan Rajić

NK Jaska Vinogradar: Braje (C), Mravunac Matija, Nad Tomislav, Krnjus, Novosel (od 46′ Pustaj, od 70′ Borković), Mravunac Luka, Nad Tvrtko, Kordić, Borovec, Všetečka (od 46′ Kopić), Vračević.

Trener: Sanjin Lucijanić

Igrač utakmice: Borovec Tin (Jaska Vinogradar)