in , , , , ,

Uspješan nastup Velikoričanina na međunarodnom turniru u stolnom tenisu u Podgorici

Marko Vračan vratio se kući sa brončanom medaljom u parovima, solidan nastup i u pojedinačnoj konkurenciji

Na međunarodnom turniru u stolnom tenisu u Podgorici, koji je trajao od 4. do 7. svibnja 2023. godine, parastolnotenisač sa Velikogoričkom adresom Marko Vračan zabilježio je zapažen nastup u dresu hrvatske reprezentacije.

U pojedinačnoj konkurenciji, Marko se natjecao u kategoriji 8, gdje je uspio proći skupinu. Iako je izgubio prvi meč od Belgijanca Ledouxa rezultatom 3:0, taj je rezultat okrenuo u svoj korist pobjedivši Norvežanina Johansena. Markov put završio je u osmini finala, gdje je izgubio 3:2 od kineskog igrača Weinan Penga, koji je turnir završio na drugom mjestu. Ukupno je u kategoriji 8 nastupilo 23 igrača.

U konkurenciji parova, Vračan je igrao s Bornom Zohilom. U skupini su pobijedili Čile i Norvešku s 3:0 te Crnu Goru s 3:2. Kao nositelji, bili su slobodni u osmini finala, dok su u četvrtfinalu tijesno savladali Kazahstan s 3:2. Nažalost, u polufinalu su izgubili 3:0 od Kine, ali su osvojili brončanu medalju, završivši kao treći od 20 parova.

Ovaj zapažen nastup Marka Vračana i Borne Zohila na međunarodnom turniru u Podgorici još jednom potvrđuje rastući uspjeh hrvatskog stolnog tenisa na svjetskoj sceni.