in

Visoki porazi Kurilovca i Turopoljca u ovom kolu

Lukavec rutinski do pobjede, kao i Ban Jelačić, Polet, Kupa, Mladost i Vatrogasac, poraz Gradića u Zelini

JŽNL, 28. kolo, Mraclin - Turopoljac 6:3, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Nogometna uzbuđenja nastavila su se i ovog vikenda. Vremenske prilike bile su dobre, a rezultati – mogli su biti i bolji za neke, a za neke klubove su odlični. U Jedinstvenoj županijskoj igrana su tri susreta turopoljskih klubova i u sva tri domaćini su pobijedili, dok su u 1. Županijskoj nogometnoj ligi igrana dva međusobna susreta turopoljskih klubova, a rezultati su bili isti – pobjede domaćina. No, krenimo redom:

U 3. HNL Središte NK Kurilovec gostovao je u Maksimiru, ali nakon susreta čini se da u Kurilovcu nema “mira”, jer je doživljen debakl – 1:6. Domaćin je već u prvih 35 minuta poveo 3:0, a kada je Lo Pape zaradio isključenje i kad je na terenu bio jedan igrač manje za Kurilovec, domaći su dali još tri gola u drugom dijelu, a Niko Tolj uspio je samo ublažiti poraz. Očito su ozljede i kartoni ostavili traga na ekipi Kurilovca, ali i dalje je na trećem mjestu ljestvice. Nadamo se da će se uspjeti konsolidirati što prije i vratiti se pobjedama.

28. kolo, 3. HNL, Kurilovec – HAŠK 0:2, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U 4. HNL Središte Zagreb, NK Lukavec je dočekao glinski Banovac, uvjerljivo posljednju ekipu na tablici. A kako su i sami rekli, najteže je pobijediti u utakmici u kojoj su bodovi upisani unaprijed. Ipak, pogotkom Grdenića u 65. minuti “otvorili” su put prema pobjedi koju je potvrdio Luka Borković u samom finišu utakmice. Lukavec je drugi na tablici, sa 8 bodova zaostatka za Ravnicama i 7 bodova prednosti pred trećeplasiranim Zagrebom.

28. kolo, 4. HNL, Lukavec – Banovac 2:0, pozdrav domaćih nakon utakmice. Foto: FB stranica NK Lukavec

NK Gradići su gostovali u Zelini koja je nakon 70 minuta igre imala “sigurnih” 3:0 u golovima i igrača više u polju, nakon isključenja Krstanovića. No, tada se budi “turopoljski inat” i Gradići golovima Pralasa i Turkalja dovode utakmicu do ruba neizvjesnosti, ali ipak do izjednačenja nije došlo. Gradići su i dalje 5. na tablici.

U Jedinstvenoj županijskoj ligi međusobno su se susreli turopoljski klubovi u ovim parovima:

Trećeplasirani NK Mraclin dočekao je NK Turopoljac iz Kuča i – deklasirao ga! Iako nije mogao računati na četvoricu igrača, pa i na trenera i iako je bio u minusu od jednog gola u prvom poluvremenu, domaćin je u drugom dijelu izveo “drugu postavu” na teren koja je preokrenula vodstvo Turopoljca 2:1 u pobjedu Mraclina 6:3! U dobroj utakmici, punoj golova, trke, dodavanja, grešaka, kaznenih udaraca, žutih i crvenog kartona, najistaknutiji pojedinac (iako je trener Milanović naglasio da je pobijedila ekipa!) bio je strijelac “trogola” za domaće, Ladislav Roginić, kojemu je ovo drugi “trogol” u ovom dijelu prvenstva. U strijelce kod domaćina upisali su se još Onić, Koleš i naravno, Milatović, a kod gostiju Matasić, Paradžik i Horvat. Ovom pobjedom Mraclin je preuzeo drugu poziciju na tablici od TOP-a, koji je poražen od Samobora.

28. kolo JŽNL, Mraclin – Turopoljac 6:3, Ladislav Roginić, trostruki strijelac za Mraclin. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

NK Ban Jelačić u Vukovini je dočekao Klas iz Mičevca NK Klas koji se dugo vremena dobro branio, ali se nije do kraja obranio. Razlog je vrlo jednostavan – Ban Jelačić ima mladog Filipa Harambašića koji rješava takve, tvrde utakmice u zadnjim minutama, a tako je bilo i ovaj put i sa dva pogotka (u 78. i 90. minuti) otpratio je goste u Mičevec bez bodova. A s obzirom da je Sveta Nedelja izgubila u Ivaniću, Banovi su preuzeli četvrtu poziciju na tablici.

28. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Klas 2:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U Buševcu NK Polet je dočekao NK Lomnicu, odigrao s njima utakmicu i – pobijedio. Sa po jednim golom u svakom poluvremenu, domaćin je rutinski upisao tri boda na svoj konto i zauzima 7. mjesto na tablici. Golove su postigli Zagorec u 13. i kapetan Sučić u 69. minuti susreta.

U 1. ŽNL Istok, vodeća NK Kupa, na svom igrališu u Pokupskom, dočekala je Dinamo Hidrel iz Novog Čiča i nije dozvolila nikakvo iznenađenje, već je pobijedila 2:0, golovima Šandora i Poturice, oba u drugom dijelu utakmice. I dalje su na prvoj poziciji na tablici.

25. kolo 1. ŽNL Istok, Kupa – DInamo Hidrel 2:0, detalj s utakmice. Foto: Danijel Pek, NK Kupa.

U Kobiliću, NK Vatrogasac je ugostio igrače NK Posavca, koji su se možda nadali nekom iznenađenju u Kobiliću, ali od toga nije bilo ništa. Muhić Selver već u 4. minuti dovodi domaće u vodstvo, koje podebljava Antunović u drugom dijelu, da bi u sudačkoj nadoknadi najprije gosti smanjili, a onda domaći opet podigli razliku na dva gola, realizirajući kazneni udarac.

NK Meštrica je otišla u Ostrnu, odigrala utakmicu, tri puta poentirala i sa tri boda vratila se kući. Golovi Britveca, Šimunovića i Košutića postavili su stvari na svoje mjesto i odnijeli bodove u Gornju Lomnicu.

NK Mladost je u Obrezini igrala protiv Lonje i golovima Kadoića i Havidića pobijedila 2:0, zadržavši drugu poziciju na tablici, slijedeći Kupu na dva boda.

U 2. ŽNL Istok, NK Turopolje je gostovalo u Žabnici i povelo 5:0 golovima Šejića, Hercega (3) i Ivankovića do 22. minute utakmice, da bi domaćin ublažio poraz u drugom dijelu poentirajući tri puta. Turopolje i Brcko nastavljaju “mrtvu trku” sa 43 boda, s tim da Turopoljci imaju utakmicu manje.