Aktivan vikend velikogoričkih atletičara

Nastupli su na dva prvenstva Hrvatske i polumaratonu

Proteklog tjedna održana su čak dva Prvenstva Hrvatske gdje su nastupile mlade snage Maraton kluba Velika Gorica.

U srijedu, 14. rujna održano je Kup i ekipno prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje, gdje su nastupile Tena i Tara Petračić. Tijekom proteklog vikenda, 17. i 18. rujna održano je Kup i ekipno prvenstvo Hrvatske za juniore/ke.

Atletsku školu Maraton kluba Velika Gorica na ovom natjecanju predstavljale su tri atletičarke u pet različitih disciplina.

U nedjelju, 18. rujna održano je i 28. izdanje Varaždin polumaratona, gdje su nastupili Jasna i Hrvoje Mikulić, Josip Martinović i Nedjeljko Babić.

Počinjemo s izvještajem s Kupa i ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete/kinje. Tara Petračić je nastupila na sprinterskoj utrci od 100 m te je s rezultatom 13,87 sec. zauzela 19. mjesto u poretku. Nedugo nakon Tare, na atletsku stazu izlazi i njena sestra Tena Petračić na utrci od 600 m. Tena je ovu dionicu istrčala za 1:46,77 min. te zauzela ukupno 9. mjesto.

Tijekom vikenda je održano Kup i ekipno prvenstvo Hrvatske za juniore/ke. Na utrci od 100 m i na utrci od 200 m nastupile su Tena Martinec, Livia Debelić i Ema Vuković. Na sprinterskoj utrci od 100 m od cura se najbolje snašla Tena s rezultatom 13,16 sec. i zauzela 10. mjesto. Ema s rezultatom 13,73 sec. zauzima 23. mjesto a Livia s rezultatom 13,99 sec. zauzima 30. mjesto. Ema i Tena su se također okušale i na nešto dužoj utrci od 400 m tj. jedan krug atletske staze. Tena završava ovu utrku za 1:00,34 min. te joj je svega sekunda falila do brončane pozicije. Ema s rezultatom 1:02,89 min. završava na 13. poziciji. Nastup naših atletičara na ovom natjecanju zaokružuju naši srednje-prugaši, Lucija Sever i Martin Marčec, nastupima na utrkama od 1500 m za Luciju i 5000 m za Martina. Lucija je utrku otrčala za 5:13,45 min. te zauzela 9. mjesto. Martin je svoju utrku od 5000 m otrčao za 19:23,25 te zauzeo 10. mjesto.

Velikogorički maratonci su prošloga vikenda nastupili na 28. Varaždin polumaratonu. Prvi u cilj ulazi Josip Martinović s vremenom 1:30:23 te zauzima 3. mjesto u kategorijiM40. Jasna Mikulić utrku završava za 1:49:29 te zauzima 4. mjesto u Ž45. Hrvoje Mikulić je nažalost bio prisiljen odustati zbog ozljede na 11 km te mu želimo što brži oporavak. Nedjeljko Babić je pak nastupio na vatrogasnoj utrci od 5 km u sklopu ovog polumaratona te s vremenom 22:31 zauzeo 6. mjesto u kategoriji M50.