Turopoljski derbi 4. NL Središte Zagreb skupine B pripao domaćinu

Gradići su bili domaćin ekipi Bana Jelačića iz Vukovine u sklopu 3. kola 4. NL Središte Zagreb skupina B, a očekivao se zanimljiv nogomet. Gradići su sa 4 boda dobro ušli u prvenstvo, dok je Jelačić doživio dva poraza u prva dva kola i sigurno se potajno nadao da bi mogli iznenaditi domaćina. Teren je bio dobro pripremljen za igru, a u gledalištu se skupilo 80-ak gledatelja.

Treneri Čagalj i Rajić izveli su najspremnije postave i početak je pripao domaćinu koji je imao više loptu u nogama, ali samo do kaznenog prostora Crno-zelenih. A gosti su u prvom dijelu bili konkretniji i uputili su više udaraca prema Bebleku nego domaćin prema Sakaču.

Već u 20. minuti trener domaćina, Igor čagalj odlučio se na prvu izmjenu, očito nezadovoljan igrom mladog Meštrovića na čijoj je strani “ordinirao” Fran Milatović. Umjesto mladog Meštrovića ušao je još mlađi Ćaćić.

Gosti su prijetili preko kapetana Nikića i Filipa Harambašića, kojemu je ovo bila zadnja utakmica u dresu Jelačića jer se sprema u Njemačku. U prilici je bio i već spomenuti Milatović, ali i njegov udarac je otišao prema plastenicima. I Augustić je oprobao svoj udarac, ali i njegov udarac završio je pored vrata. Doduše, zatresao je Augustić mrežu Bebleka u 41. minuti, ali pomoćni sudac označio je zaleđe nakon što je Rovišan dobro pucao, Beblek uz pomoć vratnice odbio loptu na noge Augustiću, ali ništa od slavlja gostiju.

Prvi je dio završio bez pogodaka, igra je bila dosta rastrgana i nervozna, domaćin imao posjed lopte u prvih pola sata, ali kontre gostiju djelovale su opasnije. Znakovito je da domaćin u prvom dijelu nije uputio niti jedan udarac prema Sakaču, vrataru gostiju.

Drugi dio domaćin počinje sa tri zamjene igrača, ušli su Posavec, Belčić i Božić, ali neke veće razlike u odnosu na prvi dio nije bilo. Domaćin je imao loptu više u nogama, ali pokušaji udaraca bili su ili neprecizni ili ih je obrana gostiju blokirala. A onda u 69. minuti prava prilika domaćina kada je jedan udarac vratar Sakač jedva obranio, ali se tom prilikom ozlijedio, navodno se radi o iščašenju prsta, te ga je na vratima zamijenio Marković.

I kada se već činilo da će utakmica završiti bez pogodaka i bez pobjednika, došlo je do jednog prekršaja na sredini terena kojeg su domaći izveli centrirajući loptu na drugu vratnicu gdje su bili i Cindrić i Rajić, a Cindrić je uspio glavom pogoditi loptu koja je preko Markovića odsjela u mreži za vodstvo domaćina (naslovna fotografija). Naravno, veselje kod domaćih igrača bilo je ogromno, dok je razočarenje kod gostiju bilo vjerojatno još i veće.

Nakon 4 minute sudačke nadoknade, solidni sudac Dubravko Roksa iz Farkašića označio je kraj utakmice za koju mogu reći da bi po prikazanom na terenu neriješeni rezultat bio najpravedniji, ali ovaj puta malo više volje, malo više posjeda lopte i vjerojatno i malo sreće odlučilo je da bodovi ipak ostanu u Gradićima.

Treneri će sigurno i iz ove slabe predstave i jednih i drugih izvući zaključke što moraju korigirati, a sljedeće kolo igra se već sljedećeg vikenda kada Gradići gostuju u Ivaniću, kod Naftaša, dok Ban Jelačić u Vukovini dočekuje Tigra Sv. Nedjelja. Ostale rezultate 3. kola kao i tablicu možete vidjeti u nastavku teksta.

4. NL Središte Zagreb skupina B, 3. kolo

NK Gradići – NK Ban Jelačić 1:0 (0:0)

Gradići, igralište NK Gradića. Srijeda, 07. rujna 2022., u 17:00 sati. Gledatelja 80. Vrijeme poluoblačno, toplo, teren dobro pripremljen za igru.

Glavni sudac: Dubravko Roksa (Farkašić). Pomoćnici: Nikola Štibohar (Zaprešić) i Ivan Rešetar (Samobor).

Strijelac: 1:0 – Igor Cindrić (90).

NK Gradići: Beblek, Meštrović (od 20. Ćaćić, od 52. Šuman), Rajić, Cindrić, Budimir (C) (od 46. Belčić, od 60. Pralas), Hrženjak (od 46. Posavec), Borovac, Preradović, Godinić (od 46. Božić), Sudar, Abramović.

Trener: Igor Čagalj

NK Ban Jelačić: Sakač (od 69. Marković), Rovišan, Sabljak (od 65. Maslač), Čumpek, Karaula, Smolković, Ivanković (od 46. Landeka), Nikić (C), Harambašić (od 57. Miletić), Augustić (od 57. Memić), Milatović (od 65. Krasnić).

Trener: Stefan Rajić

Igrač utakmice: Igor Cindrić (Gradići)