Na umjetnoj travi mladići HNK Gorice bili bolji i zasluženo slavili

Juniori turopoljskog prvoligaša HNK Gorice koji se natječu u 1. NL Središte igrali su pripremnu utakmicu protiv NK Turopoljca, člana JŽNL. Već na samom početku utakmice, igrači Mensura Mujdže poveli su pogotkom Budimira nakon gužve na lijevoj strani gostujuće obrane, ali taj je rezultat kratko vrijedio, jer samo par minuta kasnije nakon udarca iz kuta, Mlinarić nadvisuje obrambene igrače Gorice i izjednačuje.

HNK Gorica (jun) – Turopoljac 4:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Igralo se uglavnom na sredini terena, ali lopta je više bila u domaćem posjedu, iako su i gosti dobro parirali. Napadači Gorice radili su dosta nereda u obrani Turopoljca, ali i Zeleni su imali svojih prilika i dobrih akcija.

Vodstvo je domaćima opet donio Budimir svojim drugim pogotkom nakon presječene jedne paralelne lopte igrača Turopoljca, Lauš je bio nemoćan. No, pred kraj poluvremena Mlinarić je izvrsno poslužen loptom iza obrane domaćih, u trku vara vratara i pogađa prazna vrata za izjednačenje.

U nastavku utakmice treneri Mujdža i Jelavić dali su priliku svim raspoloživim igračima, što se na igri Gorice nije baš primijetilo, dok je igra Turopoljca nakon izmjena pala u svim linijama. Domaći to koriste i još jednim pogotkom Budimira te Vrdoljaka dolaze do pobjede od 4:2. Imali su domaći još prilika, a važno je naglasiti da je mladi Dino Galeković, koji je stao na vrata Turopoljca u drugom dijelu, obranio kazneni udarac igrača Gorice.

Potpuno zaslužena pobjeda juniora HNK Gorice protiv u prvom dijelu solidne igre Turopoljca. U drugom je dijelu prevagu donijela bolja fizička pripremljenost mladića u crvenim dresovima koji su u trenažnom procesu još od 10. siječnja kojoj se pričuvni igrači Turopoljca nisu mogli kvalitetnije oduprijeti.

Pripremna utakmica

HNK GORICA (juniori) – TUROPOLJAC 4:2

Velika Gorica, teren s umjetnom travom HNK Gorice. Srijeda, 09.02.2022., 17:15 sati. Vrijeme vedro.

Sudac: Tihomir Čunčić

Strijelci: 1:0 – Budimir, 1:1 – Mlinarić, 2:1 – Budimir, 2:2 – Mlinarić, 3:2 – Budimir, 4:2 – Vrdoljak.

HNK GORICA: Kovač, Grgić, Mrvalj, Gašparić, Rak, Jozipović, Crnković, Matošević, Blažević, Buinjac, Budimir (još su igrali: Crnolatec, Paić, Novak, Brkić, Petriško, Godinić, Vrdoljak, Barac).

TRENER: Mensur Mujdža

NK TUROPOLJAC: Lauš, Gogić, Klasnić, Čunčić, Iličić, Lučić, Šestok, Horvat, Perić, Mlinarić, Šutalo (još su igrali: Galeković, F. Čunčić, Domić, Jaki, Jandriš, Markulin, Špičić, Klenović).

TRENER: Goran Jelavić