Nakon ozljede vratara Lukavca Anića, na vrata stao Luka Sedlaček

Poluoblačno i vjetrovito subotnje poslijepodne privuklo je na igralište Lukavello oko 130 navijača jedne i druge ekipe koji su se nadali pobjedama svojih ekipa.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, Lučko je polako počelo graditi svoju igru i nametali su svoj ritam, ali i domaći su se dobro držali i prijetili iz kontranapada. Kod domaćih je Humeljak dobro pucao u 20. minuti, kada je išao prema vratima po desnoj strani, ali Javor je bio dovoljno elastičan i obranio ovaj udarac. S druge strane Brekalo je u 30. minuti pokazao koliko je opasan kada je pucao s nekih 10 m, ali Anić je bio na mjestu i odlično obranio. I Grgić je isprobao svoj šut u 42. minuti, ali opet je Anić na mjestu. Bile su to tri najbolje prilike jednih i drugih u prvom dijelu.

U drugi dio gosti su ušli puno snažnije i odlučnije prema vratima Lukavca i domaći su bili na mukama. Pali su u trkačkom smislu, a Brekalo je bio u prilici u 54. minuti kada je pucao glavom, ali je Anić bio na mjestu i obranio taj udarac. No, u 60. minuti ni Anić nije mogao spriječiti pogodak Brekala. A samo možda pola minute prije pogotka Lučkog, Sedlaček je imao obećavajući slobodni udarac sa 16 m, ali je lopta izbijena na lijevu stranu gostujućeg napada i brzom akcijom dolazi do već spomenutog Brekala koji je ostavio Anića bez šanse ovaj put.

Vezna linija domaćih “nestala” je s terena, gosti su puno više vremena na polovici domaćina, što opet koriste u 71. minuti. Loptu je prema Aniću vratio Turkalj, prema Aniću je krenuo Brekalo, došlo je do duela u kojem Brekalo dolazi do lopte i postiže pogodak za vodstvo gostiju 2:0. Činilo se da je do tada odlični Anić imao i boljih rješenja od driblinga gostujućeg napadača, ali vjerujemo da je imao najbolju namjeru tim potezom. Na žalost, tom prilikom vratar domaćih Anić ostao je ležati na travi i morao je biti zamijenjen zbog ozljede koljena. Na vrata je stao Luka Sedlaček, koji se i u toj ulozi dobro snašao i obranio dvije dobre prilike gostiju, obje u sudačkoj nadoknadi vremena.

Imali su i domaći dobru priliku u 84. minuti kada je Bogadi odlično centrirao s desne strane na drugu vratnicu gdje je neometan bio Topić, ali nije dobro zahvatio loptu i teško stvorena prilika otišla je u nepovrat.

Gosti su cijelu utakmicu bili bolji, a pogotovo u prvoj polovici drugog dijela i potpuno su zasluženo pobijedili na Lukavellu. Sudačka trojka dobro je obavila svoj zadatak, a unatoč ozljedama Jazvića kod gostiju i već spomenutog vratara Anića kod domaćina, utakmica je bila fer i korektna uz dva žuta domaćinu i tri gostima.

Uz gubitak bodova u ovoj utakmici, još veći udarac Lukavcu je ozljeda i trećeg vratara, uz već duže ozlijeđenih Lutera i Vondre, a prvenstvo se nastavlja već sljedeće srijede gostovanjem u Sisku protiv Segeste, koja je deklasirala HAŠK na njegovom terenu u Zagrebu. Nakon 6 odigranih kola, Lukavec je na 15. poziciji sa 5 osvojenih bodova.

3. NL Centar, 6. kolo

NK Lukavec – NK Lučko 0:2 (0:0)

Lukavec, SRC Lukavello. Gledatelja 130. Subota, 24.09.2022. u 16:15 sati. Vrijeme oblačno, vjetrovito, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Igor Marić. Pomoćnici: Hrvoje Vitković, Matija Kukurić (svi iz Siska).

Strijelci: 0:1 – Marko Brekalo (60), 0:2 – Marko Brekalo (71).

NK Lukavec: Anić (od 72. Bogadi), Marijan Grdenić, Ostojić, Žuljević, Banić (od 46. Krpan), Marko Grdenić (C), Vidaković (od 67. Valentinčić), Turkalj, Humeljak (od 67. Matić), Sedlaček, Cimeša (od 73. Topić).

Trener: Slaven Batovanja

NK Lučko: Javor, Štimac, Grozdek, Maloča, Brekalo (od 90. Williams), Kelava (od 70. Pavlak), Puntar, Grgić (od 72. Minković), Jazvić (C) (od 73. Toš), Bubnić, Jovičević (od 46. Čičković).

Trener: Tomislav Brlečić

Igrač utakmice: Marko Brekalo (Lučko)