in , ,

Kada se rad, trud, pritisak i stres višestruko isplate! Ovo su gorički zaslužni sportaši

Sportašima je jutros čestitao gradonačelnik Krešimir Ačkar te ih je prigodno nagradio

Gradonačelnik Krešimir Ačkar jutros je ugostio velik broj sportaša iz raznih područja sporta. Grad Velika Gorica se zaista može pohvaliti brojnim uspješnim sportašima koji ostvaruju još brojnije odlične rezultate. Od hrvačice, pa sve do trkačice, jahačice, golmana i judaša, nema sporta u kojem nismo najbolji!

Svi ovi mladi sportaši predstavljali su Veliku Goricu na raznim natjecanjima diljem Hrvatske, ali i u svijetu i upravo zbog tih velikih uspjeha danas ih je prigodno primio i nagradio gradonačelnik Ačkar.

-Drago mi je neke od vas vidjeti i po drugi i treći put da ste ovdje. Danas kada se cijeli svijet bori s raznim izazovima kao što su alkohol i droga, što nije poželjno ni za jednog mladog čovjeka, vi svojim primjerom pokazujete da je najbolji mogući način borbe u tome upravo kroz sport, govori gradonačelnik.

-Sport je taj koji budi odgovornost, budi kolektivnu svijet i odgaja vas. Vi znate što je nositi se s pritiskom. Rad, muka, želja za ciljem, pritisak i stres, a onda na kraju dolazi i uspjeh zbog kojeg ste vi danas ovdje, dodaje Ačkar prisjećajući se i svojih sportskih dana u mladosti.

Marko Prošenski je član Hrvatske nogometne reprezentacije gluhih, ali i Hrvatske rukometne reprezentacije gluhih. Nastupao je na europskim i svjetskim prvenstvima, a njegova posljednja medalja je zlato na Olimpijskim igrama gluhih u Brazilu. Tim povodom posebno ga je pohvalio gradonačelnik te mu posebno zahvalio što, uz dodatne prepreke, svejedno ostvaruje vrhunske rezultate i daje dobar primjer uspješnosti Velike Gorice.

Nina Vuković osvojila je zlato na seniorskom Prvenstvu Hrvatske na 800 metara 2022 i 2021 godine. Korina Peher bavi se jahanjem od svoje sedme godine. Osvojila je 19 prvih mjesta, a 2022. osvojila je svoje prvo zlato u kategoriji kadeti ekipno!

Judo klub Pinky može se pohvaliti sa čak šest vrhunskih sportaša! Adrian Hren ide u 8. razred OŠ Eugena Kvaternika i bavi se Judom već osam godina. On je osvojio 1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u uzrastu dječaka do 14 godina. Vid Baklaić također ide u osmi razred osnovne škole i judom se bavi četiri godine. Osvojio je 2. mjesto na Prvenstvu Hrvatske. Tu je i Mateo Tomašić koji se judom bavi ukupno osam godina i jedan je od najtrofejnijih džudaša u klubu među manjim uzrastima. On je osvojio 1 mjesto na PH prošle godine.

Simona Janković judom se bavi devet godina, ona je osvojila 2. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u kategoriji mlađe kadetkinje Jan Putanec judom se bavi već 14 godina i ove godine osvojio je 3. mjesto na PH u kategoriji mladi seniori.

Leo Herić dolazi s otoka Krka i student je treće godine Veleučilišta Velika Gorica, on je osvojio 1. mjesto u kategoriji mlađi seniori.

Iz hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 dolaze nam četiri sportaša. Marko Andabaka osvojio je 3. mjesto na Prvenstvu Hrvatske slobodnim načinom u kategoriji do 61 kg u Varaždinu. Alexandar Hrženjak osvojio je 2. mjesto na Prvenstvu Hrvatske slobodnim načinom u Sesvetskom kraljevcu. Leonardo Kovačić osvojio je 1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske slobodnim načinom u Petrinji, a Emanuel Odak osvojio je 2. mjesto na Prvenstvu Hrvatske slobodnim načinom također u Petrinji u kategoriji do 61 kg.

Trener Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 Anri Targuš također je zahvalio svim sportašima i dodao kako je Velika Gorica grad sporta te da je u tome i vrlo uspješna.