OSVRT: Loša subota za turopoljske amaterske nogometne klubove

Kurilovec, Mraclin, Gradići i Polet izgubili u gostima, Lukavec kod kuće, Jelačiću i Mladosti po bod s gostovanja

18.05.2022., 3. HNL: Kurilovec - D. Selo 1:1, Išek uspješno brani udarac Mikulića. Foto: Z. Sever/V'Gradu

Subota nam je već tradicionalno donijela utakmice u 3. HNL Središte i 4. NL Središte Zagreb “B”, kao i tri utakmice turopoljskih klubova u JŽNL.

3. HNL Središte

U 3. HNL Središte prvak je ekipa Zagorca iz Krapine, drugoplasirano je Dugo Selo, dok se za preostala mjesta koja će voditi u jedinstvenu 3. HNL sljedeće sezone, bore Trnje, Lučko i Karlovac. Naši su klubovi na sigurnim pozicijama koje im i sljedeće sezone osiguravaju natjecanje u 3. HNL, odnosno u 4. rangu nogometnih natjecanja.

Kurilovec je u pretposljednjem, 33. kolu 3. HNL Središte gostovao kod Trešnjevke i poražen je sa 0:4. Po dva pogotka u svakom poluvremenu u mreži Kurilovčana, očito nije bio njihov dan.

NK Kurilovec: Išek, Grdenić (od 58. Bakula), Musa, Resler (od 58. Tolj), Alili (od 75. Krnjić), Selman (od 58. Župetić), Bolješić, Matoš (od 78. Đuđić), Kušec, Radoš, Knežić.

Lukavec je na Lukavellu u zadnjoj domaćoj utakmici dočekao Trnje, a na kraju su Crno-zeleni prošli kao “bosi po Trnju” jer je utakmica završila pobjedom gostiju 3:0.

NK Lukavec: Luter, Grdenić M., Radulović (od 63. Borković), Ivezić, Krpan, Gudelj, Humeljak, Kahlina (od 67. Bogadi), Althaller (od 46. Cimeša), Sedlaček, Krpečanec.

Tablica 3. HNL Središte nakon 33. kola

4. NL Središte Zagreb “B”

Turopoljski četvrtoligaši ove subote su gostovali i to kod ekipa iz vrha tablice.

Mraclin je gostovao u Samoboru i poveo je pogotkom Milatovića, većim dijelom odigrao dobro, ali kako kažu na svojoj fb stranici, uz puno nesreće u drugom poluvremenu na kraju je bilo 4:1 za domaćina. Matej Skrbin je zbog povlačenja protivničkih igrača zaradio dva žuta kartona, pa je Mraclin od 54. minute igrao s igračem manje, a protiv Samobora to nije baš lako odigrati…

NK Mraclin: Crnolatec, Vidović (od 55. Novaković), Domitrović, Skrbin, Dandić, Cvetnić (od 71. Petravić), Roginić, Dadović, Jurić, Kaurin, Milatović.

Gradići su pak gostovali u Kutini, kod Moslavine. Nakon vodstva domaćina od 4:0, u zadnjih 20 minuta Gradići su pogocima Posavec Davida, Pralasa i Janječića uspjeli smanjiti na 4:3, ali za više od toga nije bilo vremena.

NK Gradići: Beblek, Posavec David, Banić, Cindrić (od 46. Vidaković), Krstanović, Borovac (od 46. Pralas), Božić (od 46. Šuman, od 83. Janječić), Vojnić, Posavec Patrik (od 83. Jurleta), Sudar (od 60. Hrženjak), Šandor.

Tablica 4. NL Središte Zagreb “B” nakon 27. kola

JŽNL

U JŽNL drugoplasirani Ban Jelačić igrao je kod lidera Naftaša u Ivaniću i odigrao bez golova, 0:0, čime je Naftaš zadržao 11 bodova prednosti upravo pred Banom Jelačićem i osigurao naslov prvaka JŽNL 3 kola prije kraja prvenstva. Banovi iz Vukovine igrali su pola sata s igračem manje jer je Matija Sokić zbog dva žuta kartona morao ranije na tuširanje.

NK Ban Jelačić: Sakač, Rovišan, Landeka, Krasnić, Sokić, Matić, Mihanović (od 69. Maslač), Nikić (od 63. Smok), Memić, Miletić (od 63. Harambašić), Karaula (od 71. Zagorec).

Polet iz Buševca gostovao je u Farkaševcu, kod Zrinskog i izgubio sa 0:4, dok je Mladost gostovala kod Jaske Vinogradara u Jaski i odigrala neriješeno 2:2. Strijelci za Mladost bili su Ivančić Bruno i Tadić.

NK Polet: Bradić, Đuretić (od 46. Kovačević), Stuparić, Janječić, Škrtić, Župetić, Pejak, Matušin, Sučić, Kopilović, Bobesić.

NK Mladost: Miklec, Hadžiabdić, Ivančić Bruno, Tadić, Ivančić Marko, Matić Domagoj, Matić Šimun (od 63. Pejak), Grdić, Jaki (od 55. Hercigonja), Hren, Smajić.