Rezultati subotnjih utakmica turopoljskih amaterskih nogometnih klubova

Kurilovec pobijedio, Gradići neodlučeno, Lukavec, Mraclin i Klas poraženi

Kurilovec je na SRC Udarniku dočekao Ponikve, posljednjeplasiranu ekipu na tablici. I očekivalo se da pobijedi. I pobijedio je, doduše “samo” sa 1:0, golom Muse u 55. minuti igre. Ali, bez obzira na rezultat, pišu se tri boda, koja su sada Kurilovec smjestila u sredinu tablice.

NK Kurilovec: Išek, Grdenić (od 87′ Završki), Marelja (od 82′ Bukvašević), Musa, Popović, Tolj (od 87′ Beganović), Selman (od 87′ Župetić), Bakula (od 70′ Zubak), Kušec, Radoš, Saiti.

Lukavec u Vrapču nije imao puno uspjeha, poražen je 1:4. Iako su domaći poveli već u 5. minuti, Lukavčani su golom Gudelja izjednačili u 17. minuti, ali nisu izdržali do kraja poluvremena, jer su u 45. minuti primili gol. A u drugom dijelu primili su još dva pogotka za konačnih 1:4. Lukavec je sa 14 osvojenih bodova na 14. mjestu na tablici.

NK Lukavec: Luter, Grdenić (od 85′ Peranić), Krpan (od 56′ Lagundžija), Ivezić, Gudelj, Althaller (od 85′ Cvetko), Humeljak, Konjevod, Valentinčić (od 56′ Ezgeta), Abazi (od 56′ Kaurin), Krpečanec.

Tablica 3. HNL Središte

U 4. HNL Središte Zagreb B, oba turopoljska kluba danas su gostovali.

Mraclin, koji je i ovu utakmicu počeo nekompletan, ušao u negativnu seriju i današnji poraz treći im je u nizu. Već nakon 20 minuta igre Moslavina je vodila 2:0, da bi u drugom dijelu iz kaznenog udarca postigli konačnih 3:0. Ovim porazom Mraclin se spustio na tablici na 7. poziciju, ali osvojenih 19 bodova nije uopće loše.

NK Mraclin: Dražić, Petravić (od 55′ Debijađi), Vidović (od 55′ Golubić), Domitrović, Skrbin, Dandić, Kos (od 90′ Šikić), Onić (od 80′ Cvetnić), Klarić (od 89′ Dadović), Roginić, Milatović.

Gradići su igrali u Lekeniku, a utakmica je završila kako je i počela – bez pogodaka. Iako su domaćini imali više od igre, nisu uspjeli postići pogodak, dok su Gradićani imali za cilj uzeti bod. I u tome su uspjeli. No, unatoč osvojenom bodu, Gradići su ponovno zasjeli na zadnje mjesto, jer su prvi pratitelji pobijedili.

NK Gradići: Beblek, Posavec Patrik, Škarica, Banić, Borovac, Šuman (od 69′ Pralas), Hrženjak (od 69′ Jurleta), Janječić (od 56′ Milić), Budimir, Krstanović, Vojnić.

Tablica 4. HNL Središte Zagreb B

U Jedinstvenoj županijskoj ligi, jedino je Klas ove subote gostovao u Križu, kod domaće Sloge, dok je utakmica Zrinskog iz Farkaševca i Mladosti iz Obrezine odgođena na zahtjev domaćina.

Igrači Klasa nastavljaju sa lošim predstavama ove jeseni, pa su tako i u Križu uspjeli biti visoko poraženi, čak sa 1:9! Već u prvom poluvremenu bilo je 0:7, a počasni pogodak za ekipu iz Mičevca postigao je Inđić Dejan u drugom dijelu utakmice. Pred Klasom su još dva teška kola do kraja jesenskog dijela prvenstva, a onda im predstoji veliko “pospremanje” s ciljem popravljanja stanja na proljeće.

NK Klas: Sivec, Šimić (od 46′ Inđić), Klišenić, Knežević, Šteko, Matulić, Dilberović, Samardžić, Matić, Janić, Tadić.

Tako je bilo u subotu. A već sutra nastavljaju se uzbuđenja na amaterskim nogometnim terenima JŽNL i 1. ŽNL Istok.

Naslovna slika: FB NK Kurilovec