in

U nedjelju u Panadić Sportu odigrana četvrtzavršnica SUPER MNL VG

U zanimljivim utakmicama u poluzavršnicu se plasirali Dubranec, Kuče, Kurilovec i Lučelnica

Još uvijek u novogodišnjem ozračju, prve nedjelje u 2022. godini odigrani su susreti četvrtzavršnice SUPER MNL VG. Mogli smo vidjeti zanimljive utakmice i dobar nogomet.

02.01.2022., četvrtzavršnica SUPER MNL VG, Kurilovec – Kravarsko 4:3, pogodak Mihanovića (Kurilovec). Foto: Z. Sever/V’Gradu

Za zapisničkim stolom opet je suvereno vladao Josip Vlašić, dok su djelitelji pravde i ovog puta bili Zlatko Petrac i Tihomir Čunčić. Utakmice četvrtzavršnice igrale su se po “starom”, odnosno dva puta po 15 minuta.

02.01.2022., četvrtzavršnica SUPER MNL VG, MNE Dubranec. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Čast da igraju prvu utakmicu imale su ekipe Dubranca i Ščitarjeva. Dubranec standardan, čvrst i razigran, Ščitarjevo posloženo i željno nadigravanja. Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri, ali kad je početkom drugog poluvremena Pavao Galović otključao vrata Ščitarjeva, sve je bilo riješeno. Do kraja utakmice Galović je još dva puta zatresao mrežu “Rimske legije”, a uz njega još je i Fabijanac jednom pogodio njihovu mrežu. Na kraju je dio svojeg nogometnog znanja pokazao i Josip Tadić i ublažio poraz. Zaslužena pobjeda Dubranca i plasman u poluzavršnicu.

02.01.2022., četvrtzavršnica SUPER MNL VG, MNE Kuče. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Drugu utakmicu igrale su ekipe Kuča i Novog Čiča, dvije ekipe iz MNL TiP. Kučani su ušli u utakmicu vjerojatno s prisjećanjem na poraz u kupu MNL TiP, kada ih je Novo Čiče u Kučama izbacilo udarcima s bijele točke, ali svejedno od početka su preuzeli konce igre u svoje noge. Dobro su kombinirali, a mrežu Novočičana otvorio je Tomislav Lučić iz slobodnog udarca, već na početku utakmice. Vrlo brzo sveprisutni Vjeko Lučić povisio je rezultat na 2:0 i izgledalo je da je utakmica riješena. To je bio i rezultat prvog poluvremena, a u zadnjih 10 minuta utakmice vidjeli smo još 4 pogotka. Prvo je Đuračić povisio vodstvo Kučana, da bi Krlić smanjio na 3:1. Ivan Zagorac na golu Kučana imao je nekoliko dobrih intervencija, a i Kučani su promašili nekoliko izglednih prilika. Ipak, svaku neizvjesnost uklonio je Đuračić svojim drugim pogotkom, da bi Filipović postigao pogodak za konačnih 4:2 za prvaka MNL TiP.

02.01.2022., četvrtzavršnica SUPER MNL VG, MNE Kurilovec. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Kurilovec i Kravarsko bili su sljedeći par. Očekivala se dobra utakmica, Kravarščani su bili kompletni, “duga” klupa, izgledali su odlučni pobijediti. Kurilovčani brojčano nekako “na broj”, ali glavni nositelji igre Mihanović i Čumpek bili su tu, orni za igru. Naravno, i svi drugi dečki u crvenim dresovima. Igralo se otvoreno, odlična utakmica, a Kurilovec je poveo krajem prvog dijela odlično izvedenim slobodnim udarcem Josipa Mihanovića. U drugom dijelu dečki iz Kravarskog nastojali su doći do izjednačenja, a u tome su uspjeli tek pred kraj utakmice kada je D. Tičarić poentirao iz kaznenog udarca s 9 m (nakon akumuliranog 6. prekršaja ekipe Kurilovca). Na utakmici su bila 4 isključenja (3 Kurilovec, 1 Kravarsko). Nakon neriješenih 30 minuta, prišlo se izvođenju udaraca sa 6 m. Prvi je pucao M. Tičarić za Kravarsko i promašio. Mihanović, Župetić i Klafurić su do kraja serije bili uspješni za Kurilovec, isto kao i D. Tičarić i J. Domitrović za Kravarsko, ali to nije bilo dovoljno za dečke ‘zbregov. Kurilovec je prošao u poluzavršnicu. Odlična utakmica, puna žustrine, trke i udaraca.

02.01.2022., četvrtzavršnica SUPER MNL VG, MNE Lučelnica. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Zadnju utakmicu igrali su Pleso i Lučelnica. Pleso je i ovog puta predvodio Martin Šroler, dok već standardno u Lučelnici glavnu riječ imaju braća Petković (Ivica, Tomislav i Marijan). Ivan Fabijanac je sredinom prvog dijela doveo Lučelnicu u vodstvo izvrsnim udarcem sa distance, da bi do kraja poluvremena povećao i na 2:0 udarcem sa 9 m, nakon akumuliranih 6 prekršaja Plešana. A kada je Marijan Petković početkom drugog dijela povisio vodstvo Lučelnice na 3:0, utakmica je bila riješena. Iako su se igrači Lučelnice nakon toga povukli pred svoj gol, igrači Plesa nisu pronalazili put do mreže Žutih. Zadnjih 5 minuta Pleso je igralo bez vratara, sa 6 igrača u polju, ali svi pokušaji Plešana završavali su u bloku Lučelnice. Šroler je pokušavao s udarcima sa distance, ali bez rezultata. Tek na kraju je Kadoić uspio smanjiti vodstvo Lučelnice udarcem iz blizine. Potpuno zaslužena pobjeda Lučelnice, dok smo možda od Plesa očekivali malo više.

02.01.2022., četvrtzavršnica SUPER MNL VG, rezultati i strijelci

Gledatelji koji su se okupili na utakmicama zbilja su mogli uživati u malonogometnim majstorijama igrača svih 8 ekipa, a utakmice su bile zanimljive i pune tempa. Suci su svoj posao odradili dobro.

02.01.2022., četvrtzavršnica SUPER MNL VG, gledatelji. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Sukladno današnjim rezultatima četvrtzavršnice, sljedeće nedjelje s početkom “točno u podne” počinje prva utakmica poluzavršnice između Dubranca, jedine ekipe sa sve 4 pobjede i bez poraza, protiv Kuča, koje također ne zna za poraz, ali ima jednu neriješenu utakmicu. U drugoj utakmici poluzavršnice sastaje se Kurilovec, pobjednik MNL VG Sjever, protiv Lučelnice. Bit će to zanimljive utakmice u kojima je teško prognozirati pobjednike, jer svaka ekipa ima svojih prednosti, ali i nedostataka u odnosu na onu drugu. Siguran sam samo da će biti dobre utakmice.