Gosti iz Zdenaca Brdovečkih bili su bolji od domaćina

Nakon dva uzastopna poraza na gostovanjima, igrači Turopoljca u nedjelju su u sklopu 28. kola JŽNL dočekali ekipu Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih na svom terenu u Knejama, a malobrojna publika u ovo prohladno i kišovito nedjeljno poslijepodne nadala se pobjedi. No, već sam pogled na zapisnik pomalo je bacao sumnju na te želje navijača, a vjerujemo i igrača Turopoljca.

29.05.2022., 28. kolo JŽNL: Turopoljac – Vatrogasac (Z) 0:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Utakmica je počela laganom premoći igrača Turopoljca, a Perić već u 7. minuti puca sa 16 m s lijeve strane, ali slabo, u ruke vratara Suljića. Trude se igrači domaćina kontrolirati igru, a u 10. minuti uspjeli su oduzeti jednu loptu suparnicima i kapetan zelenih Lučić dobro je opalio sa preko 20 m, ali je lopta fijuknula pored desnih rašlji vratara gostiju.

No, nisu ni gosti bezopasni, pa tako u jednoj brzoj kontri Ljubek ide prema vratima Zagorca s lijeve strane, puca dobro po zemlji, ali vratar Zagorac uspijeva nogom obraniti taj udarac.

Gosti najviše pomutnje rade po svojoj lijevoj strani gdje se ubacuje brzi Ljubek, ali i mladi Mirt i s njima obrana Turopoljca ima dosta problema.

Zeleni su najopasniji kad je kod lopte kapetan Lučić koji i u 27. minuti odlično puca sa 16 m, ali lopta pogađa gredu.

A onda u 33. minuti gosti dolaze u vodstvo. Nakon jedne visoko ubačene lopte u kazneni prostor domaćina, vratar domaćih krivo procjenjuje njezin let i do lopte prvi dolazi gostujući Đeno Ivan i neometan u skoku šalje loptu u prazna domaća vrata! Naravno da je taj pogodak šokirao domaće igrače i u vremenu konsolidacije domaćih igrača, igrač gostiju Lenić ulazi sam prema Zagorcu, ali ovaj puta napadač gostiju puca visoko preko vrata. Do kraja prvog dijela još je domaći Šutalo dobro pucao, ali Suljić se danas nije dao iznenaditi.

U drugom dijelu domaći nastavljaju s napadima ne bi li izjednačili, ali obrana gostiju uspijeva se obraniti od tih napada, a istovremeno gosti dolaze i pred vrata tako da u 53. minuti Zagorac brani jedan opasan udarac gostujućeg napadača, a u nastavku napada gostujući igrač Lenić pogađa vratnicu.

Zeleni su najbliži pogotku nakon udarca Dejanovića u 57. minuti, ali njegov udarac u donji desni kut vratar Suljić brani.

Do kraja utakmice domaći igrači su pokušavali, ali nikako nisu uspijevali probiti dobru obranu gostiju. Na klupi domaćih nije bilo iskusnih igrača koji bi možda mogli pronaći put do mreže, pa su gosti zasluženo došli do bodova.

Ne može se reći da se igrači Turopoljca nisu trudili, ali to nije bilo dovoljno za raspoloženu ekipu iz Zdenaca Brdovečkih. Očito su izostanci igrača Turopoljca bili nenadoknadivi na današnjoj utakmici i kriza igre i rezultata Turopoljca se nastavlja, a ovo im je treći poraz u nizu.

Igra je bila fer i korektna, tek uz poneki prekršaj, a igrali Turopoljca dobili su 3 žuta kartona zbog preoštre igre.

Jedinstvena županijska liga 2021./2022. – 28. kolo

Turopoljac – Vatrogasac (Zdenci) 0:1 (0:1)

KUČE Igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 29.05.2022., u 17.30 sati. Gledatelja 50. Vrijeme oblačno, prohladno, teren dobar za igru.

Sudac: Gvozdanović Marko (Jastrebarsko). Pomoćnici: Jambrović Matej (Jastrebarsko), Kumer Marijana (Breganica). Delegat: Oršiček Mladen (Orešje).

Strijelac: 0:1 – Đeno Ivan (33).

NK Turopoljac: Zagorac, Domić, Čunčić, Martinić, Gogić, Dejanović, Čaić, Šutalo, Markulin (od 70. Janković), Lučić (C), Perić.

Trener: Goran Jelavić

NK Vatrogasac: Suljić, Pasarić (od 46. Štih), Mirt (od 83. Prelec), Mravinac, Karamatić, Ljubek (od 86. Tursan), Šekrst (C), Lenić (od 60. Dorinko), Ladan, Bubalo (od 46. Đeno Zdravko), Đeno Ivan.

Trener: Antonio Horvat

Igrač utakmice: David Ljubek (Vatrogasac)