Ban Jelačić položio “popravni” ispit s odličnim

U 2. kolu JŽNL, Ban Jelačić ugostio je Strmec iz Bedenice i potpuno ga nadigrao

Nakon iznenađujućeg i neugodnog poraza kod kuće u 1. kolu protiv Dinama iz Jakovlja, Ban Jelačić iz Vukovine u 2. kolu dočekao je ekipu Strmca iz Bedenice, najsjevernije općine Zagrebačke županije.

Od samog početka utakmice, domaći su preuzeli inicijativu, a već u 8. minuti Memić dobro puca, ali vratar gostiju brani njegov udarac. A odmah u sljedećoj minuti, domaći stoperi kardinalno griješe i igrač gostiju Bičak ide sam prema Sakaču i odlučuje se na dribling vratara, što stoperi koriste i ipak mu oduzimaju loptu.

01.09.2021., 2. kolo JŽNL, Vukovina, Ban Jelačić – Strmec 5:1, ekipa Bana Jelačića. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Domaćin ima više od igre, lakše dolazi do protivničkog kaznenog prostora i u 12. minuti dolaze u vodstvo kada vratar gostiju najprije brani udarac Krasnića, ali odbijena lopta dolazi do kapetana domaćih, Matea Nikića koji bez problema poentira i dovodi domaće u vodstvo.

Nije dugo trebalo da zeleno-crni povećaju vodstvo. Već u 14. minuti Harambašić ulazi po desnoj strani i servira loptu Krasniću za 2:0. Utakmica je već tada bila riješena, jer nekompletni gosti nisu mogli parirati ovaj puta rastrčanom domaćinu. A nakon vodstva, tempo igre pada, da bi tek pred kraj poluvremena igrači Bana Jelačića opet počeli opasnije prijetiti, pa je tako u 41. minuti Memić išao sam na vratara, pucao, ali vratar Plantić brani i izbacuje loptu u korner iz kojeg Nikić pogađa u glavu Matića za 3:0.

01.09.2021., 2. kolo JŽNL, Vukovina, Ban Jelačić – Strmec 5:1, Matić postiže pogodak. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

No, to nije bilo sve u prvom dijelu. Najprije Bičak, gostujući napadač opet dolazi u priliku kada je izigrao obranu domaćih, ali nije dobro pucao, da bi u sljedećem napadu jedna lopta došla do Harambašića na 18 m, puca i prebacuje vratara gostiju za visokih, ali potpuno zasluženih 4:0 za domaće.

U drugi dio domaćin ulazi puno komotnije, ali i dalje ima prilika pred vratima Plantića, iako i gosti koriste jednu kontru i zabijaju preko Karla Šilinića u 50. minuti.

01.09.2021., 2. kolo JŽNL, Vukovina, Ban Jelačić – Strmec 5:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Ubrzo nakon toga, u 55. minuti Memić dobiva dobru loptu i sa 16 m dobro puca i postiže i 5. pogodak za domaćina.

Gosti su i dalje pokušavali ugroziti Sakača, ali rijetko su dolazili u priliku za pogodak, kao što je imao Šilinić Karlo u 75. minuti.

Do kraja utakmice bilo je još par poluprilika pred jednim i drugim vratima, ali promjene razultata nije bilo.

Potpuno zaslužena pobjeda domaćina koji je puno bolje ušao u utakmicu i kontrolirao je cijelo vrijeme, dok se nekompletni gosti nisu se mogli ozbiljnije oduprijeti domaćinu.

01.09.2021., 2. kolo JŽNL, Vukovina, Ban Jelačić – Strmec 5:1, Memić protiv dvojice igrača Strmca. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021/2022. – 2. kolo

NK Ban Jelačić – NK Strmec 5:1 (4:0)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Srijeda, 01. rujna 2021. godine, 17.30 sati. Gledatelja 70. Vrijeme sunčano toplo, ugodno za igru, teren dobar.

Glavni sudac: Solenički Tomica (Jastrebarsko). Pomoćnici: Batušić Ivan (Cvetković) i Štulec Martin (Donja Zdenčina) Delegat: Oršiček Mladen (Orešje).

Strijelci: 1:0 – Mateo Nikić (12), 2:0 – Petar Krasnić (14), 3:0 – Josip Matić (41), 4:0 – Filip Harambašić (45), 4:1 – Karlo Šilinić (50), 5:1 – Miron Memić (55).

NK Ban Jelačić: Sakač, Zagorec, Matić, Prizmić (od 68′ Karaula), Maslač, Landeka (od 68′ Miletić), Mihanović (od 62′ Rovišan), Nikić M. (C), Harambašić (od 68′ Nezirović), Memić, Krasnić (od 76′ Nikić A.).

Trener: Stefan Rajić

NK Strmec: Plantić, Mrazović (od 11′ Vuk), Novački, Babić (od 21′ Šilinić H.), kranjec, Šilinić K., Bičak (C) (od 81′ Ključar), Posavec, Šilinić M., Šavorić (od 19′ Plenar), Trčak.

Trener: Miroslav Vuksanić

01.09.2021., 2. kolo JŽNL, Vukovina, Ban Jelačić – Strmec 5:1, pred vratima Sakača. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu