in , ,

Gorica pobjedom nad Omišem zadržala 4. poziciju

U 11. kolu 1. muške lige Gorica je rezultatom 68:59 svladala Omiš Čagalj Tours, direktnog konkurenta za mjesto koje vodi u doigravanje.

Nakon početnog vodstva Omišana (4:6) Bikovi su preuzeli kontrolu nad utakmicom i polako počeli graditi prednost. U 8. minuti Porobić je pogodio za 10 poena razlike (21:11), ali gosti do kraja četvrtine preko Willisa spuštaju na samo -5 (21:16). U 2. četvrtini Goričani tricom Kotrulje opet odlaze na dvoznamenkastu prednost (26:16), a najveću razliku imali smo u 14. minuti  nakon što je Fran Došen pogodio tricu za 32:21. Na žalost, do kraja poluvremena Bikovi su postigli još samo dva poena i Omišani su iskoristili priliku da na veliki odmor odu samo s pola koša zaostatka (34:33).

U 3. četvrtini vodila se izjednačena borba i ekipe su se u nekoliko navrata izmijenjivale u vodstvu. Na kraju  je Willis sa zvukom sirene pogodio za izjednačenje (50:50) pa smo zadnju četvrtinu dočekali u potpunom egalu.

Prvih 7 minuta zadnje dionice Gorica je ograničila Omišane na samo 2 postignuta poena pa je prednost igrača pod vodstvom Mirona Češkića u 37. minuti  ponovo dosegla dvoznamenkastu vrijednost (62:52). Kada je na isteku 39. minute Gunjina pogodio za 65:52 pobjednik je bio odlučen. Konačnih 68:59 značilo je da Gorica s nova dva boda ostaje na 4. poziciji prvenstvene ljestvice, a gosti s pobjedom manje i dalje drže 5. mjesto.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Vito Porobić s 21 poenom, 4 skoka i 3 asista. Njemu uz bok bio je Fran Došen s 11 poena i 3 asistencije,  a Kristijan Šutalo se zaustavio na 9 poena i 10 skokova.

Kod gostiju iz Dalmacije istaknuli su se Alphonso Willis s 19 poena  i 8 skokova te Željko Jović  s 13 poena i 7 skokova.

Miron Češkić, trener Gorice: »Čestitam mojim dečkima na pobjedi, znali smo da je Omiš dobra ekipa koja ima odlične individualce, ali i da utakmicu možemo pobijediti ako se budemo držali naših principa. Dobro smo ušli u utakmicu i napravili desetak poena prednosti, ali smo ih izgubili kada su nam postavili zonu. Tek u zadnjoj četvrtini uspjeli smo ponovo doći do rezultatske prednosti i mirno privesti utakmicu kraju. Ova pobjeda je bitna jer ostajemo u najbolje 4 ekipe lige. Čestitam ekipi Omiša na dobroj utakmici i želim im sreću u nastavku prvenstva«

Vito Porobić, igrač utakmice: »Hvala na čestitkama. Bila je ovo jako bitna utakmica za nas da osigurama 4. mjesto jer bio je ovo dvoboj četvrtog i petog na tablici. Pobjedom smo osigurali 4. mjesto i čestitam svojim momcima na iznimnoj borbi. Dali smo stvarno sve od sebe, dobro smo trenirali cijeli tjedan i došli smo do jako bitne pobjede. Okrećemo se sada zadnjem kolu ove polusezone i utakmici protiv Kvarnera u kojoj nemamo što izgubiti. Oni su najbolja ekipa ove lige i dat ćemo i tamo sve od sebe da dođemo do pobjede.«

Ante Nazor, trener Omiš Čagalj Toursa: »Čestitam protivniku na zasluženoj pobjedi. Mi smo imali određene šanse. Na žalost nismo ih iskoristili, ali moram pohvaliti moje momke jer izgubiti ispod 10 razlike je veliki uspjeh za ovu ekipu. Inače smo ovakve utakmice gubili s 30 i više poena razlike.«